Кърменето и аборт?

  • 4 802
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 385
И аз да се помоля за малко информация, като предварително се извинявам, ако дублирам нечия тема!

Закъсня ми, направих си тест и той е положителен! Сега съм бременна в първия месец и с таткото предценихме, че нямаме физическата възможност да го задържим!

Ние с бебка се кърмихме дълго, но по настоящем само вечерно време, ако това има някакво значение!

Та питнето ми е, дали след аборта ще мога да кърмя? Някой знае ли как стоят нещата?

Ще съм благодарна и на линкове към сходни теми!

Предварително Ви благодаря!

# 1
  • Мнения: 1 216
Assita, ще  можеш безгрижно да си кърмиш бебето.
Упойката, която се слага при аборт се задържа само 4-5 часа в тялото, а щом се кърмите само вечер - всичко е на 6, дори няма да трябва да прескачаш папане.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не се притеснявай - изрично поискай да ти сложат хубава упойка (дори да се наложи да си я доплатиш - 30-тина лв е, но си струва!), тя държи само около половин час и после си напълно в час, без замайване, объркване и т.н. Пускат те да си ходиш един час след това и спокойно можеш да кърмиш. Съвременните упойки са с много кратък живот и много бързо се излъчват. Не се задържат в кърмата (тя е като кръвта - и в нея концентрациите на лекарствата се променят в съответствие с метаболизма на съединенията в тялото) и не е нужно да цедиш и да хвърляш.
Леко да минава - знам, че такова решение не се взима лесно.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Да, можеш да кърмиш. Упойката по думите на лекаря се задържа в организма няколко часа. Най-сигурно е /по думите на анестезиолога/ кърменето да е 6 часа след упокйката. Направи процедурата сутринта и отложи кърменето за вечерта - прати я някъде през това време, за да си спокойна.

След това помоли да ти предпишат антибиотици, съвместими с кърменето.

Съжалявам, че се налага да преминеш през това.
Всичко минава бързо. Стискам палци.   bouquet

# 4
  • Мнения: 385
Благодаря Ви искрено за успокоителната информация!
Утре ще ходя на лекар и ще взема решение кога и как да се случи всичко!

# 5
Здравейте момичета,аз незнам дали пиша на правилното място, но имам следния проблем:
преди 5дни правих аборт(бях в 8гинекологична седмица) и днес се появи кърма,нормално ли е?
Притеснена съм доста от факта, дали ще трябва да пия някакви хапчета за да я спра или ще спре
от самосебе си? TiredМоля би ако някой има идея пишете Praynig

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Понякога е възможно да се появи напрежение в гърдите и капки кърма дори след аборт в ранен стадий. Ако нямаш силен дискомфорт, не е нужно да правиш нищо, ще спре от само себе си. Ако гърдите ти много се втвърдяват, можеш да пиеш чай от салвия (градински чай - има го в аптеките) - по 1-2 ч.ч. на ден (много горчи, подслаждай си го по желание), като гледаш да ги разпределяш на няколко приема през деня. Обикновено това е достатъчно.

# 7
Мерси много хедра, поуспокоих се. Не бях чувала такова за такова нещо преди
и ми се стори много странно. ooooh!

# 8
  • Мнения: 385
Майчета, ще си позволя да заключа темата, тъй като предизвика много мнения, които не търсех! Само за информация на майките, които изпаднат в моето положение - направих аборт вчера вечерта и днес кърмя успешно!

Благодаря още веднъж на всички, които отговориха на моя въпрос!

# 9
  • Мнения: 2 070
И аз кърмех успешно дори шест месеца след аборт, но помня, че за около три дни малката /която тогава беше на годинка/ караше на АМ на Фризолак, а  аз се изцеждах, защото пиех антибиотици, не толкова заради упойката. Имах си кърма бол, не спря.

Общи условия

Активация на акаунт