Бананов кекс

  • 10 114
  • 37
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 614
Днес направих любимия си кекс /който ми е любим, освен защото е убийствено вкусен, и защото винаги се получава Grinning/. И тъй като съм любител на лесните за изпълнение и в същото време вкусни и ефектни сладкиши, го споделям с вас:


Бананов кекс

Разбиват се на пяна 120 гр масло, 1 яйце и 80 гр захар, заедно с 2 средноголеми намачкани банана. 200 гр брашно, щипка сол и 1 чаена л. бакпулвер /аз днес набухах цял бакпулвер по инерция/ се смесват много добре, прибавяме им настърган натурален шоколад -  50 - 100 гр/аз взимам на Своге/ и смесваме с първата смес. Печем в кексовата форма към 1 час на 180 градуса. Украсете го с глазура от бял или натурален шоколад. В случая си оставих няколко квадратчета от шоколада и ги разтопих в микровълновата с малко масло. При сервирането заливам с получения течен шоколад.
Имайте предвид, че сместа, която се получава, е една идея по-гъста от нормалната за кекс, но това да не ви притеснява. Ако все пак бананите или яйцето са били по-малки и се получава прекалено гъсто, не слагайте всичкото брашно. На мен днес ми хартиса. Wink

     

Последна редакция: пн, 14 яну 2008, 21:48 от tsetseto

# 1
  • Мнения: 117
xaresva mi 6te go probvam newsm78

# 2
  • Мнения: 4 358
И аз ще го прабвам.Вече само ваши рецепти ще правя.Като изядем гадната ми шоколадова торта - пълен провал ooooh!ще направя кекса.Мерси за рецептата  bouquet

# 3
  • Мнения: 4 358
Правих подобен кекс без бананите онзи ден - ще пробвам и така.
Ох така ми се дояде Mr. Green Heart Eyes.Като гледам тази чудна снимчица.Браво  bouquet

Последна редакция: пн, 14 яну 2008, 16:30 от Бъни

# 4
  • Мнения: 7 474
Чудесно изглежда  Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 3 679
Цеци, супер изглежда, предполагам че и на вкус е така. Днес вече направих десерт, обаче утре може да го пробвам.  Hug  bouquet

# 6
  • Мнения: 625
Вече го пека,след час ще пиша за резултата.Благодаря за рецептата!!!

# 7
  • Мнения: 7 416
  Запис!МНого вкусно изглежда! Grinning

# 8
  • София, България
  • Мнения: 5 594
Ще се пробва  Peace
Благодаря за труда!

# 9
  • Мнения: 625
Наистина си струва,стана много пухкав и вкусен.Благодаря за рецептата още веднъж!!!

# 10
  • София
  • Мнения: 35 910
Ще пробвам  Grinning, мерси за рецептата   bouquet

# 11
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ау, моя мъж както е фен на бананите, много ще му се израдва!  Hug

# 12
  • Мнения: 3 622
Изглежда невероятно вкусно  Grinning
Още събота ще го пробвам  Peace

# 13
  • Мнения: 491
Тъкмо се засилих да го правя и установих, че нямаме краве масло doh а сега не ми се ходи до магазина. Но непременно ще го пробвам скоро, изглежда страхотно, ммм.

# 14
  • Мнения: 113
Днес направих кекса.Всички много го харесаха
Цеци   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт