Отговори
  • Мнения: 5 370
Темата ми хрумна от неделния "Сблъсък" по БТВ, само че там ставаше въпрос конкретно за зимните курорти. Всяка от страните си имаше своята теза и я защитаваше доста пламенно, кога с повече надвикване, кога-с аргументи.....
Та....къде си струва повече да се почива-не само зиме, а и лете-в България или в чужбина?
Какво ви е харесало на едното място и какво-на другото? Имате ли си любими дестинации?
Ще приложа и анкетка след малко.
П.С. Моля темата да не се превръща в безогледно плюене или за/против България . Просто споделете опит.

# 1
  • Мнения: 17 407
За зимата не мога да коментирам, но за лятото- твърдо нье си струва, Жози. Аз предпочитам вече извън бг. Любимата ми дестинаци  е Гърция на мен.

# 2
  • Мнения: 3 569
Вкъщи си се чувствам най-добре. "За" почивка в България съм.

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


  В планинските курорти си струва.С удоволствие бих направила едно пътешествие из Рила, Пирин и Родопите.В никоя държава я няма тази красота.

   Морето го ненавиждам, тамошните курорти никога не са ми били страст.

# 4
  • Мнения: 5 370
Айде и аз да споделя-за море-много любима дестинация-Синеморец, даже Резово. И там се строи, но не в чак такива размери. Там времето сякаш е спряло.
Зимно време-Говедарци и Банско. Последното си го харесвам по простата причина, че отсядаме далеч от голямата шумотевица и суперлуксозните хотели.
В чужбина не съм пробвала. Всъщност, в далечната 2000 година , когато гледах дете, бях за една седмица на Лазурния бряг. Мноооого шикарно, но яко скъпо и ,......сякаш не ми беше там мястото.

# 5
  • Мнения: 17 407
А защо софиянци предпочитате Юг-а? Mr. Green

# 6
  • Мнения: 1 417
А защо софиянци предпочитате Юг-а? Mr. Green
Сигурно, защото е по-близко от нашето Черноморие.
По темата мнението ми е известно - почивам извън Бг, изключая някой друг уикенд.
За почивка през зимата не карам ски, така че щом натрупа сняг - Стягай куфарите вече ще пътуваш надалече Grinning За лятото съм категорична, че на нашето Черноморие за почивка не става - /по моите критерии/ с детето мисля, че за сега Турция е оптималния вариант - близко, хотели с голяма база и много развлечения за деца, храната е ок, спокойна съм защото комплексите са затворен тип. Гърция също на някой места.
Жалко, че  съм изтървала днес дебатите.
В Бг се набляга на бетонни комплекси без грам зеленина, без кой знае каква база, лошо обслужване и цени, като на много други места по света, с разликата че там ти си наистина уважаван клиент и хотела наистина ти предлага условия за пълноценна почивка, е само от родолюбие няма да избера да си харча парите в Бг.
http://community.webshots.com/user/mi6iss

# 7
  • Мнения: 3 423
Не не си струва-причини много..........................
нито обслужването е на ниво,нито all inclusive може да се сравни с примерно този в класните хотели на Анталия,нито територията на хотелите ,нито забавленията за деца.................абе нищо освен природата не е като хората а и природата я рушат.
В бг вече ходя само по Спа хотелите и към тях също имам забележки-основно се затруднявам да избера хотел ,в който да са помислили и за семействата с деца.

# 8
  • Мнения: 4 668
Не , не си струва  Naughty Нито нервите ми , нито качеството на обслужването - нищо . Дори големите и традиционно скъпи комплекси и хотели не отговарят на много от нормалните изисквания .
Мръсотията и презастрояването няма да ги коментирам ...
С мъжът ми сме се зарекли , че кракът ни няма да стъпи повече на почивка в България . Изключвам някой друг уикенд да покараме ски и то бих отишла на Чепеларе .
Зимните курорти също не са това , което бяха , а за цените им не ми се коментира . В Австрия е по - евтино отколкото в Банско - там е царството на снобарията и селенията от зимните .

# 9
  • Мнения: 1 417
Зимните курорти също не са това , което бяха , а за цените им не ми се коментира . В Австрия е по - евтино отколкото в Банско - там е царството на снобарията и селенията от зимните .
Ами те бг. хотелиерите май само на това могат да разчитат ConfusedКато отидеш в чужбина със самолета, как ще видят с каква кола си спрял, а пък ако си на ол инкл. колко пари за ядене и пиене си похарчил, най-много на някой дебел ланец да разчиташ, ама там на кой му пука, всички са клиенти Joy

# 10
  • Мнения: 4 916
.....
Та....къде си струва повече да се почива-не само зиме, а и лете-в България или в чужбина?
...

Според мен зависи от офертата - има скъпи и отвратително безлични хотели с кофти пакети, но има и много приятни закътани местенца на добри цени. Лично за мен е добър вариант, ако човек има възможност да ползва ведомствени станции - повечето по морето са на първа линия до плажа със собствена градина или парк около тях (което е идеално за семейства с деца), контингента им е от съответното министерство и ходи там за да почива, а не да прави запои по стаите. Най-неприятни са ми хотелите с гости по линия на алкохолния туризъм - от Швеция, Англия и пр. За тези, които искат ол инклузив обаче не виждам вариант в България, по-добре е в чужбина. Като цяло мнението ми за услугите в България е много лошо.

# 11
  • Мнения: 265
mi6i.разгледах накои снимки от албума ти-направо са страхотни!разгледах ги с голям интерес.поздравления!
посетила си много красиви и далечни дестинации.
по темата-и аз мисля,че в бг не си струва изобщо да се почива.в банско бяхме 5 месеца,допреди коледа с малкия и таткото-направо съм изумена от селяния и отношение.
а в анталия бяхме за нова година-за няколко дена и изобщо няма сравнение.

# 12
  • Мнения: 2 309
Мисля, че не си струва. Ходя в определени български курорти най-вече по сантиментални причини  Grinning за зимните - Боровец и Пампорово, летните - Албена.

# 13
  • Мнения: 884
За огромно съжаление -НЕ СИ СТРУВА!
Смятам да се ориентирам към селски туризъм в малкото случаи ,когато ще  съм в Родината!

... е само от родолюбие няма да избера да си харча парите в Бг.

 

Много  точно казано!

# 14
  • Мнения: 4 668

Смятам да се ориентирам към селски туризъм в малкото случаи ,когато ще  съм в Родината!


И все пак внимавай много къде се ориентираш , защото в много случаи рекламираното от "селските стопани" е в сферата на някакви техни фантазии  Confused
Аз лично и това не бих рискувала ... Скоро имаше тема на недоволни от такъв тип преживяване ...

# 15
  • София
  • Мнения: 1 450
Не, не си струва, нито лятото нито зимата. Преди 2 дни се върнах от ски почивка в Австрия, ами няма сравнение - като цени е същото, дори по-евтино, но обслужването, настаняването, съоръженията и всичко останало нямат нищо общо. В никакъв случай Алпите не предлагат по -малко красота от Пирин, Родопите, но са в пъти по-чисти и поддържани. Да не говорим че за 300 км писти, се плаща карта, по-скъпа с 10 лв от Банско #Crazy
За мен основната разлика е в това, че в чужбина човек си почива наистина, а в Бг само си къса нервите. 

# 16
  • Мнения: 3 241
Аз отговорих, че не съм сигурна дали си струва, но общо взето все пак клоня към НЕ.
По света има страхотни места, природа всякаква - не че не е хубаво в България, но планината не е поддържана, а морските курорти са бетонирани. А като плащаш скъпо е по-добре хората да са вежливи и качеството да е високо Wink

# 17
  • София, България
  • Мнения: 5 596
Не! Определено не си струва!
Работата ми е свързана с целогодишно обикаляне по всякакви български курорти - без преувеличения навсякъде е ужас.
Може би в малките селца е ОК, но в широко известните курорти - кошмар!
Лятото съм в Анталия, Испания.
Зимата - мечтая за Тайланд, но още не съм се пласирала до там.
Дълго време се чудех защо има такъв налив на чужденци към българските курорти, и вчера попаднах на това - вижте го! Гарантирам голям смях!
 http://www.vbox7.com/play:f1547e22
къде бил ключа от палатката  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 18
  • Мнения: 1 243
 Joy Joy JoyМона лиза ами то си е вярно.
И аз съм против почивката в Бг.Няколко години работих на Златни пясъци #Crazyеи талива ми бяха очите от простотиите и недомислиците на хотелиери инвеститори и амбулантни търговци.Чудя се как изобщо някой идва да "почива в Бг?
И аз съм за Турция и Испания"

# 19
  • Мнения: 3 479
Не, не си струва Naughty
Предпочитам да похарча 100 евро с кеф в чужбина, отколкото 100 лв с неудоволствие в България.
От към условия българските хотели долу-горе вече са добре, обаче обсужването не стува ooooh! Така като гледам скоро няма и да се подобри.

# 20
  • Мнения: 1 679
И през лятото, и през зимата предпочитаме планината - а там, с добра компания си почиваме чудесно. Е, важно е, разбира се къде сме се настанили, важна е и храната - просто избираме къде да отидем.

# 21
  • Мнения: 1 013
Според мен и в зимните и летните български курорти (повечето) стана необосновано скъпо, неотговарящо на стандарта ни!
Особено в зимните!...Не ми се струва нормално семейство с две деца да плати 200 лв. за да кара ски един ден например... Mr. Green

# 22
  • Мнения: 6 167
Не знам, мисля, че не много.

# 23
  • Мнения: 1 404
Добре де,колко приблизително излиза една почивка на семейство с дете в Турция или Гърция-за седем дена?На мен все ми се струва,че все още разликата в цената у нас/в чужбина е сериозна.Да не съм в грешка?

# 24
Аз живея на морето - Варна. С две думи целогодишно на курорт:) само дето лятото купон - зимата отврат!
За почивка с две ръце за чужбина за да видиш свят, нещо ново, как живеят хората, забележителности и т.н.
Не карам ски не ме кефи планината. На плаж мога всеки ден да ходя лятото на две крачки съм от морската градина:)
За цени - преди малко ми попадна някаква оферта за хотел в св. Влас /до преди години никому неизвестно село:) за разгара на сезона 360 лв на човек - ами за Турция Мармарис май 2006 една седмица за двама с автобус на ол инклузив 700 лв.
Ходих същата година за 5 дни в Девин излезе ми същите пари като в Турция, не бих повторила. Видях Триград - това така рекламирано местенце в България и останаха потресена. Това село е супер запостяло. Отидохме по обед да си купим цигари - не успяхме. Единствения смесен магазин на центъра на селото не работеше - 2 часа обедна опчивка. Отсреща кръчмата седнали 5 дядовци на ракия и гледат сериал, продавача отишъл до тях нямало да се появи до 3 часа следобед:) Нямам думи направо...........

# 25
  • Мнения: 1 013
Имаме прекрасна природа, която не знаем как да използваме! Курортите ни са се превърнали в гнусни бетонни, печелбарски, места. Повечето приличат на битаци- и на морето и в планинските курорти- сергии с парцали и буклуци (така е и в Банско и на Боровец, и на морето...да не изброявам)!
Може би все още е по- достъпно тук да почиваме, но тенденцията е цените доста да се приближават до тези в много западни курорти.
Примери много!!! Sad
Пак казвам за жалост, защото има уникални места в България!!!

# 26
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Споделям моя опит от почивки и пътувания в България.

Ходя само в точно определени хотели и заведения - препоръчани и проверени. Обикновено извън сезона, когато блъсканицата е понамаляла и цените се изравняват с моя стандарт. Имам любими места, които посещавам редовно (Велинград, Несебър, яз. Искър).
Също така предварително проверявам маршрут, трафик, възможни места за посещение по пътя. За консултации ползвам познати, които живеят там или интернет.

Пътувам със собствен транспорт (винаги съм го правила, дори когато преди години карах Трабант и с него ходихме до Банско и Рилския манастир) и винаги нося ютия. Карам аз, защото ми става лошо иначе. Хубавото е, че дъщеря ми не се  е метнала на мене!


Последна редакция: ср, 16 яну 2008, 13:18 от InaDot

# 27
  • София
  • Мнения: 4 397
Не не си струва-причини много..........................
нито обслужването е на ниво,нито all inclusive може да се сравни с примерно този в класните хотели на Анталия,нито територията на хотелите ,нито забавленията за деца.................абе нищо освен природата не е като хората а и природата я рушат.

Аз съм на същото мнение, това лято което мина ни беше последната почивка в БГ. тази май ще пропуснем, но никога повече в БГ. на почивка  Naughty

# 28
  • Earth
  • Мнения: 1 952
ЗА съжаление -НЕ, НЕ И ПАК НЕ.

Просто няма никакво обслужване; не знам как ги вадат тука тези 4 или 5 звезди.....защото в Германия 4 или 5 звезди значи МНОГО; плащаш, а не получаваш; очакваш, а си разочарован......всеки мисли само как да изкара повече пари от теб СРЕЩУ НИЩО Money Money Money

# 29
  • София
  • Мнения: 10 825
Не, категорично - не. От доста време не почиваме въ България, освен за някой и друг уикенд. Причините са изброени вече преди мен така че няма да ги повтарям.
Ако все пак някой ме задължи да ходя на море в България със сигурност ще е на север. За пореден път  при едно роднинско посещение през есента се убедих, че на юг е просто отврат Sick

# 30
  • Варна
  • Мнения: 692
И да и не!  В чужбина си заслужава да отидеш, за да посетиш нови места и забележителности, но не мисля, че е по-евтино.
Вярно, че в момента в България е малък хаос, но след бурното строителство през последните години (вече няма останали свободни парцели:) все повече хотелиери започват да осъзнават колко важно е отношението към клиента и качеството и започват да полагат усилия в тази насока.   Peace

# 31
  • Мнения: 2 700
Ами аз не виждам къде бих могла да ходя през лятото в БГ. За мен морето не означава да ти стъпват на кърпата на всеки две минути, нито пък да съзерцавам многоетажен урбанистичен пейзаж. И Синеморец вече не е това, което беше. Cry
Така наречените "скъпи" курорти по мое мнение не си заслужават парите. За същата и даже по-малка сума почиваш по-добре в съседните ни държави и виждаш все пак нещо ново.
За зимните курорти нямам наблюдения.
Остава само селски и културен туризъм Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 1 010
Не са малко местенцата в родината, които си струват!

Поне 7-8 пъти съм била в хотел Дива, Троянско, и съм очарована. 4 пъти съм отсядала само тази година в Спа клуб Бор във Велинград и пак ще отида  Grinning

Синеморец от миналото лято ми стана любимо кътче - всичко е прекрасно там и още не е презастроено. Има хубави вили на прилични цени. За хотелите не знам.

В Гърция си намерихме хубаво местенце на втория ръкав на Халкидики - 60 евро апартамент в къща на плажа с 2 спални и хол и гледка даже!!!!

Тасос като най-близък и достъпен остров е перфектен - малко по-скъпичък, но пък с очарователна атмосфера. 10 дни за 3-ма възрастни и 2 деца излязоха 3000 лв. с транспорта. Е, без оливане по ресторантите, де.

Като идем в Тунис, ще споделя  Sunglasses

# 33
Предпочитам да почивам  на наша територия,тъй като съм била на много други места.И честно казано тук има страхотни места и хотели за почивка,но цените ми се струват високи и разбирам всички,които предпочитат да почиват в Гърция,Турция...

# 34
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
все още има 2-3 местенца по черноморието, които ЩЕ опитам и тогава се отказвам.
За планината е по-трудно. Аз знам къде е най-хубаво, но пък няма предлагане почти на нищо...

# 35
  • Мнения: 4 668
И аз обичам планината Шани , но ще се разделим и с нея  Sick
Поне с местата , където се карат ски .
Ние вероятно заминаваме края на март в Кортина д ,Ампецо / Италия / - една седмица - нощувка , закуска , карти за съораженията - 300 Е / човек .

Ами в Банско за два дни дадохме 500 лв. и такава селения ми видяха очите , че още треперя ...

# 36
  • Мнения: 2 037
Да си почине човек на нашето море не може. След като изкараш поредната безсънна нощ заради чалгата, започва едно търсене на нещо като нормален плаж, на който няма да ти ходят на главата...До преди 2 години добре изкарвахме в едно апартаментче до ММЦ, а там и плажа е хубав, но вече и там кипи строителство.
Пролетта бяхме в Гърция, много сме доволни. После края на август отидохме на Камчия, изумена съм от страхотния плаж, затънал в боклуци. А базата е плачевна. Ако го постегнат това място, ще ходим отново.
До морето ме завличат само заради децата. На планината не мога да се наситя.
За обиколки през уикенда имам доста набелязани места. България е много красива.
Ние винаги отвсякъде се връщаме доволни, хубаво си изкарваме. Никъде не са ни разочаровали тотално. Не сме и маниакално придирчиви.

# 37
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

Ние вероятно заминаваме края на март в Кортина д ,Ампецо / Италия / - една седмица - нощувка , закуска , карти за съораженията - 300 Е / човек .

Ами в Банско за два дни дадохме 500 лв. и такава селения ми видяха очите , че още треперя ...

само 2 вметки..., ако разрешиш...
300Е/човек за 1 седмица ли е? Или на ден?


И да ти кажа честно, не знам защо посещавате Банско? Ей го къде е Боровец, пистите са до паркинга... за 1ч. (няма и толкоз) сте си в София...

# 38
  • Мнения: 4 668
300 ЕВРО е на човек за една седмица !
На Боровец последните два пъти бяха много гадно изорани пистите ... нещо не ги поддържат добре .
Банско не го харесвам , така се случи - имах малко бизнес срещи там и го комбинирахме със ските , но както казах и преди - голяма селения ... и големи цени , де  Rolling Eyes

# 39
  • Мнения: 405
Кратко, ясно и категорично -НЕ!   Crossing Arms  Фръц и точка.  Naughty

# 40
  • Мнения: 143
И в БГ, и в 4ужбина има и хубави и неприятни места.

Наблюденията ми са основно върху морските курорти.
Слън4ев бряг наистина е презастроен, но такива са и много други курорти по света.
Златни Пясъци и Албена определено са много по-добре. А има и 4удесни местенца като Ривиера, Слън4ев ден....

А за цените....,зависи с кого се сравняваме ,  у нас са доста по-ниски от тези  на хотели подобна категория в ЕС. Хотелите в  много слу4аи са по-добри от хотели същата категория в ЕС. Разбира се,  в някоя държава , където населението спи в колиби , сигурно е по-евтино.


Обслужването не е толкова добро, но така е не само по курортите , а и на много други места. Навиците от социализма , явно са много силни.
Да не забравяме, 4е селянията и мръсотията по курортите не ни я е направил някой друг, ами сами сме си я създали.

А що се отнася до прехвалената Анталия- да, хотелите са много хубави. За такава цена, такова ка4ество на услугата можеш да полу4иш на много малко места по света.
А извън хотела.... градът Анталия какво представлява ?!!! 18-20 етажни жилищни блокове, построени един до друг, с тесни ули4ки , без нито едно дърво . Слън4ев бряг има много още да се застроява , докато заприли4а на Анталия.


На въпроса на авторката отговарям, 4е навсякъде ми е добре.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 692
И в БГ, и в 4ужбина има и хубави и неприятни места.

Наблюденията ми са основно върху морските курорти.
Слън4ев бряг наистина е презастроен, но такива са и много други курорти по света.
Златни Пясъци и Албена определено са много по-добре. А има и 4удесни местенца като Ривиера, Слън4ев ден....

А за цените....,зависи с кого се сравняваме ,  у нас са доста по-ниски от тези  на хотели подобна категория в ЕС. Хотелите в  много слу4аи са по-добри от хотели същата категория в ЕС. Разбира се,  в някоя държава , където населението спи в колиби , сигурно е по-евтино.


Обслужването не е толкова добро, но така е не само по курортите , а и на много други места. Навиците от социализма , явно са много силни.
Да не забравяме, 4е селянията и мръсотията по курортите не ни я е направил някой друг, ами сами сме си я създали.
Браво, vel! Напълно съм съгласна с теб! Peace

# 42
  • Мнения: 1 417
И в БГ, и в 4ужбина има и хубави и неприятни места.

А що се отнася до прехвалената Анталия- да, хотелите са много хубави. За такава цена, такова ка4ество на услугата можеш да полу4иш на много малко места по света.
А извън хотела.... градът Анталия какво представлява ?!!! 18-20 етажни жилищни блокове, построени един до друг, с тесни ули4ки , без нито едно дърво . Слън4ев бряг има много още да се застроява , докато заприли4а на Анталия.


На въпроса на авторката отговарям, 4е навсякъде ми е добре.
Като цяло си права. По въпроса за Анталия - там базата на хотелите е достатъчно голяма, за да ти осигури развлечения в рамките на 7дни, така че да не се налага да се разхождаш из града, освен от любопитство или за разнообразие. Аз вече в Турция ходя само на почивка, заради детето /ходила съм много пъти и съм разгледала повечето неща/
За такава цена и още по-добро качество на услугата може да получиш на доста места, вече, само че до там самолетния билет струва много Wink И все пак там където хората живеят в колиби са любимите ми места за почивка Grinning

# 43
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Не, не си струва. Нито средствата, нито нервите, които се хабят, когато си заобиколен от пълни малоумници.

# 44
  • Мнения: 1 547
Разбира се, че си струва. Все още има прекрасни местенца. Малко са, да, но се надявам поне още 2 години да си останат такива. За безогледното застрояване не виждам смисъл да говоря, защото няма никаква политика по въпроса - то държава няма, пък какво остава.

Като ви чета, за вас е важно да сте в 4-5 звезден хотел, за да почивате чудесно. За себе си съм сигурна, че пребиваването в такова място може много повече да ти вгорчи живота, отколкото наемането на къща, вила и пр. За луксозен хотел често даваш не малко пари и е нормално да си особено взискатален към обстановка и обслужване. До съвсем скоро работех за верига луксозни хотели и мога да кажа, че никога не бих дала толкова пари, колкото дават клиентите за тази услуга. В един единствен 4звезден хотел ми е харесало обслужване и всичко.

За Гърция - честно - не знам защо се превъзнася толкова. Не я познавам. Бих отишла на почивка на Ситония - далеч от шума и бъркотията. Ноември ходихме до Солун и спахме в един хотел, който намерихме супер случайно. 4 звезди. По това време стаята струваше 50 евро със закуска. В сезона - малко повече от двойно. Хубавичко, старичко. С ръждясала завеса в банята и куп несъвършенства още. Точно никога няма да отида там в сезона. Освен това беше пълна лудница по пътищата - ужасен трафик, всички карат като луди. А през лятото? Не искам да мисля.
А това е най-далеч от моята представа за почивка.

За мен си струва България. Все още.

# 45
  • Мнения: 3 423
vel ,като "чудесно местенце"споменаваш за бг Слънчев Ден
правиш сравнение с Анталия
Наистина си права,че и в Анталия има и лоши хотели,но там има избор ,има огромни разлики в цената например на 5* хотели от над 500 евро разлика и съответно разлика в качеството.Сега ако човек отиде  в Анталия за цена от 300-400евро за седмица не може и да очаква високо качество.Но там добрите хотели са наистина добри и по скъпи ,но човек си знае ,за какво плаща.
Ето аз ще ти кажа,какво ме накара да предпочета Анталия пред Слънчев Ден(едно наистина от малкото сравнително нормални места в бг)
В Слънчев ден бях август 2004 и е последната ми почивка в бг Stop
Първо Слънчев ден няма достатъчно голяма територия,няма къде да се разхождаме с детето ,има една улица между хотелите и като излезеш от територията на хотела попадаш на типичния бг морски пейзаж от строежи и битак.
Плажа е страхотен,но се допускат и външни посетители и става гърч.Хубавото ,като ние бяхме е ,че нали си имаме към апартамента чадър и се разбрахме със "спасителите"да ни го пазят.
Така наречения all бе еднакъв за всички хотели в комплекса и безалкохолните напитки представляваха гнусни разтворими сокчета тип Танг Sick
За мен храната е смешна,като количество и разнообразие.
Басейните са малки(за моите предпочитания) и зверски хлорирани.
Забавленията за деца ,изключвам жалките очукани люлки  няма.

В Анталия лято 2007 хотела ,който избрах за почивка с детето
Имаше ultra all не сравним по никой параграф с този в Сл.Ден,невероятно богат и разнообразен.имаше диетично меню,имаше всики ден гостуващи от ала карте ресторантите и вечери на италианска,мексиканска,китайска,турска,японска кухня........
Имаше фрешове в продължение на целия ден от най различни плодове-в сравнение с разтворимите сокове на Сл.Ден
Имаше огромна озеленена територия с пазещи сянка големи дървета ,идеално подходяща за разходки с детето
Имаше няколко огромни басейна с детски сектори в които можеш спокойно да плуваш без да се буташ с останалите гости,чисти и не миришещи на хлор ,като тези в Сл.Ден.
Плажа на хотела ,беше също пясъчен  и хубав ,като този в Сл.Ден ,но  без външни посетители .
Комплекса беше затворен и сигурен.
За децата имаше прекрасен детски център,,детско меню,играчки за безплатно ползване,кофички ,лопатки,люлки ,колички,креватчета за принцеси и креватчета коли за момченцата,къщички-целия център беше в вътрешен двор с високи дървета пазещи сянка на дечицата.
Има още много
ето ми снимките от там
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=140304
ако някой ми предложи подобно място в бг ще съм му много задължена

 аз  не можах да намеря а съм склонна да си платя ,колкото трябва
съжалявам ,но и тази година сигурно няма да почивам с малкия в бг на море


# 46
  • Мнения: 2 768
За съжаление , НЕ, не си струва.
Нито  летнитните, нито зимните ни курорти заслужават това, което искат като цена.

Отделно бетоновите пейзажи за ултра отблъскващи, не знам защо не го проумяват ами продължават да строят като замаяни и съсипват природата.
На всякъде именно чрез природните забележителности гледат да привлекат туристи, само ние с хотели тип люлински блок.

# 47
  • Варна
  • Мнения: 692
Mila mama, признавам, това, което описваш за почивката в Анталия звучи като рай. Би ли споделила горе-долу колко ви излезе на човек и за какъв период, защото все пак всяко качество си има цена.

# 48
  • Мнения: 3 423
Mila mama, признавам, това, което описваш за почивката в Анталия звучи като рай. Би ли споделила горе-долу колко ви излезе на човек и за какъв период, защото все пак всяко качество си има цена.
към 1300 евро за мен , мъж ми и бебока (вкл самолетния билет)за една седмица в началото на юни(в следващите месеци-юли и август се качват много цените, но ние отидохме по рано за да избегнем жегите с детето и климата и цените бяха приятни Simple Smile)Също настаняването на малкия бе безплатно, защото нямаше 2 години а и ни направиха голяма отстъпка от тур агенцията,като на редовни клиенти а и понеже бяха допуснали грешка при резервацията ни опитвайки се да ни метнат да платим и за малкия .
Цената беше съвсем нормална, за това което се включва(освен горе изброеното има още неща ,като качествен вносен алкохол без разреждане в лоби бара(само край басейните по разбираеми причини го разреждаха)огромен избор от спортни занимания.................плащахме само в СПА центъра ,магазините към хотела и за скоковете с парашут на мъжа ми)

# 49
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Вече се убедих,че не си струва,за мое огромно съжаление. Sad

# 50
  • Мнения: 1 120
Не, не си струва. И си мисля, че само , който не е излизал извън Бг не знае за какво става дума.
Съгласна съм , че дори и малко ,  има хубави хотели и при нас . Същото за курорти не бих казала. Но погледнеш ли от балкона или излезеш ли навън, не може да се очаква нищо хубаво. Простотията е навсякъде, мръсотията също. Обслужването , качеството на храната за съжаление в повечето случаи развалят настроението ни и провалят очакванията които сме имали.
Твърдо, за да си спестя всякъв вид разочарования , почивам , а и за напред ще почивам извън Бг.
В Бг  ходя на разходка и за разнообразие през почивните дни -събота и неделя . Повече от 2 дни не мога да изтрая , въпреки , че изминзваме големи разстояния км. от Варна до Триград да речем.

# 51
  • Мнения: 143
Mila Mama, в IC ли сте били? Хубав е хотела, така е . В този не съм отсядала , но имам брошура на друг хотел от веригата.Пак да кажа, че турските хотели /по принцип/ са много хубави и на голяма площ.

Дадох пример с градът Анталия /ако изобщо може да се нарече град/,  защото недомислици , презастрояване и хаос ,могат да се видят и на други места извън България.
И аз съм против превръщането на родните курорти в бетонови комплекси.

В същото време , в много от популярните за туризъм Западно европейски столици, хотели същата категория като тези в БГ, като ниво,  са доста под българските . А цените са в пъти над родните. Аз разбирам, че там разходите са по-високи, но все пак и в България цените на някой стоки вече се доближават до тези в Европа.

Случи ми се , в хотел от международна верига , да пристигна посред нощ  Tiredс една камара багаж и да се окаже, че са ми загубили, вече платената резервация. Нощувката в хотела струваше колкото 5 дни в хотел 5 звезди на брега на морето в България.

Нещата не са черно-бели. Има и добри, и не толкова добри курорти ,по света , и у нас.
Не мисля, че в чужбина си заобиколен само от умници, а в БГ, само от пълни малоумници.
След като се разхождам по улиците  в българските градове , не очаквам , когато  отида по курортите,  да попадна в друго измерение , в стерилна чистота.





 

Последна редакция: чт, 24 яну 2008, 19:00 от vel

# 52
  • Мнения: 3 423
vel да в IC бяхме,по снимките ли го позна-много си точна Wink

Разсъжденията ти са интересни ,но съгласи се,че в популярните западно европейски столици все пак има толкова забележителности и културно богатство,че и да пада нивото на обслужване пак ще са посещаеми в пъти над нашите и нормално и цените да са в пъти над нашите.
Темата я разбрах,като  по скоро за почивки и затова направих сравнение между комплекс,който ти споменаваш,като добър в бг и такъв в Анталия.
Съжалявам,че са ти загубили платена резервация-съчуствам ти,къде се случи newsm78

# 53
  • София
  • Мнения: 1 890
  Този хотел на снимките изглежда страхотно !!!  Crazy Кой по-точно е http://www.ichotels.com.tr/eng/index.html ?

# 54
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Mila mama а през агенция ли резервирахте,и ако да,коя е тя?Ще ти бъда много благодарна за инфото. Hug

# 55
  • Мнения: 3 423
  Този хотел на снимките изглежда страхотно !!!  Crazy Кой по-точно е http://www.ichotels.com.tr/eng/index.html ?
IC Santai 5* Белек
На тази верига наистина са много добри хотелите,собственика е и собственик на летището в Анталия и са и страшно рекламирани.

Mila mama а през агенция ли резервирахте,и ако да,коя е тя?Ще ти бъда много благодарна за инфото. Hug
Да с Астрал холидейз(ние от към 5 -6 години все с тях пътуваме,преди пробвахме Хорнит и Онтравел, но ме разочароваха)
Представителката на Астрал в Анталия,Мария беше страшно мила и всички семейства с бебета ни помогна да се чекираме първи .
Също ходи да купува на сина ми памперси(защото в магазина на хотела нямаше неговия размер)

Момичета в Анталия има и още много хубави хотели,има за всички изисквания.
Ние преди години ,като още нямахме дете бяхме в Глория Голф
http://www.gloria.com.tr/
той също е много хубав(страхотна зелена територия отново-това ми е едно от нещата,на които най много държа),но по скоро за романтични двойки.
Сантай за мен е идеален за семейства с деца до към 3-4 години.После може би ще потърсим хотел с повече водни пързалки.
Хубавото е ,че там има избор за разлика от в бг и ,че наистина са помислили за семействата с деца отново за разлика от в бг.
Правете си списък ,какво изисквате за почивка  и после справка с руските сайтове за пътешествия(мен никога не са ме подвеждали) и определено ще намерите прекрасни варианти.Имаше даже списък хотели подходящи за семейства с алергични деца(едно от причини да избера Сантай бе ,че беше в този списък ,защото предлагаше и диетично меню-варени ,парени,безсолни меса и зеленчуци а сина ми има склонност към алергии)
Успех  bouquet

# 56
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  Mila mama благодаря за инфото. Hug  bouquet

# 57
  • Earth
  • Мнения: 1 952
А защо софиянци предпочитате Юг-а? Mr. Green

Нееее, само на север. Много е тъпкано на юг..Предпочитам Албена , Тюленово  - спокойствието Peace

# 58
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
 Не-не-не-не, освен ако не сте мазохисти!!! Joy

# 59
  • София
  • Мнения: 6 999
А извън хотела.... градът Анталия какво представлява ?!!! 18-20 етажни жилищни блокове, построени един до друг, с тесни ули4ки , без нито едно дърво . Слън4ев бряг има много още да се застроява , докато заприли4а на Анталия.

Вярно, че ходихме само една вечер в Анталия - града, но ми хареса. Разходихме се в старата част около пристанището. Калдъръмени улици и магазинчета с разни интересни нещица. Поговорихме си с продавачите, ядохме много хубава и рядка риба в един ресторант... Хареса ми.
Съжалих само, че не отидохме по-рано от престоя ни, за да си наемем лодка /или корабче е по-правилно newsm78/, което да ни организира еднодневна екскурзия.

По темата - за първи път си починах на море наистина в Анталия това лято /бяхме през Септември/.  Хотелът ни беше 5 звезди ултра ол и като цена ни излезе по-евтино от нещо подобно в БГ. От сега на сетне на БГ черноморието само за по уикенд.

Като цяло обслужването в БГ е ужасно, а цените в 4 и 5 звездните хотели високи за това, което се предлага. Спа-хотелите са нещото, което посещавам в БГ, защото за дълъг уикенд е по-удобно да сме с кола, но все има нещо, което ме нерви.   

# 60
  • София
  • Мнения: 3 271
Не съм ходила в чужбина на почивка, та нямам база за сравнение.

# 61
# 62
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
  Този хотел на снимките изглежда страхотно !!!  Crazy Кой по-точно е http://www.ichotels.com.tr/eng/index.html ?
IC...
На тази верига наистина са много добри хотелите,собственика е и собственик на летището в Анталия и са и страшно рекламирани.

това не е верно.
Терминал 1 се обслужва от Фрапорт, а терминал 2 от Челеби.

# 63
  • Мнения: 3 423
  Този хотел на снимките изглежда страхотно !!!  Crazy Кой по-точно е http://www.ichotels.com.tr/eng/index.html ?
IC...
На тази верига наистина са много добри хотелите,собственика е и собственик на летището в Анталия и са и страшно рекламирани.

това не е верно.
Терминал 1 се обслужва от Фрапорт, а терминал 2 от Челеби.
Нямам представа кой ги обслужва,но собствениака им беше миналата година и собственик на IC(според приемащата ни агентка от Астрал)

# 64
  • Мнения: 3 695
аз много съм разочарована от бг черноморие и затова се ще почиваме извън бг Laughing

Общи условия

Активация на акаунт