Въпрос за шоколада....

  • 1 516
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 217
Здравейте отново,
на дневен ред е следния въпрос, който ме мъчи: мога ли да ям шоколад, след като съм кърмачка? Питам, защото хапвам доста - примерно по един на два-три дни...
Даже много ще се зрадвам на линк или мнения, където е посочено какво НЕ трябва да ям, за да не създавам дискомфорт на бебо, и такива, които повишават лактацията. Пия и прясно мляко, но не забелязвам от него да става нещо лошо. Тази нощ бебо за пръв път беше много неспокоен и не сме спали хич - не мога да разбера колики ли има или ..... нещо друго не е наред.....През 15 мин. иска да суче, а като смукне два-три пъти и заспива..... Това ми е трето дете, но кърмя сериозно за първи път и съм много щастлива, че се справям засега - с помоща на форума и особено на една мама - няма да я рекламирам Wink
Благодаря предварително  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз хапвах шоколад,нищо й нямаше.Избягвах кафето,газираното и храните,които предизвикват газове-варива,зеле и т.н.Не трябва да се прекалява много и с прясното мляко,за да не се провокира алергия.

# 2
  • Мнения: 3 718
Хапвай си, но умерено. Аз бях спряла да ям шоколад за няколко месеца, защото при мен няма спирачка, видя ли шоколад трябва да го унищожа на мига. От всичко по малко, това е истината.

# 3
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
И аз в началото се съобразявах какво ям и избягвах шоколада/в резултат отслабнах 7 кг/.Но за жалост сега ям шоколад на корем/което ще рече поне един на ден+ разни други сладки/-не преувеличавам.Резултатът е,че си върнах килограмите. Sick
Ама на бебо нищо му няма,все така си е спокоен и въобще не му се отразява.
Така че пробвай и ще видиш. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 9 467
Аз ядох /и сега, но по-малко/ шоколад в доста големи количества Blush
Просто ми се ядеше адски мн сладко. Сина ни имаше колики от консумирано от мен прясно мляко, но не и от шоколада. Та избягвах него, както и останалите газообразуващи храни Peace
А в резултат на изключителното кърмене-смъкнах качените кг, че и повече /и същевременно продължавах да троша шоколад/ Mr. Green
Успех и дълго кърмене! Hug

# 5
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
Аз допреди 1 месец не кусвах шоколад,въпреки че преди да родя всеки ден ядях,но просто си бях наложила...и така лека полека не се и сещах.Какво ми стана от месец насам незнам,но от време на време го похапвам.Досега не съм усетила да му има нещо на бебо,...но тази седмица ядох много шоколад,торти и други сладки работи и от няколко дни забелязвам,че бебо има5-6 пъпчици по дупето и малко към кръстчето,но не ситни,а малко по-големички.Дали е реакция от шоколада? newsm78 Другото което си позволих пак тази седмица са мандарини-тях също ги зная като алерген...Май и двете трябва да спра.
И все пак има ли и при други това да се е случвало от шоколад???

# 6
  • Мнения: 1 267
опитай да ядеш бял шоколад, за да се избегне какаото, което превъзбужда.

Последна редакция: нд, 13 яну 2008, 13:36 от Анe

# 7
  • Мнения: 591
Нито от шоколад, нито от кафе или друга храна съм се ограничавала докато кърмех. Да не говорим, че докато бях в болницата 5 дни бях само на шоколад и кисело мляко, защото мъжът ми не разбрал, че мога да ям и други работи (говорим за захранването след секцио)  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 2 829
Можеш да си ядеш всичко, естествено без алкохол, особено първите няколко месеца. Ако ти се стори, че някаква храна влияе зле на бебето-спри я за известно време и опитай пак-така ще разбереш дали ти се е сторило или наистина въпросната храна влияе зле. Аз лично първите седмица-две внимавах какво ям и след това започнах да хапвам от всичко, и така установих че няма проблем при моето бебе. Сега си ям всичко, дори си пия капучино.

# 9
  • Мнения: 941
да си призная хапвам и то доста  Embarassed
не съм видяла да има някакъв ефект от моето ядене на шокола и държанието на бебето, но който може е по добре да не яде или рядко, аз обаче съм се пристрастила и за съжаление ям

доколкото знам шоколата превъзбуждал кърмачетата, заради какаото, но явно на моята беба не и прави впечатление.

# 10
  • Мнения: 545
Аз също ям шоколад,просто го обожавам! Laughing

# 11
И аз си хапвам сладичко и то доста,а шоколад от време на време.Кафе пия по 1 на ден и то веднага след като накърмя бебо.Не му влияе за сега.Избягвам да ям газообразуващи храни-боб,зеле и т.н.Така че хапваи всичко в умерени количества и наблюдавай дали ще има някаква реакция.

# 12
  • Мнения: 728
От както родих много ми се яде шоколад,хапвам по 1 на ден,но гледам да е след 21ч.-тогава е последното ни кърмене за деня,но понякога се изкушавам и си хапвам и през деня,самоче тогава гледам да е по-малко,за сега не се е отразило негативно на малкия.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 555
След като родих започна много да ми се яде шоколад. Установих обаче, че София се изрива от него и за съжаление започнах да се ограничавам. Хапвам по някой бонбон или сладка с шоколад, но само толкова. Сутрин иначе пия кафе и не съм забелязала София да става по-превъзбудена или нещо подобно.

Според мен не трябва да се ограничаваш, хапвай от всичко по-малко. Ако забележиш, че някаква храна не влияе добре на бебо, тогава вече я спираш.  Peace

# 14
  • Мнения: 415
При нас шоколадът много го запича бебо - ние и без това си имаме големи проблеми със запека, иначе не съм забелязала да го превъзбужда, но освен това към шоколада се пристрастявам и не мога да се контролирам, затова избягвам.
Има тука някакви линкове в библиотеката виж ги ако искаш в раздела Хранене и здраве на кърмачката.

Общи условия

Активация на акаунт