Майчета ,за или против повиването на бебето сте

  • 8 796
  • 156
  •   1
Отговори
  • Мнения: 291
момичета дайте съвет!!!Ще ставам пак мама май месец Simple SmileКакво мислите за повиването на бебчетата? И ако повивам колко време трябва да се повиват?
                  Благодаря предварително!!! Hug  bouquet

# 1
  • Мнения: 5 940
Против. Сериозно можеш да навредиш на бебето, според всички ортопеди.

# 2
  • Мнения: 8 242
Пусни анкета  Wink

Против, разбира се..

# 3
  • Мнения: 1 546
Абсолютно против съм повиването. Наистина може да се направят големи бели Peace

# 4
  • Мнения: 941
и аз съм против,

# 5
  • Мнения: 60
Аз пък съм ЗА,моят младеж съм го повивала,макар да е лятно бебе,ортопедът ми каза,че дори няма смисъл от преглед с ехограф или рентген,зависи си от майката и детето Naughty

# 6
# 7
  • Мнения: 274
С  какво  ще   го  повиваш ?   С  пелени  ли?   Напълно   излишно!Има   памперси,    има и     дрехи ,   от  това   по добро  -  няма.
Ако имаш   предвид  стягането    с  пелени   това е    напълно    остаряла  и  абсолютно   ненужна   практика,   отхвърлена е  и от  всички    нормални   болници. Може   би    още  се    практикува,  тук-там,   предполагам    главно    поради    финансови   причини.  Между  другото `в европата`   никога  не  са  ги   повивали   бебетата,  в  резултат ,   няма   данни    да   са   станали   кривокраки Mr. Green

# 8
  • Мнения: 19 272
защо изобщо искаш да повиваш бебето?
всички лекари го отричат.

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

  Не съм нито за, нито против.Едно време нас като са ни повивали сме си съвсем редовни.Всеки сам преценява как ще си гледа детето.От много учени вече твърдят колко вредни са и памперсите.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 734
Против.Най-малкото ми става много жал като видя някое бебче увито като в усмирителна риза и само главичката му стърчи на горкото.Прилича ми на инквизиция.
А основно носи риск от луксация на тазобедрените стави.

# 11
  • София
  • Мнения: 39 718
Дияна я повивах седмица може би. И аз съм била повивана, на сутринта винаги съм подритвала голичка Simple Smile
Повиването на братовчед ми обаче ми остави кошмарни спомени в съзнанието. Баба ми го стягаше ужасно, запъва крак в леглото и опъва, а онова бебе се задушава от рев.

# 12
  • Мнения: X
Абсолютно против съм.
И двете ми деца са зимни бебета и не съм ги повивала.Когато сестрата дойде на домашно посещение при първото дете, аз изтръпнах от мисълта, че ще ме разпердушини задето детето е облечено, а не повито.Тя погледна дъщеря ми и каза:" Радвам се, че намирам детето облечено, а не повито.Бебетата изобщо не стоят в утробата така опънати, както ние се опитваме да ги накараме като ги повием."
А иначе и мен самата са ме повивали, като всички бебета от онова време и слава Богу нямам проблеми.Според мен повиването е излишно губене на време ,но е въпрос на избор кой как ще си гледа детето.

# 13
  • Мнения: 9 467
Навремето са повивали, поради липса на памперси...сега с каква идея?? newsm78
При наличие на толкова удобства и за майката и бебето, материи и дрехи...разбира се съм против повиването...и не виждам нито един разумен довод "за" Mr. Green

# 14
  • Мнения: 745
да се включа и аз по темата.абсолютно против!!!!!а защо?бебето когато е в корема на майката седи в разкрачена позиция цели 9 месеца.и изведнъж като се появи на бял свят му изпъват краченцата и ги стягат в пелени!!!представяте ли си как се чувства то,да не говорим колко е вредно!!!а по отношение на това,че нас са ни повивали ,но виждаш ли сега нищо ни няма -да така е!!но не се знае за в бъдеще.ортопед ми обясни,че между40-50 годишна възраст сме много застрашени от протриване на тазобедрените стави(получава се в по-късен етап от живота и причината е повиването)

Общи условия

Активация на акаунт