АРТ на естествен цикъл

  • 1 294
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 382
Въпросът ми е към момичетата,преминали през АРТ процедури и към всички останали,които са запознати.
Предполагам преди да пристъпите към стимулации,всички сте обсъждали варианта за ЕЦ.
Ясно е ,че шансовете са в пъти по-малки,но има ли изобщо реален шанс или това е загуба на време.Питам и за инсе и за инвитро.

# 1
  • Мнения: 7 718
Аз съм твърдо за процедура на естествен цикъл, разбира се, когато има показания за това.
Има забременели момичета, щадяща процедура е.

# 2
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Привет, shine_on75 Simple Smile
аз имам 1 опит ИКСИ на естествен цикъл. Имах положителен тест, но не успя да се задържи. Веднага на следващият месец направих много леко стимулирано ИКСИ и за сега всичко върви добре.
Имам позната, която успя от ИКСИ на ЕЦ и сега има детенце.
Успех Hug  bouquet

# 3
  • Мнения: 3 453
Я да ви питам, мъжкия фактор проблем ли е за ИКСИ на естествен цикъл? Rolling Eyes
И колко по-евтино е от стандартното, стимулирано ИКСИ?

# 4
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
Hope, даже обикновено икси на естествен цикъл се прави при мъжки фактор.
Иначе за цена - плаща се всичко поотделно, прегледи, пункция, трансфер, хормонални изследвания, защото може и да не се стигне да кажем до пункция или до трансфер. Все пак разчиташ на 1-2 яйцеклетки.
И аз се чучдя дали ще е подходящо за нас, не ми се ще отново да минавам през хиперстимулация, но пък от друга страна с моя нередовен цикъл и късна овулация не знам дали ще може...

# 5
  • Мнения: 87
Изобщо не може да се говори за загуба на време при инсеминация или инвитро на естествен цикъл, стига конкретния случай да го позволява. Организмът не е допълнително натоварен с медикаменти и стреса за него е много по-малък. Може да стане от 1вия път, може и нищо да не стане - да не се пукне фоликула, да се извадят качествени яйцеклетки, да не се оплодят и т.н. Мисля, че ако има възможност е добре първо да се опита инсе и/или инвитро на ЕЦ (дори няколко инсе-та, след това инвитро и накрая икси) и едва тогава да мислим за стимулации. Това е само моето мнение!

# 6
  • Мнения: 2 382
Момичета,много ви благодаря Hug.Това,което пишете ми вдъхва огромна надежда Hug

Общи условия

Активация на акаунт