За галеното име и свекърите!

  • 6 813
  • 75
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Направо незнам вече свекъра ме изкарва извън нерви.... #Cussing out
Дъщерря ми се казва Мария но и казваме Мия.Казах и на свкърите ако не им хареса да и казват с цялото  име,но Не.Свекъра и вика Мими и то за 5 мин го казва 40 пъти-опитва се да я дресира като кученце да се обръща.Знае че ме дразни но го прави нарочно.Аз от своя страна не я водя при тях(до есента ще живеем при тях-те не работят и са по цял ден вкъщи ooooh!),но пък мъжа ми се сърди....
Някой да е имал подобен проблем???И да ме светне как се е справил моля....

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 179
Как се казва свекърва ти?
Всъщност няма значение, ти можеш да и викаш на нея "Дърто" например, по 40 пъти за 5 мин... със сигурност ще има ефект  Laughing

# 2
  • Мнения: 887
Аз се старая да не обръщам внимание на подобни предизвикателства от нейна страна.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 25 238
Честно казано и на мен Мия не ми звучи добре, може би свекърът ти просто не може да приеме това обръщение, едва ли целта му е просто да те дразни. Разбирам аргументите ти, но... и тях ги разбирам. Опитай се да не обръщаш внимание и да си обтягате отношенията заради това.

# 4
  • Мнения: 1 172
Втелясваш се за някакви глупости. Името, с което го назовава свекъра ти, не е нито обидно, нито грозно. На 80-90% от познатите ми Мария им викат "Мими". Предполагам, че и на теб ти е било известно, че това галено име е много използвано за Мария.

И моите свекъри се обръщаха с различно умалително от това, което ползваме ние със съпруга ми. Постепенно минаха на нашия вариант, без да е имало сцени и т.н. Когато детето проговори, започна само да се нарича с умалителното, което ние сме избрали, започна да се представя така на всички. Предполагам, че след 1 година дъщеря ти като каже "Мия иска вода", дядото трудно ще отговори с "Ето вода за Мими".

Няма смисъл да се ядосваш - скоро нещата ще си дойдат на мястото и въобще няма да ти прави впечатление.

Помисли и другата възможност: ако след 5 години щерка ти каже "Мия не ми харесва, искам да ми викаш Мими"? Защо ще е била тази война?

# 5
  • Мнения: 7 201
И моите свекъри се обръщаха с различно умалително от това, което ползваме ние със съпруга ми. Постепенно минаха на нашия вариант, без да е имало сцени и т.н. Когато детето проговори, започна само да се нарича с умалителното, което ние сме избрали, започна да се представя така на всички.
PeaceТакъв беше и нашия случай.Не си струва да се ядосваш за дреболии-казвам от собствен опит.

# 6
  • Мнения: 238
И на мен по-естествено ми звучи на Мария да й се казва Мими от колкото Мия. Никога не би ми дошло на ум, че е производно от Мария Thinking. А защо не я кръсти направо Мия като толкова ти харесва това име?

Имам една позната, която си кръсти детето Теодора и още от първия ден започна с уговорките да й се викало Тея. Сега като запознава момиченцето и всеки път започва с "Казва се Теодора, но искам да й казвате Тея, а не Теди (примерно)!". И всеки й се чуди на акъла и я пита "ами защо не я кръсти направо така?".  Shocked

# 7
  • София
  • Мнения: 903
Ето това беше основната причина, поради която избрах за дъщеря си такова име, което няма умалителни, и сега нямам подобен проблем - всички я назоваваме с пълното й име ( само от 3 буквички).

# 8
  • София
  • Мнения: 903
И на мен по-естествено ми звучи на Мария да й се казва Мими от колкото Мия. Никога не би ми дошло на ум, че е производно от Мария Thinking. А защо не я кръсти направо Мия като толкова ти харесва това име?

Имам една позната, която си кръсти детето Теодора и още от първия ден започна с уговорките да й се викало Тея. Сега като запознава момиченцето и всеки път започва с "Казва се Теодора, но искам да й казвате Тея, а не Теди (примерно)!". И всеки й се чуди на акъла и я пита "ами защо не я кръсти направо така?".  Shocked


Абсолютно подкрепям това мнение.  Peace Според мен ако иска някой да назовават детето му с определено име, би трябвало да го кръсти точно по този начин - вече няма проблем с административните органи каквото и име да избереш. Мия като име е напълно нормално - аз бих я кръстила така, а не Мария.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Кръстих я Мария на св.Богородица и името страшно ми харесва-казваме и с цялото име и Мия защото и то ни харесва,а Мими изобщо не ми харесва(кой ли го е измислил,пък и според мен няма много общо с Мария).Но въпроса е друг,всички се съобразяват с мнението ни,даже и да не им харесва освен той.какво му пречи да си и казва с пълното име-просто иска да стане на неговата и се опитва да дресира дъщеря ми,това ме дразни.Не издържам като отидем при тях вместо да и се радва или да си поиграят нещо той само повтаря Мими,Мими,Мими....

# 10
  • на село
  • Мнения: 3 916
Чудите се как да си създадете проблеми, я не се впрягай толкова.

# 11
  • Мнения: 1 897
И според мен се втелясваш излишно.Къде, къде по-сероизни проблеми можеше да имаш със свекърите си.
Едва ли наричат дъщеря ти Мими за да те дразнят, още по-малко пък искат да се опитат да дресират 4-месечно бебе.Приеми,че го правят от умиление към внучето си и може би защото им е трудно да обърнат езика си и галено да я наричат Мия, след като популярното разпространено съкращение на това име е Мима или Мими.
Вместо да ги наказваш като ги лишаваш от контакт с внучето им говори с тях и деликатно им намекни,че искаш всички да наричат детето ти Мия или просто изчакай-с течение на времето те също ще започнат да използват предпочитаното от вас съкращение.

Последна редакция: нд, 13 яну 2008, 18:51 от Ulia

# 12
  • София
  • Мнения: 903
Кръстих я Мария на св.Богородица и името страшно ми харесва-казваме и с цялото име и Мия защото и то ни харесва,а Мими изобщо не ми харесва(кой ли го е измислил,пък и според мен няма много общо с Мария).Но въпроса е друг,всички се съобразяват с мнението ни,даже и да не им харесва освен той.какво му пречи да си и казва с пълното име-просто иска да стане на неговата и се опитва да дресира дъщеря ми,това ме дразни.Не издържам като отидем при тях вместо да и се радва или да си поиграят нещо той само повтаря Мими,Мими,Мими....

Напълно разбирам мотивите ти, но не можеш да искаш всички да й казват както вие искате. Ако не дядо й, като порасне може в училище да започнат да й викат по този начин, и тогава ли все ще се сърдиш. Според мен най-правилното решение е да спреш да се впрягаш на свекъра си, а може би като види, че вече не се ядосваш и той ще спре да те дразни ( ако го прави нарочно).

А има и друг вариант - за повечето по-възрастни хора единственото галено име за Мария е Мими  - та може затова да й вика така - защото според него това е правилното.

Няма смисъл да си тровиш живота и да си създаваш неприятни емоции за глупости. Просто го пропускай покрай ушите си и си живей живота.  Hug

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Благодаря ви момичета HugЩе се опитам да не се дразня толкова-кактоп казахте ма къде къде по сериозни проблеми.Ама в това лошо време като не излизаме ми идват малко в повече нервите......ще оставя нещата да следват естествения си ход дано успея.

# 14
  • Мнения: 17 407
Да ти имам проблема аз! Да не се ядосаш само, ама да бяхте я кръстили Мия направо. ГОляма работа, че й викали Мими. Прави ми впечатление, че ако някой иска да наложи някакво галено име, дори за себе си, то околните решават да му кават по съвсем друг начин. НА почти всики МАрии им казават Мими.

# 15
  • Мнения: 682
Според мен няма значение "как им казвали на всички Марии". Щом това не е приятно на майката, близките трябва да се съобразят с нейното желание. Мисля, че не е толкова трудно. Помоли ги сериозно да се обръщат към нея с Мия и ако се продължат по тяхному ги попитай директно нарочно ли го правят. Някой го правят нарочно, повярвай ми. То е нещо от типа на себедоказване. Успех!

# 16
  • Мнения: 17 407
Е, не, не мога д априема, че са длъжни. Не и затова. КАкто по- горе някой писа, може и в учлище д апочнат д ай казват по друг начин. Свекърите, свекърите- там е проблемът май....Това по принцип, не към авторката.
А, и откога МИми е обидно обръщение? Щото Дърто е такова.

# 17
  • Мнения: 2 131
На моя син ние му викаме Алекс. Аз обаче не се сърдя, ако някой му каже Сашко. Далеч съм от мисълта да правя фасони и да обяснявам на всеки, че не харесвам на детето да му викат еди как си и забранявам това. На мен ми харесва повече Алекс, но в обръщението Сашко нито намирам нещо обидно, нито каквото и да било лошо.

# 18
  • Мнения: 17 407
Ставам досадна, но точно за Сашко са ми правили забележка, и то без да знам, че трябва да е Алекс. Е, не ми се извърта езика, пък, Сашко си казвам

# 19
  • Мнения: 3 423
Явно имаш работа с откровено прости хора.
Едва ли има начин да се променят. Жалко.
Може би трябва да приемеш, че за тях името
Мими е много по-ценно. Пък може би свекър
ти има някакви спомени с някоя Мими, знам ли.

# 20
  • Мнения: 25 600
Проследих с интерес темата и не мога да се стърпя да не налея малко спирт в раната.  Mr. Green
Като майка на голямо вече дете, мога да ти гарантирам, че само след няколко години всеки ще нарича детето ти, както му е кеф и ти ще трябва да влезеш в лудница, защото определено няма да можеш да ги уговориш да се съборазяват с теб. Другият вариант е да изчакаш малко, хората да свикнат с името, което харесваш, а и самото дете да проговори. Тогава то ще настоява да го наричат така, както на него му харесва. Нищо чудно това да е по съвсем различен начин и изобщо да не ти допада. Тогава?

ПП И да те предупредя отсега, в училище на Мариите не им казват даже и Мимета, масово се обръщат към тях с МароMr. Green Joy

# 21


ПП И да те предупредя отсега, в училище на Мариите не им казват даже и Мимета, масово се обръщат към тях с МароMr. Green Joy

да не пропускаме Миче, Миме, Мимо и Марийке. рисковете на това да си кръстиш детето Мария.

# 22
  • Мнения: 5 940
Страшна драма Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 71


ПП И да те предупредя отсега, в училище на Мариите не им казват даже и Мимета, масово се обръщат към тях с МароMr. Green Joy

да не пропускаме Миче, Миме, Мимо и Марийке. рисковете на това да си кръстиш детето Мария.
Вие се уляхте....Кой нормален човек се обръща така!!!Преди 20години на село може би да ,но не вярвам че днес в училище някой ще се обърне така

# 24


ПП И да те предупредя отсега, в училище на Мариите не им казват даже и Мимета, масово се обръщат към тях с МароMr. Green Joy

да не пропускаме Миче, Миме, Мимо и Марийке. рисковете на това да си кръстиш детето Мария.
Вие се уляхте....Кой нормален човек се обръща така!!!Преди 20години на село може би да ,но не вярвам че днес в училище някой ще се обърне така


аз не съм завършила преди 20 год и не съм от село. Имахме две Марии в класа и им викахме Мима Русата и Мима Голямата. Мария - никога. Peace Peace Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 8 280
Втелясваш се за някакви глупости. Името, с което го назовава свекъра ти, не е нито обидно, нито грозно. На 80-90% от познатите ми Мария им викат "Мими". Предполагам, че и на теб ти е било известно, че това галено име е много използвано за Мария.

И моите свекъри се обръщаха с различно умалително от това, което ползваме ние със съпруга ми. Постепенно минаха на нашия вариант, без да е имало сцени и т.н. Когато детето проговори, започна само да се нарича с умалителното, което ние сме избрали, започна да се представя така на всички. Предполагам, че след 1 година дъщеря ти като каже "Мия иска вода", дядото трудно ще отговори с "Ето вода за Мими".

Няма смисъл да се ядосваш - скоро нещата ще си дойдат на мястото и въобще няма да ти прави впечатление.

Помисли и другата възможност: ако след 5 години щерка ти каже "Мия не ми харесва, искам да ми викаш Мими"? Защо ще е била тази война?

Подкрепям детето само ще си избере.
Синът ми: исках да му казваме Дими, но на самата мен не ми се обърнан езика и така мина през: Миташки, Митаче, Митко, той сам се нарече Мити и сега е така .... категоринчно отрича да е Димитър Joy
Дъщеря ми: (милата)обръща се на Беба/е/о, Бебко/а, Ели, Звездичко, Елица и Елица

# 26
  • Мнения: 25 600
Вие се уляхте....Кой нормален човек се обръща така!!!Преди 20години на село може би да ,но не вярвам че днес в училище някой ще се обърне така

Що, във Варна в училищата децата на Вие и на фамилия ли си говорят?
То детето ще е благодарно ако изобщо го наричат по име, защото може да е Очиларка, Свиня, Коза, Гица и прочие прякори, които децата така обожават. Колкото по-гаден е прякорът, толкова е по-често употребяван.
Това го е имало и винаги ще го има - и в селата, и в градовете, даже и във Варна.  Joy

# 27
това наистина е дразнещо знам го от ли4ен опит ,но за жалост нищо не можеш да направиш най трудно е да се бориш с прости морално остарели хора ,затова се откажи свиркаи си и се прави на глуха ина4е сама от нерви ще си направиш живота тежък  ,не се хаби пази се за Мия

# 28
  • Мнения: 17 407
Знаете ли, ужасно много ми се искаше всички да ми казват Дени, обаче никой никога не ми е питал. Общо взето, накой как му харесва, най- често е най- омразното ми Деничке Mr. Green МОрално остарели и прости хора, бре! НЯма оправия,

# 29
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Аз пък имам колежка, която се казва Петя, но тя самата държи всички да я наричаме Гергана   newsm78 и страшно много се сърди ако някой я нерече с името и - Петя.   Mr. Green Жената е на 35г. Ха сега де ....

# 30
  • Мнения: 3 423
А колко хубав щеше да е светът,
ако му викаха на детето Мери.
Защо не поработите върту този
компромисен вариант. Не е ли секси?

# 31
  • Мнения: 281
Мария
Мери (две приятелски семейства на родителите ми)
Мими (част от приятелките ми и техните приятелки)
Мара
Марийке (момчетата от квартала)
Маро
Марче
Мариета (мъжът ми понякога).
Мери Лу
Но най-вече хората се обръщат към мен на фамилия.

Нищо не ме дразни.







Последна редакция: пн, 14 яну 2008, 07:40 от Мария Лу

# 32
  • Мнения: 2 161
Ако имах дъщеря с хубавото име Мария,не бих го цапала с глупави обръщения като Мия и Мими.Мими звучи ужасно глупаво и Миметата по принцип винаги са глупави или секретарки.А за Мия да не говорим.Мия чинии.

# 33
  • Мнения: 114
според мен проблемът не е толкова в обръщението, а в това, че свекърите не могат да се съобразят с такова елементарно изискване от страна на родителите. какво ще стане по-нататък когато започне истинското възпитание на детето?
когато бях студентка живеех с едно момиче, което ми се представи като Тони. живеехме заедно в една стая и ми трябваха 2-3 месеца, за да разбера, че се казва Антоанета.

# 34
  • Мнения: 2 751
Не има обръщай внимание. Те са на възраст и им е трудно да се съобразяват с нашите желания.
Не си разваляйте отношенията за такива дребни неща  Peace
Важното е да я обичат  Peace

# 35
  • Мнения: 27
С моите деца не съм имала такива проблеми. Галените им имена са еднозначни.
Обаче мога да ви разкажа за племенничката си - вече девойка.
Когато се роди по настояване на баща си беше кръстена Радостина - на майка ми Радка. Всички у дома я наричахме Ина (май идеята беше моя newsm78).
В по-горните класове разбрах, че я наричат Ради. Тя използва и двете си имена.
Сега се сещам, че още като ме потърси някой по име знам кой го праща.... Rolling Eyes
Роднините на мъжа ми използват за мен умалително име, което знаят, че не харесвам #Cussing out

# 36
  • Високо в планината на изобилието
  • Мнения: 484
Аз пък съм в противоположна ситуация:свекървата ми след 5години в качеството й на такава ми призна,че на нея не й харесва да я наричам с нейното си име,а иска  аз и внука й от две години насам да я наричаме с друго име.Опитах аз,ама не става,просто не мога,може би и въпросния дядо е така,още повече,че възрастните хора трудно се променят.

# 37
  • Мнения: 804
В този случай аз подкрепям авторката.
И аз бих се дразнила ако наричат детето ми с име което не харесвам, както и до ден днешен се дразня когато ми измислят тъпи умалителни имена.
Бабите и дядовците трябва да се съобразяват с желанията на родителите.
И аз не харесвам Мими, дори Мара ми звучи по-добре от Мими.

# 38
  • Мнения: 281
Мара ми харесва много.

# 39
  • Мнения: 2 622
Ако имах дъщеря с хубавото име Мария,не бих го цапала с глупави обръщения като Мия
точно!мечтаех да кръстя някое от децата си Мария и за нищо на света не бих префасонирала това прекрасно име на Мия #Crazy

# 40
  • Мнения: 263
Уф,
конкретно за твоят проблем: накарай мъжа ти официално да им забрани да наричат детето ти с имена, които ти не искаш и да им обясни, че ако не се съобразят ще трябва да си изтърпят последиците!
Щом вие сте решили да наричате детето Мия няма нужда който и да е външен човек да ви нарежда или насилва да промените това! Не е чужда работа да се определя обръщението към вашето си дете!
А за обръщението аз бих използвала "свекище" (поне по отношение на половината "свекърско тяло") с голямо удоволствие, ако не ме възпираше възпитанието, което родителите ми са ми дали...
Но ако със мъжа ти не можете да стигнете до единомислие по този въпрос вероятно ще трябва да преглътнеш, защото ти едва ли можеш да промениш свекърите си без да преминеш през луди скандали и ненужно хабене на нерви...

# 41
  • Мнения: 1 988
Дразнещо е определено-и ние го имахме подобен проблем, но мисля, че прекалено се вживяваш. Детенцето ти се казва Мария и свеки едва ли ще са първите, които ще и казват Мими.
Имах съученичка, на която казвахме Мичка #Crazy-радвай се ,че не и казват така.
Моят син е Георги и много мразех да му казват Гошко, но.....е казват му  #Cussing outтова е.-отначало той даже незнаеше, че става дума за него Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 861
Споко, когато дъщеря ти порасне и започне да говори сама ще се представя като Мия и постепенно всички около теб ще започнат да я наричат така.
Казвам ти го от опит. Ние също сме избрали да наричаме сина ни с малко необичайно за името му съкращение. Но НИКОГА! не съм се дразнела, още по-малко да правя забележка, ако някой се обръща към него с цялото му име /нали това име съм го избрала аз и е най-хубавото на света Mr. Green/ или пък с друго, различно от нашето, съкращение.
Макар, че още сме в детска градина съм наясно и съм съгласна на 100% с кака Сийка, че в училище не можеш да накараш децата, госпожите и въобще всички хора, с които детето ти общува Мия. За целта ако толкова си държала на това е трябвало да я кръстиш по този начин.

# 43
  • Мнения: 281
Мия - Мийче/то

# 44
  • Мнения: 17 407
Голямата ми дъщеря е Ния. Е, й? ПАк има хора, дето и измислят обръщения, по- дълги от името. Свекърв ами с еобръща и към двете ми деца с принцесо. УЖасно ме дразни. Няма оправия, но и угодия Mr. Green

# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Днес се опитах да постоя малко повече при тях....опивам се да не забелязвам това постоянно повтаряне около 10 пъти един след друг.Аз кротко им обяснявам че дъщеря ми се казва Мария,но не ми обръщат внимание.Дразни ме начина по който го прави-доскоро дресираше котката по същия начин докъто не си научи името.Като толкова му харесва това обръщение да го използва но не вссяка втора дума да е това.Оф да се оправя вече времето и да излизаме та ада не се засичаме много.....Когато някой друг и каже мими му казвам че не и викаме така,и естествено хората се поправят.

# 46
  • Мнения: 1 190
Според мен, се дразниш понеже го казват свекърите ти и си предубедена от това, просто неща като това за което пишеш са толкова дребни, че дори не си заслужава да си помислиш, камо ли да те подразнят.
Живей си живота и се наслаждавай, примерно на това, че всички сте живи и здрави и се радвайте заедно на детенцето.

Последна редакция: пн, 14 яну 2008, 16:28 от Toni4ka

# 47
  • Мнения: 2 131
Според ме, дразнещото в случая е, ако го повтарят нарочно и непрекъснато, с цел да те дразнят. Това и мен би ме вбесило. Ако спреш да повтаряш и да показваш, че се дразниш, може и те да престанат, кой знае.

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Според ме, дразнещото в случая е, ако го повтарят нарочно и непрекъснато, с цел да те дразнят. Това и мен би ме вбесило. Ако спреш да повтаряш и да показваш, че се дразниш, може и те да престанат, кой знае.
По скоро целта е да стане на неговата-да ми покаже колко е хубаво това обращени и че и аз и всички а и детето трябва да се научи да го използва.

# 49
  • Мнения: 274
А аз кво да кажа, като тъст ми се обръща към мен с "К.ре" Simple Smile Но го казва някак си с уважение...Един вид за него това е като титла....Все едно  Август в древен Рим...Simple Smile

# 50
  • Мнения: 2 751
По скоро целта е да стане на неговата-да ми покаже колко е хубаво това обращени и че и аз и всички а и детето трябва да се научи да го използва.
И аз имам сходен проблем (не с името, а с други неща), но с течение на времето се научих да не обръщам внимание на такива дребни работи. Знам, дразнещо е много, но просто ги пропускам тея неща покрай ушите си.
Детето расте и ще има още много неща, за които да се ядосваш, така че не се пали за дреболии.
Съвсем добронамерен съвет  Hug

# 51
  • Мнения: 1 564
И според мен се втелясваш излишно.Къде, къде по-сероизни проблеми можеше да имаш със свекърите си.
Едва ли наричат дъщеря ти Мими за да те дразнят, още по-малко пък искат да се опитат да дресират 4-месечно бебе.
PeaceНапълно подкрепям.

# 52
  • Мнения: 6 694
И други са го казали, но аз да повторя - не се впрягай на глупости. Към мене се обръщат по различен начин различни хора и аз се радвам на това. Баща ми ме наричаше с едно галено име, което само той използваше. Майка ми ме нарича по друг начин. Мъжът ми по трети, колегите по четвърти и т.н. Детето само ще си избере как иска да го наричат, когато порасне.
Остави баба й и дядо й да я наричат както те искат, това ще си е тяхното галено име. Ти я наричай с това, което си избрала, това пък ще е твоето обръщение. И не се впускай в излишни конфликти. 

# 53
  • Мнения: 2 131
И други са го казали, но аз да повторя - не се впрягай на глупости. Към мене се обръщат по различен начин различни хора и аз се радвам на това. Баща ми ме наричаше с едно галено име, което само той използваше. Майка ми ме нарича по друг начин. Мъжът ми по трети, колегите по четвърти и т.н. Детето само ще си избере как иска да го наричат, когато порасне.
Остави баба й и дядо й да я наричат както те искат, това ще си е тяхното галено име. Ти я наричай с това, което си избрала, това пък ще е твоето обръщение. И не се впускай в излишни конфликти. 
Много точно казано  newsm10

# 54
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Немога да се светна защо се ядосваш за такива неща.Моето дете се казва Мария но всички и казват естествено Мими ,досега никой не се е сетил да и каже Мия.Остави ги да я наричат както искат,просто не си струват нервите.

# 55
  • Мнения: 728
Нашето детенце се казва Ивайло.И всеки всеки ден му казва различно-Ивко,Иви,Ивенце,Иво,Ив,Ивайло,Ивкони...
А той сам се наричаше Илайло...
Чесно казано това не е проблем за мен! Peace
Само мразя  като му кажат Иване(понеже е кръстен на дядо си Иван),но аз веднага отговарям,че не е Иван,а ИВАЙЛО! Naughty

# 56
  • Мнения: 274
Само мразя  като му кажат Иване(понеже е кръстен на дядо си Иван),но аз веднага отговарям,че не е Иван,а ИВАЙЛО! Naughty


то почти като Ричард, на дядо си Груйо. (има такъв спортен журналист) Simple Smile Или Ташко  - на дядо си Мъдю Simple Smile

# 57
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
доскоро дресираше котката по същия начин докъто не си научи името.Като толкова му харесва това обръщение да го използва но не вссяка втора дума да е това.

Уф, ето това би ме дразнило най-много. Защо не му кажеш, че дете не се дресира като котка?


то почти като Ричард, на дядо си Груйо. (има такъв спортен журналист) Simple Smile Или Ташко  - на дядо си Мъдю Simple Smile

В този тон - Светлин - на дядо си Ламби.

# 58
  • Мнения: 337
Аз също харесвам МИА, но забележете с А ! Моя братовчедка беше решила да си кръсти така детенцето, но след хиляди разубеждения се отказа. Защото на повечето хора им идва наум за глагола "мия", както някой написа и и м става лошо. То и бяха спрягали какви ли не съчетания с името : Мия чинии, Мия е да мие и пр.
Та твоя свекър може би има такива асоциации в главата си и затова, но според мен правилното е да се избере име, което всички ще използват, а не всеки да преиначава както му е удобно. Според мен Миа е трябвало да е истинското име, щом го харесвате толкова Peace

# 59
  • Мнения: 3 423
Според мене е назрял моментът да родите
още едно дете, дано да е момче, та да може
цялата мракобесна енергия с преиначаването
на името на Марийчето да се обърне към другото
дете. Абсолютно допускам, че деветте месеца на
бременността ще са достатъчни за споразумение
как да бъде кръстено момчето и как прекръстено.
Идея. Кръстете го Том. Няма как да му викат Томчо.
Най-много Томи. Ама повече варианти няма. Така че
няма да има изненади, драми, пернишки трагедии.

# 60
  • Мнения: 25 600
Няма как да му викат Томчо.
Най-много Томи. Ама повече варианти няма. Така че
няма да има изненади, драми, пернишки трагедии.

Хаха, така си мислиш!  Mr. Green
 Че кво му е на Томчо? Томчо като Тончо.  Rolling Eyes

# 61
  • София
  • Мнения: 397
 Моята дъщеря самите ми родители не искат да я наричат, както на мен ми харесва, но вече съм се примирила. Не може да контролираме всички. Това постоянно повтаряне обаче и на мен ми се струва умишлено. И не толкова да те дразни, колкото детето да свикне с неговото название, а не с твоето. Направи забележка не за името, а за постоянното му повтаряне, кажи че е обидно да го викат като куче. Дано поне за това те послуша. Peace

# 62
  • Мнения: 281
Хаха, така си мислиш!  Mr. Green
Че кво му е на Томчо? Томчо като Тончо.  Rolling Eyes

"- Кой? Томчо ли бе..."  или  "- Томчо бе, наш Томчо - не го ли знаеш..."
На мен ми звучи добре.

 

# 63
  • Мнения: 3 675
Аз имам приятелка на име Мария, не й викам Мими,ами направо Мара.Така съм си я писала в указателя на телефона.

# 64
  • Мнения: 66
Кръстихме дъщеря си Марина, като мъжа ми още преди да се роди ми каза че в никакъв случай не иска да и казват Мими, едно време всички котета на баба му се казвали така)  . Майка ми се казва Мариета и цял живот за мен си е мама Мими(харесва ми, щото така съм свикнала) .Аз лично не се впрягам особено от тези неща, но и на мен няма да ми е най- любимото обръщение към детето. Peace
 Кой както иска да и казва, тя сама най -добре ще си покаже.

# 65
  • софия
  • Мнения: 636
Споко! Нашата принцеса се казва Елена - не й казваме на галено, а с цялото име, защото ни харесва така. Свекърите също свикнаха така, но явно зависи от хората. Свекървата се опита да пробута нещо друго ама аз и казах кротко - майко, нека детето научи името си както трябва, пък има време за галено! Оттогава - т.е. от 4тия месец на Елена, за нас, а и за баба и дядо тя е ЕЛЕНА, няма Ели, Лени и др. Вече сама като я питаш как се казва  - вика Йена на свой си език Hug

# 66
  • Мнения: 6 618
Тъпо ми се струва да имам изискване как да се обръщат хората към детето ми.
Пък още по-тъпо е да се хабят такива нерви и да се правят драми.

# 67
  • Мнения: 179
И според мен се втелясваш излишно.Къде, къде по-сероизни проблеми можеше да имаш със свекърите си.
Едва ли наричат дъщеря ти Мими за да те дразнят, още по-малко пък искат да се опитат да дресират 4-месечно бебе.Приеми,че го правят от умиление към внучето си и може би защото им е трудно да обърнат езика си и галено да я наричат Мия, след като популярното разпространено съкращение на това име е Мима или Мими.
Вместо да ги наказваш като ги лишаваш от контакт с внучето им говори с тях и деликатно им намекни,че искаш всички да наричат детето ти Мия или просто изчакай-с течение на времето те също ще започнат да използват предпочитаното от вас съкращение.
Напротив-точно така се започва дресировката.Казвам го от личен опит с подобен проблем за който скоро смятам да отворя тема.След усилена подобна дресировка свекитата ми постигнаха желаната от тях цел #2gunfire.Съвет -не се ядосвай-всичко накрая само ще се подреди!

# 68
 Не е лесно да живееш с чужди родители. Но мисля, че не е толкова страшно, че и казват Мими. Зависи как е казано. Не влизай в конфликт за такива дребни неща. Пак и ти ще и казваш както искаш. Когато порасне тя ще има собствено мнение по въпроса, което може да е различно . Вярно е, че майката има право да решава. Моето дете е кръстено на свекърва ми и името много не ми харесва, но го преглътнах вече.

# 69
  • Мнения: 1 800
Аз бих го поправила всеки път, когато каже Мими. Трябва да се уважава вашето желание, без значение те какво биха предпочитали.
Аз се изприщвам всеки пъ,т като ме питат за името на сина ми, и всички решават, че е Алекс.
Кофти е, че живеете заедно със свекърите, но повече търпение и инат и дано научат правилното име на внучката си.

# 70
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Сега се сетих, че имам близки с имена Мария, Мариана, Мариела и Маргарита. Към всички тях другите се обръщат с Мими и жените нямат нищо против. Обаче на Мария само баба и я нарича с колоритното име - Миче, от което тя направо се вбесява, ама бабата така си е свикнала  от години и не подлежи на промяна Mr. Green

# 71
  • Мнения: 2 751
Обаче на Мария само баба и я нарича с колоритното име - Миче, от което тя направо се вбесява, ама бабата така си е свикнала  от години и не подлежи на промяна Mr. Green
Joy Joy Joy
Е, нищо, де.
Аз съм Даниела. Пък всичките ми братовчеди ми викат  Дуце и Дуцо, ааа...и Дуно  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Държа да подчертая, че са модерни хора, просто така им идва на езика   Mr. Green
Някои ми викат Йорданке, Данче...
Ама никога не ме е дразнело каквото и да е обръщение, ако в него има добри чувства  Hug

# 72
  • Мнения: 678
Много нерви за нищо.Я,не се ядосвай.
Когато стане на годинка,сама ще си каже как да й викате.

Дъщеря ми я кръстихме Анджела/аз избрах това име/.
От беб и викаме с цялото име,но на мен много ми се изкаше,да й казваме Анди.
Когато стана на 1 год, сама започна да си вика Ади.И аз свикнах с това обръщение.Сега всички й казваме Ади,но в яслата й викат Анджи/на мен не ми харесва/.
Когато отидем при педито тя й казва Ани Rolling Eyes
Но, аз не обръщам внимание на всичко това.
Когато ме попитат как се казва дъщеря ти:Казвам Анджела,и следващият им въпрос е ;Как й казвате?

# 73
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Меги, ти се радвай, че се обръщат към дъщеря ти с някакво човешко име все пак. Свекърва ми например се обръща към сина ми с: "Ей, чшшшш". Разбира се само в отсъствие на мъжа ми.  bowuu

# 74
  • Мнения: 3 675
Понеже тук споменахте Маргарита, може ли да кажете какви са вариантите за галено име в този случай.

# 75
  • Мнения: 14 654
Понеже тук споменахте Маргарита, може ли да кажете какви са вариантите за галено име в този случай.
МаргО.
По темата- смятам, че се ядосваш за маловажни неща. Нямам изисквание за галените обръщения към сина ми, всеки може по различен начин го нарича. Сестра ми е царица в измислянето на галени имена Mr. Green
Само помоли свекър си да не поватря по 20 пъти като малоумен, че това наистина е дразнещо.

Общи условия

Активация на акаунт