Ние по-пухкавите какво ? Да ходим голи и боси ли ?

  • 153 387
  • 1 031
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 6 268
Интересна тема, жалко, че не съм я открила до сега.

Както някой спомена по-напред в темата - любимите ми реплики на продавачки са "41 номер дамски обувки не произвеждат" и "Нямат размери блузите, но се разтягат". Е, едно не разбирам, как очакват всички жени в БГ да може да се съберем в един размер дрехи?! И ние с краци от 41 номер нагоре боси или по джапанки да ходим?!

Обувки си намирам много трудно с много нерви. Дрехи също, щото и съм висока 180 см., а сега и след раждането и килца доста трупнах  ooooh! И все са ми къси ръкави, крачоли Sad Да не говорим, че и хубави бременилски дрехи не можах да си намеря, все за елегантни бременни имаше  Tired

Но ще черпя идеи от тук, пък дано успея.

# 241
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
любимите ми реплики на продавачки са "Нямат размери блузите, но се разтягат".
А това си е класика направо  Mr. Green
Ходих миналата седмица да проверя този магазин http://www.conti-bg.com/index.php?go=p#6  в София,Младост 1А. Има блузки от шифон с универсална кройка, има ги и в по-големи размери, могат да се носят и на общо основание  Mr. Green цените са около 37лв.
Блузките от трико бяха ужасно малки и с размери като в обикновените магазни - т.е., детско-юношески. Панталоните бяха толкова малки като размери, че не знам коя бременна би могла да се напъха в тях.
Асортимента им изобщо не е голям или поне аз като ходих беше така.

# 242
  • София
  • Мнения: 6 268
От този магазин си купих май повечето бременилски дрехи (които не бяха много де - няколко панталона и блузки само). Честно казано дрешки за едри бременни нямаше много, а ако ми станеше някой панталон, то ми беше къс  Tired .

До сега разглеждах сайта на Ларедур и ме хваща пак яд - как може там, в Европата, да има такива хубави дрехи големи размери и то доста големи и обувките да са до 45 номер дамска номерация! Много ме е яд на нашите производители и търговци.

Сега се сещам за един магазин в супермаркетите Хит - зареждат дрехи, шити на ишлеме. Има най-различни популярни марки (Зара, Ларедут, с.Оливър, Том Тейлор), както и други марки, които аз не знам де, но по-важното е, че има и големи размери, например 46 немска номерация. Повечето блузки са си спортни на цени от 10-20 лева, има и по-скъпи неща, напоследък гледам зареждат панталони и разни други блузки и ризки, но цените за 25-50 лв.

# 243
  • София
  • Мнения: 2 686
Ха! Каква хубава тема! Присъединявам се към отбора на неможещите да си намерят дрехи. При мен проблемите са два - ниска и пълна. Ама като казвам ниска, значи наистина ниска... 155 см.  ooooh!
Добре, че и майка ми и свеки шият, та поне с подгъването на дълги панталони и поли нямам проблеми. Обаче намирането на по-големи дрехи е наистина кошмар. При мен решението е сестра ми. Праща ми колети от щатите и се подновявам честичко и то буквално за стотинки. Страхотно впечатление ми направи там, като бях, че дънките и панталоните обикновено са в 3 дължини всеки номер. Ей това е помислена работа.

# 244
  • Мнения: 1 668
Каква чудесна тема! Аз съм 170 см с 82 кг и размер сутиен 90G. Моят любим лаф е в магазините за сутиени, когато някоя продавачка ми вади нещо размер Д и ми казва, че ще ми стане  Joy, щото бил от трико. След това са доста обидени, като им кажа, че този размер съм го носила в 4-ти клас и оттогава нямам шанс да се напъхам в него.

Не изчетах темата, но да се включа - като бях бременна пазарувах само от магазин Рени - бяха прилични цените тогава, а и аз с моите 12 отгоре над сегашните бях в средната им номерация  Joy Joy Joy, дори единия ми панталон от там е размер S - колко добре звучи  Laughing. Имаха магазин в бившия Ян Бибиян на Пиротска и някакъв на солунска и витошка, които така и не открих. Във всички останали магазини намирах само дрехи за жени до 45 кг  hahaha.
За след бременния си период единствения магазин, които харесвам е Овиесе в Мола на Хемус. Има щанд - Удобни размери. Иначе купувам главно спортни дрехи щото се напъхвам чудесно в мъжките дънки и спортни блузи.

# 245
  • Мнения: 274
Някой беше питал къде е Мадара-та във Варна, но все не ми остава време да отговоря. Ако някой не ме е изпреварил намира се след магазин Зора. Влиза се в същата отбивка. Като идваш по Януш Хунияди от центъра завиваш в ляво и тръгваш към Метро. На завоя е Керамик маркет, после е Ритони и веднага след него има една отбивка за магазин Зора, някакви мебели ... минаваш покрай тях и завиваш пак на ляво. Мадара-та е на гърба на тези магазини. Избора не е кой знае колко голям, но с повече късмет ще намериш нещо!

# 246
  • София
  • Мнения: 6 268
В събота ходих до магазина за дрехи за бременни на Пироткса до колоните. Та сега е доста зареден (в сравнение с миналата година, когато бях бременна  Twisted Evil ). Има и дрехи големи размери, но от 48-50 размер немска номерация нагоре (на мен ми бяха големи  Shocked ). Има ленени панталони, спортни панталони, разни блузки.

# 247
  • София
  • Мнения: 2 623
Кати, мерси за инфото   bouquet

# 248
  • Мнения: 28
Момичета от гр. Варна, бихте ми ли казали откъде си купувате сутиени? Аз нося 85 D, но не мога да си намеря хубав сутиен на сравнително добра цена. Моля помагайте като ми посочите какви марки сутиени ползвате и евентуално да ми дадете координати на магазини. Благодаря Ви предварително.

# 249
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
macceeto - за такива "форми", не се доверявай на друго, освен на Триумф. Вервай ми  Grinning

# 250
  • София
  • Мнения: 11 703
macceeto - за такива "форми", не се доверявай на друго, освен на Триумф. Вервай ми  Grinning

И аз бих препоръчала Триумф!За големи бюстове май са ненадминати.

# 251
  • Мнения: 766
macceeto - за такива "форми", не се доверявай на друго, освен на Триумф. Вервай ми  Grinning

И аз бих препоръчала Триумф!За големи бюстове май са ненадминати.

Абсолютно  подкрепям двете твърдения - заслужават си всяка стотинка  Peace

# 252
  • Мнения: 707
 Преди няколко дни питам за една блузка в магазина, а у4тивата продава4ка: ''Няма да ти стане!'' Twisted Evil, без да си мръдне г...а от стола. Поглеждам с периферното си зрение към друга, '' И тя няма да ти стане!''. Как да не я  #2gunfire
 Не 4е съм слаба, но колко по-дебели от мен има, 4удя се от къде се обли4ат  newsm78
 А в Холандия дори от най-разкрепостените и разголени модел4ета има XXXL Peace.

# 253
  • Мнения: 1 312
macceeto - за такива "форми", не се доверявай на друго, освен на Триумф. Вервай ми  Grinning

И аз бих препоръчала Триумф!За големи бюстове май са ненадминати.

Абсолютно  подкрепям двете твърдения - заслужават си всяка стотинка  Peace
Аз пък не съм никак доволна от тях.
Слаби са ми,не държат..
И в момента имам 2 и си ги нося вкъщи.
Купувам си Финес,Опал и Брил.
Лошото е,че не са толкова красиви като на Триумф/освен Брил-а/,но поне не се "раздавам" на всеки по улиците.
Държат здраво и са качествени.

# 254
  • Мнения: 46 509
Аз за това лято си поръчах от Ларедут, дано само съм уцелила номера  Praynig Laughing

... от 48-50 размер немска номерация нагоре (на мен ми бяха големи  Shocked ) ...

От тяхната номерация вадиш 4 и получаваш българската  Peace

Общи условия

Активация на акаунт