Играчките плачат

  • 1 171
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10 570
Момичета,
синът ми е почти на две годинки и от няколко дни сочи плюшените си играчки или ми ги носи, свъсил личице и ми казва, че плачат. Като разглеждаме книжки с картинки пак ми казва, че котето или кучето плачели. Не може да ми обяси защо - не говори още добре.
Аз му казвам да ги гушне и цунка и ще спрат да плачат. Вчера и днес сигурно поне 20 пъти ми е казал, че някой плаче.
Не мога да разбера какво става, той е весело дете, непрекъснато е ухилен, много се занимаваме с него и двамата с баща му.
Дайте идея от къде може да идва това или как да разбера?

# 1
Може би сте му прочели наскоро приказка , в която някой от героите плаче?
Децата преживяват чутото от песнички, приказки...

# 2
  • София
  • Мнения: 2 686
Лично аз не виждам нищо притеснително.
Играчките в къщи по цял ден спят, цялата къща е в завити играчки и често ми се кара като говоря високо, че някой спял. Или понякога са болни, ходи да ги лекува. Направо като майка бди над тях.
Може би това си е неговата игра, някой плаче, той е до него да го утеши и да го цунка, както си му казала.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Впечатлил се е от нещо подобно и сега играе най вероятно на такава игра.

# 4
  • Мнения: 476
Синът ми също го е правил това. Понякога пак се сеща и започва да ми носи една по една всичките си плюшени играчки. Аз от своя страна трябва да ги галя, целувам и успокоявам, че мама е тук, да не плачат повече, а той се залива от смях. И през ум не ми е минало да се тревожа.

# 5
  • Мнения: 98
и нашите играчки "пачат", особено тези които не са с усмихнати физиономии. Картинките по книжките също. Това му е сега интересно, нещо новооткрито...

# 6
  • Мнения: 10 570
Благодаря, момичета, явно аз преигравам. Още ми е чудно, че си имам говорещо и разбиращо човече, и очевидно търся под вола теле!  bouquet

# 7
  • Мнения: 24 467
Може би сега е на "плачеща" вълна? Ние /на 1 г. и  8 месеца сме/ сега пък сме на вълна обличане на плюшени играчки с неговите дрешки, даже слипове слагаме на големия Мечо.  Laughing Изчакай, отвлечи му вниманието с по- весели приказки, наблягай на това как пък героите и играчките се смеят, хранят, играят, спят и т.н.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Впечатлил се е от нещо подобно и сега играе най вероятно на такава игра.

Може да е и от ТВ-то!Някой случайно хвърлен поглед към някое анимационно филмче.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
От 1-2 месеца Тери е усвоила думичката  "лош" и постоянно ми носи играчки като ми казва че на са лоши.Често се сеща и като гледа някое филмче и отново започва разпределение на лоши и добри/като лоши почти няма/.Сещам се откъде тръгна всичко,ама има си достатъчно теми за тях/свекитата/,пък и чесно казано мисля че е нормално.

# 10
  • Мнения: 4 965
Според мен, това са периоди.
И нашите играчки по едно време плачеха и децата ги гушкаха и успокояваха, после пък не слушаха и ги наказваха да седят на столчето и да не играят /това е наказанието за непослушковците в градината/, сега пък Мечо и Кучо вечер ме посрещат на вратата и трябва да ги целувам, а Барбитата ходят на детска градина и учат песнички. Едната Барби ходи даже на плуване върху килима, а любимият Мечо - Еса го чака да порасне /още бил бебе/ и да го запишем на "мечешка детска градина".  Laughing

# 11
  • Мнения: 36
и аз не виждам нищо претиснително,детето ми е 2г. и 3м.,  и нашите "бебета " плачат редовно и аз трябжа да ги гушкам, а после тя, мисля че е нормално, както и огладняват и им се спи, тогава ние им готвим и ги храним, приспива ги и им пее песнички, завиваги. Мисля че и плачът им е част от играта

# 12
  • Мнения: 36
ние сме на 2г. и 3м. и нашите играчки също плачат, гушкаме ги и им пеем, както и огладняват, готвим им и ги храним, приспива им се и ги приспиваме

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Моята е в период- С никого няма да играя повече  Crossing Arms Когато нещо не стане по нейната казва, че няма да играе с мен  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 153
Ако някой има тъжни играчки, каня го у нас на рожден ден на мечо. Нашия мечо има поне през ден рожден ден и му слагаме картонена шапчица, и празнуваме.

Общи условия

Активация на акаунт