Какво точно и трябва на майката, докато е в реанимация?

  • 1 476
  • 26
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 679
Бих искала да избегна носенето на обемисти багажи, като живот и здраве отида да раждам.
За целта мисля да последвам съвета на някоя от мамите родили вече и да го разделя на 2 части.

Но понеже ще раждам секцио, опитвам се да си представя какво толкова ще ми потрябва, докато съм в реанимация.
И уви почти нищо не измислих, освен може би вода и сок от ябълка, хавлиена кърпа, телефон и къси чорапи.

Какво ще кажете вие по въпроса?

# 1
  • Мнения: 3 777
Абсолютно си права, аз имах една малка раничка.
Освен това което си изброила на мен ми трябваше вазелин за устни-много ми изсъхваха и ластик за коса.
Нищо повече.
Леко раждане мила.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 100
Малко пакетче мокри кърпчики!
Ако ти е топло и от хигиенна гкедна точка, докато не се раздвижиш си е нещо доста полезно!
Водата да е в малка бутилчица с дозаторче!

# 3
  • Мнения: 5 228
Вода - задължително, телефон, ластик за коса, четка и паста за зъби, гребен, кърпички, дъвки.

# 4
  • Мнения: 157
Съветвам те водата да ти е в малки бутилчици от 500гр., за да можеш лесно да я вдигаш в легнало положение до устните си. Поне на мен ми беше много по-лесно отколкото на момичетата с 1,5л. Останалото вече ти е известно. Леко раждане!

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
В МА в "родилната" раничка е хубаво да сложиш и памперсите!

Иначе - телефон, вода, чорапи и елек(жилетка)!

# 6
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Сънчо
Но понеже ще раждам секцио, опитвам се да си представя какво толкова ще ми потрябва, докато съм в реанимация.
И уви почти нищо не измислих, освен може би вода и сок от ябълка, хавлиена кърпа, телефон и къси чорапи.

Какво ще кажете вие по въпроса?

Ще ти кажа следното: в реанимация от гореизброените неща ти трябва САМО телефон.
От неизброените-интересна книга за четене. И ако може щастливия татко (особено в първите часове след излизане от упойка).
Нищо повече!
Стискам ти палци за леко иприятно раждане!

# 7
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
И според мен ти трябва само телефон. И зареждачка, за всеки случай, все някоя сестра ще го включи, ако ти падне батерията. Поне на мен, почти 24 часа след секциото не ми даваха да пия нито вода, нито сок, за ядене да не говорим. Ама аз си бях в стаята веднага след раждането, не са ме държали в реанимация. Всички други "екстри", май ще ти трябват чак за следващия ден. Успех  Stuck Out Tongue

# 8
  • Мнения: 639
Цитат на: Sim
Вода - задължително, телефон, ластик за коса, четка и паста за зъби, гребен, кърпички, дъвки.

Зарядно за телефона, водата в малки бутилик, 4 памперса за бебето, чорапи, това е за МА..

# 9
  • Мнения: 46 434
Вода в реанимация не ми разрешиха да пия.

# 10
  • Мнения: 639
Цитат на: nikol78
Вода в реанимация не ми разрешиха да пия.

Не ти ли стана лошо при раздвижването? След 6-я час може да се пие вода по принцип...

# 11
  • Мнения: 46 434
Цитат на: nani_
Цитат на: nikol78
Вода в реанимация не ми разрешиха да пия.

Не ти ли стана лошо при раздвижването? След 6-я час може да се пие вода по принцип...


Не, нищо не усетих при раздвижването, даже не ме болеше особено, но през цялото време бях на системи, може би от тях не съм изпитвала жажда  Thinking

# 12
  • Мнения: 3 153
Конкретно в реанимацията нямаш нужда от нищо, освен от малка бутилка мин. вода с дозатор, ако евентуално ти разрешат да пиеш! Там освен да лежиш отпуснат няма какво друго да ти се случи!

# 13
  • Мнения: 8 450
Не изчетох всичко-дано не повтарям нещо но минералната вода освен че е добре да е в малки бутилки е хубаво и да е отпред от тедзи които се смучат а не да се отваря.В реанимация няма да можеш да мърдаш и да си нагласяш бутилката както ти е удобно така че да не се поливаш с вода.

# 14
  • Мнения: 8 450
Цитат на: nikol78
Вода в реанимация не ми разрешиха да пия.
Това не мога да си го обясня?На мен ми казаха ДА СЕ НАЛИВАМ С ВОДА за да мине действието на упойката/спинална/и да не ме боли глава на следващия ден.Изпих 4 литра но понеже имах катетър това не беше проблем.Може би ако е с пълна упойка тогава не се пие вода.

Общи условия

Активация на акаунт