Колко струва 1 час гледане на дете от детегледачка?

  • 26 046
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 119
Намерих една жена да гледа детето от време на време, но не знам колко пари да й предложа? Два лева малко ли е?  Rolling Eyes

# 1
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 370
Аз плащам по 2.50лв на час.
Имам приятелка която плаща по 2 лв на час, но ангажира всекидневно жената за поне 4-5 часа.
А аз викам жената само при нужда, понякога и само за 2 часа.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 999
По около 2 -3 лева плащам аз + пари за такси, когато викам бавачката вечер.

# 3
  • Мнения: 865
3 лв+такси Peace

# 4
  • Мнения: 3 161
Имате късмет значи. Мисля, че цените се вдигнаха и сега 3 лв е минимумът за почасово (не целодневно) гледане, но има и тарифи по 4, 5 и 6 лв. Плюс транспорт.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 999
Емем, всичко зависи от дългосрочността на ангажимента и неговия вид.
Специално моята бавачка основно се грижи за дома ми. Гледа Дариа, когато ми се налага да излизам вечер: Идва в 7, детето е в леглото в 9 и до 12 вечерта /не си позволявам да се прибирам по-късно/ си гледа ТВ. Та, тя специално е предоволна от това, което й плащам.

5-6 лева на час ми се вижда малко множко... Това идва по 50-60 лева за цял ден. Или 1000-1300 лева за месец за бавачка + транспорт? Хех... как пък не.

# 6
  • София
  • Мнения: 903
Ние плащаме на нашата по 3.50 лв/час. Гледа детето, когато съм заета за няколко часа и когато е болно и не ходи на градина - в такива случаи се е случвало и цял ден да го гледа ( защото аз съм с ненормирано работно време).  Пари за транспорт не плащам, защото тя го гледа в своя дом - когато се налага аз й го карам.

Наскоро разбрах от една приятелка, че плащала по 4лв/час и се чудя дали трябва да й повиша заплащането? newsm78

# 7
  • Мнения: 4 965
Според мен, зависи за колко часа я викаш и какви ангажименти има за дългосрочен период.
Като бяха по-малки моите деца, а аз излизах по работа /работех от вкъщи и ми се налагаше да ме няма по 1-2 ч. не повече от 1-2 пъти в седмицата - т.е. прекалено малко, за да мога да разчитам жената да е постоянно на мое разположение/.
Затова й давах по 10 лв. на час - т.е. 1 идване в седмицата за 3 ч. - 30 лв. Така знаех, че следващата седмица пак мога да разчитам да дойде веднага, когато ми потрябва.
Ако е за пълен работен ден обаче или за по-чест ангажимент, сумата е голяма. Мисля, че върви между 2 и 4 лв. на час.

# 8
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 481
3-4 лв. при постоянна 8-часова ангажираност

# 9
  • Мнения: 3 161
Isa, става дума за почасов ангажимент; ако е целодневно - ясно, други са цените. Но важното е жената да е доволна Simple Smile, а и ти от нейните услуги и отношение към детето.  Ако си мисли, че й е малко, ще страда детето. И както казва azaf, да знаеш, че е на твое разположение, когато я повикаш.

# 10
  • Мнения: 3 360
Плащам  почти по два лева  на час,но анагажимента ни с детегледачката е постоянен/ежедневен/за 4 часа.Има значение  и  града и  задълженията ,които приема...И най-важното е да е доволна и тя- и ние.За себе си  мога да кажа,че открихме прекрасен човек,който  обича много децата ни.Винаги,когато  имам възможност и плащам допълнително Peace

# 11
  • Мнения: 9 990
Аз се договорих на твърда заплата.360.Дадох и Коледна и Новогодишна премия.При все, че особено за декември едва половин месец са се гледали.Но това е за целодневно гледане.Така е по-разумно според мен-договорка за залпата, не на час.Скоро мога да и вдигна малко заплатата, когато усетя, че мога да си го позволя.Смятам да я ангажирам по възможност, когато голямата е болна и не е на градина-и нея да поема, като ще и давам за тези дни допълнително по 15лв.За целия ден.Септември пък, когато малката тръгне на ясла, ако тя иска мога да я ангажирам да ги прибира от градина, за да мога аз да не си чупя буквално краката да тичам до там след работа.

# 12
  • София
  • Мнения: 888
По 2.50лв на час, за два пъти седмично.

# 13
  • Мнения: 5 103
3 лв. на час по 5-6 часа почти всеки ден.

Общи условия

Активация на акаунт