Ох, този прогестерон

  • 71 203
  • 118
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 945
Ела, аз забелязах, че и естрадиолът е нисък, като че не е имало овулация. Не се шашкай, повтори ги заедно с ултразвук за проследяване на фоликула.

# 16
  • Мнения: 35
Малко късен отговор, но ако ти дойде на 18, броиш 21 дни от тази дата и тогава изследваш прогестерона.

# 17
  • Мнения: 35
Момичета, моята гинеколожка твърди,че прогестеронът трябва винаги да се изследва на 22 ден след първия ден от менструацията. Но на мен винаги ми идва не на 28 ден, а приблизително на 36-37 ден - не е ли по-правилно да се изследвам в моя случай на 30 ден.Нали изследването на този хормон се прави 7 ден след овулация,т.е. при мен овулацията трябва да е по-късно.Тя казва, че късна овулация не съществува.

# 18
  • Мнения: 4 700
Смени си лекарката тогава. АЗ съм с късна овулация, някъде около 25 ден ден от цикъла. И прогестерон се иzследва винаги след докаzана овулация най малкото zаЩото ако не е имала такава не могат да се иzтълкуват стойностите. Т.е. ако е нямало тоzи месец овулация е нормално прогестеронът да е нисък. Което обаче не оzначава, че при теб всеки месец е така. А Щом твоят цикъл е около 28 дни, то по принцип 22 ден е ок, само че само ако си сигурна, че 7 дни преди това си овулирала.

# 19
  • Мнения: 172
Ето че намерих темичка свързана с въпроса, по който си блъскам главата от няколко дни. Момичета, може ли някоя да ме образова малко:
ако пика на прогестерона е на 7-ми ден след овулацията, при положение, че е настъпила бременност, стойностите ще продължат ли да се покачват или все пак ще спаднат временно до някакво ниво...?  Thinking

# 20
  • Мнения: 4 700
Пикът е седми ден след овулация, след това zапочват да падат. Лигавиzата се "олюпва" и се иzхвърля с кървенето. Точно zатова като се иzследва прогестерон те питат кой ден ти е от цикъла, zа да ти дадат правилините референтни стойности zа съответната фаzа.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 220
Ами референтните стойности са Ж.Фол.02-1.5:Ов:0.8-3.0:Лут:1.7-27;Мено:0.1-0.8.Правих ги на 21-я ден от началото на ментруацията.Нямам доказана овулация.Дори незнам дали имам такава.Мисля,че предния месец нямах овулация.Така като гледам единствено влизам в реф.стойности на Менопаузата.
А ако ви напиша и другите си иследвания,може ли да ме орентирате какво става.Все още не съм ходила на лекар,но трябва да го направя най-сетне.Ето ги;
Естрадиол на 15-ти ден 35.86 ( Ж.Фол:24.5-195,Ов:66.1-411;Лут:40-81,Мено<10-39
Пралактин 382 ( 72-511)

ТСХ ( 0.11(0.27-4.20)
А-ТРО ( 9.09 ( 0-34.05)
ЛХ ( 5.62 ( ж фОЛ ДО 12.6,оВ: 95.6,лУТ:ДО 11.4,МЕНО ДО 58.5
ФСХ ( Ж ФОЛ ДО 12.5,ОВ .до 95.6,Лут: до 7.7,Мено: до 134.8


С такова ТСХ трудно се забременява и пречи на овулацията. Естрадила е нисък за 15ден, вероятно и този месец не е имало овулациа. Според мен трябва да се направи консултация с ендокринологи и то задължително.  Peace

# 22
zdr i na men mi napravixa izsledvane na progesterona no na 21 den ot cikula i izob6to ne sa mi kazvali ni6to svarzano s ovulaciqta ili s dokazvaneto i! na men puk mi e 5.11 -   фол. ф 0.6 -4.7 лут. ф 5.30-86  Praynig

# 23
  • Мнения: 4 700
tdi88, прогестерон се иzследва на 7 ден след докаzана овулация. Ако си нямала овулация е нормално прогестеронът да е нисък. 

# 24
  • Мнения: 35
Теди,колко е дълъг менструалният ти цикъл(28 дни ли)?Защото май и това е от значение за датата на овулацията,следователно за деня на изследване на прогестерона.

# 25
  • Мнения: 869
tdi88 според мен има два варианта в твоя случай.Или на 21 ден все още не е имало О или този цикъл е без О.Но нищо не може да се каже със сигурност,тъй като не си си правила фолукуметрия за определяне на О,или си използвала някои от методите за определяне на О ,като най-надежно според мен е правенето на тестове за О+мерене на базална температура.Аз когато съм писала тази тема бях много объркана,не знаех нищо за хормоните,какви са причините и последствията от хормоналния дисбаланс.Сега съм малко по-наясно,но все още има някои въпроси които седят пред мен.Но Прогестерона го проучих обстойно и съм ЗА изследване на прогестерона 7 дни след О.Аз все още не съм правила това изследване по този начин .Досега винаги съм го правила на 21-ден,но в последствие се оказа,че когато има О тя е между 25-28 ден  т.е съм била още в фоликуобразуващата фаза и резилтатите ми не са били коректни .Предстои  ми може би след 8-9 дни ново изследване.Както вече съм писала,когато съм отваряла темата последните ми резултати преди година са много лоши.Този цикъл всичко досега ми е в норма,очаквам и прогестерона също.Успех на всички.

# 26
  • Мнения: 135
Искам да ви попитам следното.Навсякъде във форума се коментира,че изследването на прогестерона е 7 дни след доказана О.Само,че не ми е ясно включва ли се деня на О в броенето и дали се отива на 7-ия ден или на 8-я.Т.т ако О ми е днес на 8.02.2009,то кога трябва да си направя изследването на 14,15 или 16.02?Моля за ви бързи отговори,защото не мога да се ориентирам Praynig

# 27
  • Мнения: 4 700
Az бих го направила на 15.

# 28
  • Мнения: 3 988
ако пика на прогестерона е на 7-ми ден след овулацията, при положение, че е настъпила бременност, стойностите ще продължат ли да се покачват или все пак ще спаднат временно до някакво ниво...?  Thinking

Пикът е седми ден след овулация, след това zапочват да падат. Лигавиzата се "олюпва" и се иzхвърля с кървенето. Точно zатова като се иzследва прогестерон те питат кой ден ти е от цикъла, zа да ти дадат правилините референтни стойности zа съответната фаzа.

Миле, ти не си отговорила на въпроса на Asaly, а точно на обратния такъв.  Peace
Доколкото съм чела и знам, нивата на прогестерона продължават да нарастват по време на бременността и така до края й. Няма спад.
Ето една примерна таблица.
Навсякъде се пише, че Прогестеронът подпомага имплантацията, но рядко се пише защо, а именно това е интересното.

Цитат
   1. Blocks inflammation that can lead to scarring and damage to the placenta
   2. Blocks the T cells and the B cells (lymphocytes) that can cause rejection of the placenta
   3. Blocks the natural killer cells from releasing factors such as tumor necrosis factor (TNF) that can damage the placenta and the lining of the uterus
   4. Prevents lymphocytes from wandering into the placenta, sticking there and doing damage
   5. Causes an increase in HCG production by the placenta, and HCG and progesterone block the killing power of NK cells
   6. Prevents prostaglandin production by the uterus and stops contractions from occurring
   7. Causes the cervix to produce a cervical plug that is rich in antibodies, which prevent germs and viruses from gaining access to the baby and the placenta

Лично аз смятам че инжекционна прогестеронова терапия е силно препоръчителна, ако не задължителна, за всички жени с проблеми в репродуктивната област.
Успех на всички!

# 29
  • Мнения: 4 700
КюбитHug Пак съм спала като съм чела.  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт