о-в Крит забележителности

  • 23 247
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 301
Здравейте юни месец ни предстои пътуване до о.Крит .Понеже ще пътуваме без агенции  сами със съпругът ми и подготовката ни трябва да е добра.Ще тръгнем края на май началото на юни .Ще пътуваме с мотор първо през Метеора,след това от Атина ще хванем ферибот за Крит.Там обмисляме да направим цялостна обиколка на острова  за около 10 дни ,може да посетим и о.Санторини.Моля,тези които са ходили да споделят за забележителностите и вили под наем.Началото на юни месец дали е удачно да пътуваме ,какви са температурите по това време и кога започва сезона за тях?Всякаква информация ще ми е от полза .Благодаря ви предварително прочетох много мнения и виждам че тук има много фенове.Видях темата за о.Крит но ми е нужна повече инфо

Последна редакция: пн, 14 яну 2008, 15:59 от ZuzyM

# 1
  • Мнения: 392
Здравей, аз съм живяла почти 2 години на Крит - в Ираклио и в Йерапетра. Много добре сте решили да пътувате с мотор, много ми харесва такъв тип почивка.

Сезонът тук започва в началото на май, така че вече ще е достатъчно топло като дойдете тук.
Непременно да посетите местността Вай - в най-източната част на острова, единственото място с естествено растящи палми, има на самия плаж.  Посетете също Агио Никола, Ретимно, Сития, Ханя. Ще видиш - всеки завой по пътя открива нова неповторима гледка.
За вили и стаи под наем не мога да ти помогна, но ако не намериш от другаде помощ пиши пак, ще се поровя.

На всяка цена отидете и на Санторини, това е любимият ми остров - друга атмосфера е там. Нямам думи да опиша гледката от високо на вулкана, а също и там е един от най-красивите залези на света (не е мое мнение). Между другото брат ми работи лятото на Санторини и ако искаш ще  потърси и стая под наем, ако решите да оставата, но си заслужава да се види залеза.
Кораб има през ден, който прави еднодневни круазиери, вие можете да останете на отиване и да се разберете с някой от екипажа да се върнете със същия кораб когато решите. Сутрин тръгва в 7.00 , пристига на Санторини към 11.30 и към 16.30 тръгва обратно и пристига в Ираклио към 21.00. Тези подробности ги знам, защото съм работила на тоя кораб.
За сега това се сещам, каквото друго има, питай.

Ето малко снимики:
http://maryloo73.multiply.com/photos

Последна редакция: вт, 15 яну 2008, 14:33 от maryloo

# 2
# 3
  • загубено
  • Мнения: 6 477
Привет и от мен,
за Крит не мога да ти кажа много.
Сандорини е е дин от любимите ми острови.
Невероятно красиво е.Има доста неща който си заслужава да се видят.
Имам някъде пътеводител на Сандорини,ще се разровя и ще ти пиша по късно.
Ако решите да отидете и преспите там,има пансиони.
Цени не мога да ти кажа сега.Мин лято  нощувка в традиционните пещери,
гледка към морето и залеза беше 700 евро.На мен ми се стори безумно скъпо.
Ако те интересуват цени мога да проверя.Имам познат който е от там.

# 4
  • Мнения: 3 447
Дворецът в Кносос, разбира се, Лабиринтът.

# 5
  • Мнения: 403
3 години живях в Атина.За о.Крит -лично аз не съм въэхитено, но за о.Санторини  newsm10Всеки има различно мнение, затова приятно изкарване.

# 6
  • Мнения: 301
Благодаря на всички отговорили  smile3525Много сте ми полезни да знаете ,аз събирам инфо от нета но друго си е от първа ръка да ти кажат как е.
Мими007 разкажи ми за Атина какво не трябва да пропускаме според теб ,навръщане ще останем за малко. Praynig
mummy благодаря за сайтовете който си ми пратила. Силно съм притеснена преди всяко пътуване искам всичко да е подготвено добре .

# 7
  • Мнения: 11 747
Аз съм ходила организирано и спахме в Паралия Катерини. Малко далечко се пада от Метеора, но горе долу става, като да преполовите пътя към Атина и да спите там. Курорта е малък и евтин. Хотелчетата са семпли, малки, но съвсем нови и чисти. Цените в таверните са приемливи, както и цените на сувенирите бяха най-ниски от цяла Гърция.
Метеора ще ви отнеме няколко часа - зависи колко дълбок е интереса ви към манастири. Цените са по 2 евро на вход на всеки манастир. Задължително посетете големия Метеор, пред него има паркинг, сергии със сувенири и т.н. Ние влизахме и в женския манастир, той е доста по-малък, има красива цветна градина.
Мен лично Метеора не ме впечатли много, предупредиха ни, че е по-голяма атракция за западняците, които не са виждали православни храмове. Всъщност манастирите на Метеора са точно като българските. Все пак е интересно да се види, най-вече заради скалите, на които са покачени.

Точно под Метеора има селце (забравих му името, да не го кръщавам сеха, ама Кастраки ли беше...) там във всички къщи знам, че дават стаи за нощувка, както и има мотелчета, но цените са високи! Бабите добре знаят туристическия интерес, който представлява района им и се възползват от това, така че по-добре не нощувайте там, но ако решите и това е вариант.

Ако предварително набележите местата за спане, може да си резервирате нощувки от туриситческа агенция, ще ви излезе по-евтино отколкото на място. На място, обаче може да се търсят квартири, които ще са по-изгодни.
Понеже казваш, че ще пътувате с мотор и ми звучи по-хипарско, затова говоря за квартири, не знам всъщност какви са ви намеренията.

# 8
  • Мнения: 11 747
За Атина - ясно е, че трябва да видите Акропола! Входа беше 12 евро, доколкото помня. С този билет може да видите не само Партенона, който е на върха и комплекса около него, но също и храмовете в подножието - храма на Хермес, на Зевс. Там има и музей, точно до Партенона, влиза се със същия билет. Вътре са основно каменни статуи съхранени, аз бих го разгледала на бързо, но ние бяхме с екскурзоводка, която за 3 дни реши да ни направи магистри по древногръцка история, та се задържахме доста! Laughing Мен ме заболяха краката много и само търсех къде да седна, че минаха часове вътре, а музеят е съвсем малък! Laughing

Аз бях с раница (малка, градска) и не ме пуснаха с нея в комплекса, заставиха ме да я оставя на гардероб. Това го казвам, защото вие предвид, че ще сте с мотор, това означава раници!

Не е за изпускане гледката от центъра на Атина към Акропола - той се намира на върха, а улиците са долу, както и същата гледка вечер - Акропола е осветен. Ако нощувате в центъра, лесно може да стигнете пеша до подножието му и да се полюбувате.
В тур обиколката е включен Парламента, чиято сграда според мен не е нищо особено, нашия е доста по-атрактивен, както и смяната на караула пред Президенството или Парламента - е, маршируват там с едни дървени обувки с помпони и да не го видите, нищо няма да изпуснете.
По-интересно е да намерите някоя таверна с програма и да погледате малко качествено сиртаки, както и зейбекико! За съжаление не мога да ви упътя, защото нас ни водиха организирано, но тези танцьори ми останаха в душата! Hug Само мога да предупредя, че е скъпо, а обслужването е кофти - като в БГ! Confused Квартала Плака, мисля че беше, в центъра е, със старини и таверни.
Ние посетихме и един частен музей, не му помня името  Embarassed В четвъртък (дано не греша) входа е свободен и работи до 00.00 часа. Експозицията му е богата и много интересна. Намира се зад Парламента, след втория светофар в ляво.

Има интересни неща извън Атина, на близо, но вие няма да имате време да обикаляте чак толкова, тъй че без тях!
Всъщност на Гърция най-интересни са и островите и вие точно на там сте тръгнали, тъй че дерзайте. Колкото по-малко стоите на континента, толкова по-малко време ще загубите! Laughing Аз не съм била на Крит и Санторини, но си мечтая за там! Особено Санторини ми се вижда изключително интересен и красив остров!
Ако имаш други въпроси съм насреща, макар аз да не разполагам с кой знае каква информация! Sad

А забравих да изкометирам, че юни месец си е започнал сезона нвсякъде в Гърция, това вероятно го знаете, де. Добре сте избрали юни, че юли и август ще изпукате от жега там.

Да не забравите и да спазвате всички правила стрикнто, че там взимат МПС- та за нарушения, може да ви одрусат здраво и да ви оставят да си ходите пеша...

# 9
  • Мнения: 403
В Атина Акропола е най-посещаваното място.Аз лично не съм много възхитена, но пак казвам всеки си е с мнение.НаПиреа може да седнете и да хапнете морски дарове-поне там има бол Mr. GreenДа отидете на Плаката да разгледате пазара да си купите сувенир и задължително да хапнете Гиро-като нашия дюнер, но много по-хубав.Няма кой знае какви неща за разглеждане.Друго не се сещам.

# 10
  • Мнения: 11 747
Да на Акропола беше голяма тарапана! Аз също не бях много впечатлена, но според мен не бива да се пропуска! Все пак е световна забележителност, един от световните символи, все едно да идеш в Рим и да не видиш Папата, макар и той да не ми е интересен! Laughing Laughing
Аз лично исках да видя Партенона, че от малка слушах за него и по филми го въртяха, дори не знаех къде се намира, но 'Партенона' ми звучеше като магическа дума, някаква... Laughing
Аз също съм на мнение, че Атина няма много забележителности! Confused Много са горди гърците, много се хвалят и се обиждат, ако им подцениш историята и културата, но истината е, че градове в съседни на тях държави предлагат доста по-богато меню от забележителности! Mr. Green

Гироса е ясен! Crazy 2 евро или 1.5 евро - много вкусно, питателно и евтино ядене, то по-евтино няма да намерите в Гърция! Laughing Аз се вядох на гироси, много ми харесаха и сега често мисля за тях... Mr. Green Crazy

Най-ценното в Гърция за мен е атмосферата на островните селца, с тесните улички, белите къщи, нацъвтялите трендафили и мързелуващите котки! Блазе ви, че ще ги видите и усетите! Hug
Една от мойте мечти - Миконос Hug



http://www.griechenland.de/bilder/galerie/bilder/squares/8304-36 … konos-Mykonos.jpg

# 11
  • Мнения: 301
Благодаря ви момичета сстрахотни сте!!! Страшно много ми помагате продължавайте все така ,а за гируса  2006 година направихме обиколка на Тасос,Халкидики и на Паралия Катерини 15 дни изкарахме си страхотно и похапнахме от гирусите  .http://www.snimka.bg/album.php?album_id=55512 Няма значение че сме на мотор ние си наемаме хотелче или вила зависи за колко време оставаме  може и на палатка .Страхотно е .Обичам да пътешествам

# 12
  • Мнения: 11 747
Е, вие сте печени тогава, к'во ви разправям аз за Паралия Катерини! Party

# 13
  • загубено
  • Мнения: 6 477
ZuzyM-имам много малко свободно време тези дни.
Ако решите да ходите на Сандорини или имате някакви
затруднения в Атина пиши.

Осигурете си билети за ферибота по рано,ако искате каюта.
Иначе на палубата.Невероятен купон е там Wink

# 14
  • Мнения: 301
Благодаря ви за всички препоръки казах ли,че сте страхотни HugА по въпроса за забележителностите най-много съм очарована от Сирия там руините и замъците са на всяка крачка и затова предприемаме това пътуване защото казват че не сме видели нищо от Гърция .Живот и здраве ще видим и останалото тази година .Притеснява ме времето да не би края на май да си е много топло,защото ще ходим доста на юг.Докато пътуваме няма проблем ,колкото и да е горещо, но спрем ли ,трябва веднага да се събличаме нали сме с екипировка.
Pina ти си толкова изчерпателна в разказването благодаря ти!
MamаК благодаря и на теб за оказаната подкрепа.Трябва да прегледам цялата събрана до тук информация и тогава сигурно ще имам още въпроси

Общи условия

Активация на акаунт