Бебето ли решава кога или....?

  • 3 558
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22 349
Смятам, че всичко си идва от бебето. )))
Аз хал хабер си нямах, че ще раждам, но госпожицата беше на друго мнение и реши да излиза 2месеца по-рано. ))

# 16
  • Мнения: 9 973
и аз мисля,че бебето само рещава кога да се `пръкне` Mr. Green

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Имам познат,който е доста начетен и си спомням като бях бременна как ми разправяше,че тялото на бременната постоянно се противопоставя на чуждото тяло/бебето/ с разните му там неразположения.Аз пък в интерес на истината нямах почти никакви неразположения,обаче той си държеше на своето....И като дойдело време тялото на майката изгонвало бебето.... Не си спомням точно,но ми беше много интересно,въпреки че родих 20 дни по-рано та и това не съвпадна./ама че объркано го написах/

# 18
  • Мнения: 10 983
Аз родих с планово секцио, но рано сутринта, 2 часа преди секциото бебето реши да излиза само. Laughing Laughing Добре че операцията беше планирана за този ден. Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 2 348
Винаги съм смятала, че това, което природата е отредила, човек не бива да отменя. И в този ред на мислене, бебето решава, кога да излезе навън. Но с навлизане на нумерологията и нейното все по-голямо значение в живота на човека напоследък, майката или по-скоро докторите определят раждането на детето, а оттам - и неговата съдба до голяма степен.

С навлизане на кое? Интересно какво е значението на нОмерологията в живота ни!!!  Сътба определена от цифри?!!! smile3507.

# 20
  • Мнения: 526
Чела съм,че има два вида фактори,които влияят върху започването на раждането-хормонални и механични.При хормоналните един хормон от хипофизата на бебето предизвиква спад в нивото на прогестерона на майката и това от своя страна предизвиква отделяне на окситоцин от хипофизата на майката.Тогава започват и контракциите Grinning Смята се,че причината може и да е повишено ниво на простагландини,секретирани от самата матка.А от механичните фактори влияят разтягането на самата матка и натискът от главата на бебчето.
Така че не може да се определи и според лекарите как точно започва раждането и кой го предизвиква-мама или бебо Grinning

# 21
  • Мнения: 1 197
според мене бебо решава

# 22
  • Мнения: 4 555
Зададох на една гинеколожка точно този въпрос и тя каза, че медицината няма отговор кое предизвиква началото на раждането. Проследени са всички химически процеси, които го съпътстват, но не се знае какво го кара да започне.

Колкото до номерологията и зодиите, самото раждане в болница променя тези неща. Системата с окситоцин ти прецаква "естествения" асцендент, а спешното секцио спасява невъзможни за раждане случаи. Така че не се вживявайте много в номерологията. Ако трябваше да оставим нещата само на естествения им ход, много от нас нямаше да ги има.

# 23
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
И аз си мисля, че си решава детето.

# 24
  • Мнения: 463
Цитат
Чела съм,че има два вида фактори,които влияят върху започването на раждането-хормонални и механични.При хормоналните един хормон от хипофизата на бебето предизвиква спад в нивото на прогестерона на майката и това от своя страна предизвиква отделяне на окситоцин от хипофизата на майката.Тогава започват и контракциите  Смята се,че причината може и да е повишено ниво на простагландини,секретирани от самата матка.А от механичните фактори влияят разтягането на самата матка и натискът от главата на бебчето.
Така че не може да се определи и според лекарите как точно започва раждането и кой го предизвиква-мама или бебо

 Peace При мен мисля, че беше провокирано от мен!

# 25
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
В нашият случай аз реших, но по принцип бебето би трябвало да поема инициативата и да си каже кога е готово.

# 26
  • Мнения: 306
Винаги съм смятала, че това, което природата е отредила, човек не бива да отменя. И в този ред на мислене, бебето решава, кога да излезе навън. Но с навлизане на нумерологията и нейното все по-голямо значение в живота на човека напоследък, майката или по-скоро докторите определят раждането на детето, а оттам - и неговата съдба до голяма степен.

С навлизане на кое? Интересно какво е значението на нОмерологията в живота ни!!!  Сътба определена от цифри?!!! smile3507.
Защо се заяждаш за  това дали е нОмерология или нУмерология, като дори съдба не можеш да напишеш правилно?

Има доста спорове кое е вярното, но повече се използва нУмерология. Въпреки, че според мен също на български превода е с О. От друга страна науката за числата  е на английски numerology, на френски numerologie, а на испански numerologia. И на трите езика думата произлиза от корена numer, като се произнася съответно “нумеролоджи”, “нюмероложи” и “нумеролохиа”. Така, че на кой както му харесва.

Но съдба определено се пише с Д.

# 27
  • Мнения: 3 376
Да,вярвам,че съДбата ни се определя от тези "цифри"....Астрологията и нУмерологията са достатъчно разпространени и доказани.
В този ред на мисли съм твърдо "ЗА" нормалното,а не предизвиканото раждане или секцио по желание,разбира се с изключение на случаите,когато това е наложително.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 348
 newsm10 Благодаря за урока! Всъщност се възмутих от идеята, а не от правописа Wink. Просто нямам поносимост към суеверия, номерология, звезди, луна и други тям подобни "влияещи на съдбата". Не мога да бъда толерантна, защото съм християнка.

# 29
  • Мнения: 982
newsm10 Благодаря за урока! Всъщност се възмутих от идеята, а не от правописа Wink. Просто нямам поносимост към суеверия, номерология, звезди, луна и други тям подобни "влияещи на съдбата". Не мога да бъда толерантна, защото съм християнка.
Като християнка би трябвало да си по-толерантна и преди да се захванеш с чуждия правопис,да погледнеш своя!
Мисля,че бебето избира кога да се появи.

Общи условия

Активация на акаунт