Левкемията при млади хора

  • 1 043
  • 4
  •   1
Отговори
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Трудно е да се говори на тази тема - но моля за съвети и помощ.
Братовчед ми е болен от остра левкимия, днес ще му вземат костен мозък за да определят вида й и начина на лечение.
Всички сме потресени - не знаем как и с какво може да сме полезни.
Трудно е да приемеш че на 20 години живота ти може да спре- незнам дали ще го понесе психически.
Четох че има клиника в София, но само за деца и младежи до 18 години, а какво се прави за по-големите?
Лекарката каза че и трансплантации в България не се правят на костен мозък.
Сега ще се молим да овладеят положението с химиотерапия и да се стигне до ремисия.

# 1
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Как да се борим и какво да очакваме?
Трудно е и защото той е от друг град и семейството му не може да е при него всеки ден, единствените му близки тук сме първите му братовчеди.
И що за здравеопазване имаме, като даже в болницата и храна не се дава.
Незнам просто нямам думи.

# 2
  • Мнения: 3 506
Zornitsa, бих искала да ти покажа една статия за левкемията от съседния подфорум, в случай, че не си я видяла: КЛИК

Каквото и да решите, пожелавам на братовчед ти много здраве   bouquet

# 3
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Това е темата за децата ни, болни от левкемия - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=162754.0
Има доста полезна информация.
Много е важно да се знае точния вид, за да се избере най-подходящото лечение.
Стскам палци да е от по-леките видове и братовчед ти скоро да върне нормалният си живот обратно!

# 4
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Благодаря Ви,ще прочета повече неща за да съм информирана.
Стресирани сме защото много близък приятел на приятеля на сестра ми също на 20-22 години си отиде от тоя свят за по-малко от 2 години преди няколко години .
Лекарката каза,че има само една пацинтка която вече е жива 5та година.
Незнам при децата как е - там заболяемостта е по-голяма, но има явно и доста млади хора.
В стаята му има едно момче също на 18 години, за 4ти път влиза в болницата- изцяло се е предало и отказало от живота.
Страшно е .

Общи условия

Активация на акаунт