Руското училище или Кирил и Методи във Варна

  • 10 529
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
Необходима ли е подготовка на детето за теста в руското? И ако да, каква? Какво представлявя този тест? Няма ли да е стресиращо за дете от детска градина, никога не сядало на чин... То .. нашето гардже, както знаете е най-хубаво и най-умно, ...  Laughing ама все пак ... споделете. Предварително благодаря.

# 16
  • Мнения: 3 405
Тестът преминава като игра. Обясняват на децата, че ще играят, а масичките са подредени в кръг. На тях има лист и молив. Не им казват, че са на изпит, за да не ги стресират.
Ние не сме правили допълнителна подготовка на моя син, каквото изучаваха в предучилищната му беше достатъчно.
Но има родители, които водят децата си на курс, ако може така да се нарече. Но това не гарантира прием 100 %. Всичко зависи от детето и как се чувства то по време на тестирането.
 Grinning

# 17
Благодаря ти много, а твоето детенце къде ходи предучилищна - в ДГ или училище?

# 18
  • Мнения: 3 405
Дунда, в предучилищна в детска градина Simple Smile

# 19
  • Мнения: 7
Не си падам по писането във форумите,но коментара на yav4e_mrav4e малко ме издразни.Ами ние сме в Кирил и Методий и не сме кандидатствали в Руското,а на него наистина само традициите му останаха,нищо друго,щото децата там дори и руски не знаят.Не е е за подценяване ОУ П.Р.Славейков.Според мен е добре да поразгледате резултатите от олимпиади и състезания и да видите от кои училища децата дават най-добри резултати,така ще си направите изводите сами,без да приемате пристрастните мения на този или онзи.Резултатите можете да  разгледате в сайта на Регионалния Инспекторат по Образованието - Варна

# 20
  • Мнения: 3 405
Нека не правим обобщения, във всяко учлище има и отлични и посредствени ученици.

# 21
  • Мнения: 7
Съгласна съм с теб Анджелина,но все пак говорим за избор на училище

# 22
  • Варна
  • Мнения: 640
С това райониране май сме без избор, в квартала ни има две училища, в които може да кандидатстваме, а на мен не ми се иска в нито едно от тях, но...критериите за прием не отчитат личния ми мотив и желание  Simple Smile, и сега ме е яд, яд...

# 23
  • varna
  • Мнения: 676
Ние също се записахме директно в Кирил и Методий.Доволна съм.А за Руското съм нямала желание да кандидатстваме,защото съм чувала много лоши отзиви за там.Наскоро разбрах,че щял да отпадне приемният изпит за Руското,но до колко е вярно,не мога да кажа.

# 24
  • София
  • Мнения: 6
Здравейте мами, с пожелания за спорна седмица. Simple SmileЩе изразя мнение и аз.Дъщеря ми е 7 клас в Руското училище.Издържа си теста и беше в началото на списъците.Доволна съм от обучението и нивото на преподаване.Според мен материалната база е нещото което куца там, както и дисциплината.След 4 ти клас държа отново изпити и сега е с 1 ви англ.ез, 2 ри руски и 3 ти немски.Разбрах, че миналата годината бала за прием след 7 клас е бил почти колкото в анг.гимназия.Така че .....Руското,Кирил и Методии или Климент,както и Гео Милев/учат по програма на Руското/ за кварталите.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 640
Досега разчитах на теста за прием в Руското,( по точно на знанията на детето), но  сега при районирането се надявам положителна роля да изиграе факта, че единия родител е рускоезичен, една от госпожите в градината ми каза, че преди със сигурност това е бил един от критериите, Вие чували ли сте за това?

# 26
  • Мнения: 3 405
Преди е бил, да. Но сега как стоят нещата не знам. Най-добре е да отидеш в училището и да попиташ. А и нищо няма да загубите, ако подадете документи там  Grinning

# 27
Do yav4e mrav4e:
Явно  си доста ограничена, за да си позволиш да обиждаш децата ни дето и не искаме да чуем за Руското. Да бе  твоето дете се родило умно СВИШЕ още при раждането,никой нищо не му е показъл.  ХХХХХААААААААА
БЛАЖЕНИ СА ВЕРУЮЩТИТЕ, ЧЕ САМО ТЕЗИ В РУСКОТО СА УМНИ. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

# 28
  • София
  • Мнения: 1 270
veli_li, спазвай благоприличен тон и не си позволявай да квалифицираш!
коп-нах един цитат от твой пост в друга тема : "Здравей,аз се бях насочила към Руското,малкия ходеше при бивша г-жа от въпросното у-ще, но разбрах, че изпита се отменя.Жалко защтото сега ще влезат тези по район с с връзки.Много ми мачно ,защото ние не отговаряме на нито един от критерийте т.е нямаме др дете прието там, защтото ни е единствено,не съм служител в у-щето и не сме  в района му,макър и да не сме далеч.
Малкия вложи толкова труд и се лиши от толкова игри за да се подготви и сега ?
Дори нямам познат, който живее наблизо та поне да сме с неговата адресна карта.
Ако някой ме разбира и иска да помогне ще съм му благодарна"

А уж не си искала да чуеш за Руското  Laughing

# 29
  • Мнения: 1 517
Аз учих в Руското, но кандидатствах след 7 клас. За себе си съм доволна, дадоха ни много добра подготовка. Но най-вече зависи от учителите. Особено за малчовците - много е важно кой ще ги подхване от самото начало и каква основа ще им даде.

Общи условия

Активация на акаунт