съвсем се обърках с това захранване

  • 1 376
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • plovdiv
  • Мнения: 122
благодаря ти simon666, ще изчакам с кашата още малко, незнакм каква може да е причината докторката да ми каже, че давам много зеленчуково пюре и какво я кара да мисли, че още е рано за цяло заместване newsm78. Смятам че бебо би си хапнал с удоволствие цяло пюре ако му дам. Благодаря ти за отговора Wink

# 16
Здравей,аз в момента съм то4но на този етап и напълно разбирам тревогите по захранването.Аз съм се консултирала с специалист по темата и в момента (дъщеря ми е на 4 м. и половина) от една седмица яде на обяд едно цяло зеленчуково пюре,първо започнахме с няколко лъжички и после мляко,но вече заместихме обедното хранене.След няколко дни ще започнем и кашичка за следобедното хранене.Аз за сега знам толкова по въпроса,дано съм помогнала.

# 17
  • Мнения: 887
Според мен режимът ви е добър. Относно зеленчуковото пюре - количеството се увеличава докато се достигне необходимато за възрастта. Каша вече можеш да въведеш.

# 18
  • Мнения: 1 062
И аз мисля, че не е рано за каша. Аз захраних с каша, после въведох зеленчуците, на около 4,5 месеца. Захраних с оризова каша безмлечна и без глутен, така че мисля, че е напълно нормално да даваш.

# 19
  • Мнения: 92
Ох! И аз съм объркана. Аз последвах съветите на педито и започнах със сокчета. От седмица давам плодови пюренца - домашно приготвен /опитах с купени, но не яде/. Давам й ги два пъти на ден по около 30 гр като десерт- 1.20-1.30 мин след АМ. Но не знам сега какво следва. Това количество на плодовото пюре да остане ли? И кога да въведа зеленчуковото? Или каши? И откъде се вземат тези каши? Или мога да й ги приготвям? Ако мога - как? Благодаря за отговорите.

# 20
  • София
  • Мнения: 15 218
Плодовите пюрета се дават между храненията-както ги даваш е ОК.
30гр. не е кой знае колко. Може да увеличиш малко количеството, но вероятно следващото хранене с АМ ще се измести малко назад.
може да продължиш със зеленчукови пюрета, може да продължиш и с каша-каквото избереш. Аз лично бих заложила на млечно-зеленчуково пюре, макар че не е изключено бебето ти да им се мръщи, ако привикне със сладките плодови пюрета. Но понеже и кашите са сладки, след сладки пюрета и сладки каши, още повече би се мръщило на зеленчуците.

Продават се готови инстантни каши. Погледни тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=186199.0 . Има и линкове към сайтовете на вносителите, така че може да видиш как изглежзат повечето. Готови каши продават в почти всички бебешки магазини, в хипермаркетите, в големите супермаркети.....

Може да правиш и домашни каши. Ето малко рецепти: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7750

# 21
  • Мнения: 3 634
Искам пак да се намеся в чуждата тема  Peace

Може ли след като надлежно съм изчела доста инфо за захранването и след консултация с педиатъра да си имам своя схема на захранване? Ще се съобразявам с готовността на коремчето за различните храни и количествата.

Пример: За да не изхвърлям пюре давам в 10:30 и 16:30 тиква. За сега сме пробвали само това. Може ли да му навреди? 

# 22
  • София
  • Мнения: 5 712
Аз давам около 150 гр зеленчуково,точно толкова и мляко правя като имаме 3 АМ на ден,1 каша за следобедно и плодово 1 път около 80 гр между храненията или вместо каша плод с бисквити гранулирани,редувам Peace

# 23
  • Мнения: 164
Здравей,аз в момента съм то4но на този етап и напълно разбирам тревогите по захранването.Аз съм се консултирала с специалист по темата и в момента (дъщеря ми е на 4 м. и половина) от една седмица яде на обяд едно цяло зеленчуково пюре,първо започнахме с няколко лъжички и после мляко,но вече заместихме обедното хранене.След няколко дни ще започнем и кашичка за следобедното хранене.Аз за сега знам толкова по въпроса,дано съм помогнала.
    и аз така направих и мисля че не сбърках детенце се чувстваше добре като си спомня само колко бях ошашавена 10 човека 10 различни мнения накрая си решех сама кога и как да започна захранването.не се притеснявай

# 24


Може да правиш и домашни каши. Ето малко рецепти: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7750

Виви сърдечно благодаря за рецептите  smile3525 и аз като повечето тук се чудя какво и кога да давам и исках аз да си ги приготвям... наистина много благодаря
Ще следя темата с интерес че и аз се обърках от различните мнения... на педито, на мама, приятелките...  добре че го има форумчето... благодаря и на вас момичета

# 25
  • Мнения: 92
Vivi, благодаря  много за информацията.      bouquet     Ако има нещо пак ще пиша!    Wink

Общи условия

Активация на акаунт