Признавате ли съграденото от вашите мъже?

  • 4 090
  • 131
  •   1
Отговори
Понеже е широко разпространено женското мрънкане, че е много трудно дете да родиш, да му угаждаш след това на капризите, да почистиш в къщи, да сготвиш..... има и още и още. Искам да попитам понякога казвате ли по едно Браво на мъжете за това, че са направили пътища, домове, самолети, коли, че леят стомани в заводите, че се цапондрят по мините за горива,че устите им понякога са пълни с нефт, че има канализация, вдигат стълбове и опъват жици за да има ток, карат с хиляди километри камиони пълни с какво ли не, копаят канали, отпушват шахти.... Ще спра до тук. И не е ли най-голяма радост дете да родиш и да го отгледаш, а вечер да посрещтнеш умореният съпруг, който на дали с толкова голяма радост е бил там някъде "на тръстиката". Не говоря за мамините синчета, те са друга тема, говоря за направеното от мъжете. А иначе поклон пред вашите усилия скъпи ни жени.   bouquet

# 1
  • Мнения: 46 434
Почти 100% съм сигурна, че си мъж Laughing

Не знам в кой век живееш, но ние работим и градим наравно с нашите мъже, раждането и отглеждането на дете отдавна не е професия, а нещо м/у другото, което вместваме в графика си и то без да се бием в гърдите  Wink

# 2
Почти 100% съм сигурна, че си мъж Laughing

Не знам в кой век живееш, но ние работим и градим наравно с нашите мъже, раждането и отглеждането на дете отдавна не е професия, а нещо м/у другото, което вместваме в графика си и то без да се бием в гърдите  Wink

Не е споменато, че е професия раждането, а и в отглеждането на децата и домакинската работа отдавна мъжете помагат. Попаднах в една от темите именно на подобно женско мрънкане,а то повярвай ми не е изклЮчение. Радвам се, че ти градиш наравно със мъжете и се надявам и тази вечер да си си измила ръцете от смазките, а иначе на въпроса ми приемам, че отговаряш с Не. Искаш си твойта награда. Заповядай  bouquet Оше веднъж казвам - Поклон пред немрънкащите майки.  Hug

# 3
  • Мнения: 5 539
естествено, че признавам съграденото от мъжа до мен. и почти всеки ден му казвам браво, че и отгоре. не съм глупава женка

# 4
  • Мнения: 467
Да, разбира, се! Но проблемът не е там, а в това, че се подценяват по подразбиране "типично" женските задължения. Отделно, че нещата се менят, за добро или лошо, както ти е писала Никол.

И между другото, за да си смениш ника и да се просветиш:-), да разбереш, че не сме ви врагове, вечно недоволни или просто някакви си мрънкала, ще е добре да прочетеш повече форумски теми... от всички раздели:-)

 Мъжете са добре приети тук:-) Wink

# 5
  • Мнения: 157
Да,и смятам,че е редно!

# 6
Да, разбира, се! Но проблемът не е там, а в това, че се подценяват по подразбиране "типично" женските задължения. Отделно, че нещата се менят, за добро или лошо, както ти е писала Никол.

И между другото, за да си смениш ника и да се просветиш:-), да разбереш, че не сме ви врагове, вечно недоволни или просто някакви си мрънкала, ще е добре да прочетеш повече форумски теми... от всички раздели:-)

 Мъжете са добре приети тук:-) Wink



Ооооооооооооо в никакъв случай нямам мнение, че мъжете не са добре приети тък - напротив. Но темата не е за да лепне черна точка на жените, в никакъв случай. Но съгласи се, нима няма мрънкащи жени. Аз искам именно тях да предизвикам към малко размисъл в тази посока. А ника няма да си сменя  Wink

# 7
  • Мнения: 467
 Laughing
ОК Wink

То всъщност не е и нужно, особено при положение, че най-вероятно имаш и официален ник:-)

Обещавам при следващите класации да те номинирам за "Агент провокатор"Simple Smile Добре се справяш. Трябваше да се посъживи малко тоз "кокошарник" Laughing

# 8
Laughing
ОК Wink

То всъщност не е и нужно, особено при положение, че най-вероятно имаш и официален ник:-)



 #Crazy Това ми е официалния ник..... А ако има тук агенти още повече пък провокатори  #2gunfire

# 9
  • Мнения: 172
Казвам "Браво" на всеки, който го заслужава. Без значение мъж ли е или жена.
Мрънкачи не обичам. Но да не забравяме, че има разлика между мрънкане и споделяне.

Не може да се сравнява чистенето с бъркането на бетон. Абсурдно е.

# 10
  • Мнения: 116
 Виж какво, аз мрънкам за профилактика и не от неуважение към мъж ми. Ама съгласи се, че не става тая да работим на равно с мъжете си и накрая да се приберем уморени от работа и единия да седне да гледа телевизия, щото е мъж, а другия да снове, да чисти, да готви и да угажда, щото е женско задължение. Ама кой как си ви научи, според мен.
 

# 11
  • Мнения: 172
anilinda, нормално е домашните задължения да са поделени.
Но как преценяваш, че работиш наравно с мъжа си? Една професия ли имате?
Аз мога да дам оценка на нещо познато. Не мога да оценя труда на счетоводител, защото не го познавам в детайли, а работното време не е критерий с голяма тежест за натовареността.

# 12
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да, две деца е измайсторил. Колко труд и пот е хвърлил....
А как се грижи за тях и си ги гледа, как да не го похваля и кажа - браво!
Нещата, които изреждаш не влизат в заниманията на мъжа до мен, но има други, за които се старае. Само тежкият труд ли заслужава браво?

Последна редакция: вт, 15 яну 2008, 22:53 от Lilqna

# 13
  • София
  • Мнения: 3 099
Слез на земята - това, за което питаш никога не е било само мъжка привилегия! Съгражданото от мъжа не отстъпва на съгражданото от жената. Я се огледай! - светът става женски. Ние не само изкарваме пари наравно с вас, а често и повече, но имаме способността да мислим ефективно за повече от едно нещо. Можем с вас, и без вас. Можем да отгледаме и децата си сами. Да не продължавам, че съвсем ще се подтиснеш.  Hug

# 14
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Да, бе, имаше такова време-мъжът и жената наравно, че и да трябва да бъдеш пет пъти по-добър, защото Х е мъж, а ти си жена. Та и неизвестен брой жени са строили пътища, ляли са стомана, а вечерта е трябвало да направят топъл боб за благоверния им.
Късмет, че не си ми наживо, аман от такива, които наричат тежестта на чужда работа, мрънкане  Sick Хората в едно семейство, а не мъжете и жените, е редно да си вършат работата, да се разбират и да си помагат.
Невежа, невежа, на теб какво трябва да признаем, да ти го признаем, едно темане да чупим от кръста, ръка да целунем и вкупом да запеем "Благодарим ви, мъже и ти, невежо, че ви има!"

Общи условия

Активация на акаунт