Вече сме на годинка а още не ходим

  • 1 974
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
моето бебе си проходи само - без да го водя, без да го слагам в проходилка, просто когато дойде момента тя стана и проходи - изведнъж, отначало малко залитеше и падаше, след това проходи стабилно Hug
Ще проходи веднага, след като му дойде времето! Не се притеснявай Hug

# 31
  • Мнения: 1 931
Маринка проходи сама на 1 година и 5 месеца. И аз много се притеснявах, брат й проходи на 11 месеца, но детето си е добре. Децата са различни и някои неща се развиват по- рано за сметка на други.

# 32
  • Мнения: 3 323
Е, ние вече сме в отбора на ходещите - 1 г.1м. 17 дни... Без въобще, ама въобще принуждение - просто се обърна и тръгна! Не се безпокой - отвътре си идва...

# 33
  • Мнения: 2 722
Споко, след 1-2 месеца ще съжаляваш за спокойствието, което имаш сега.


Подкрепям с две ръце и два крака с разширени вени. Малкия проходи на 1,4, въпреки че от 10 месеца напираше да ходи за ръка. Проходи стабилно, все едно че цял живот го е правил  Laughing
Сега няма удържане.

# 34
  • Мнения: 27 524
Е, спокойно, де, всички деца са различни, не се притеснявай  Hug Моят на годинка и 6 месеца още не ходеше  Mr. Green Ела сега да го видиш какъв пършинг е, не бой се  Simple Smile

# 35
  • Мнения: 959
За къде бързаш?Няма кой да ти изхвърля боклука ли Wink
Ортопеда ни каза че,е най хубаво децата прохождат към 1г 2-3м.
Но,както и други мами са ти казали,всичко си зависи от детето.
Когато му дойде времето,и ти ще поддържаш фигурата си с тичане от сутрин до вечер Laughing Peace

# 36
  • Basel
  • Мнения: 65
Не се притеснявай,ние проходихме на1г3м при положение че не е слаган в проходилка и от 10м ходеше държейки се за мебелите.Аз също бях притеснена,защото всички ми казваха,че ще проходи много рано но явно не се е чувствал готов.За сметка на това обаче почти не е падал..Ако се случеше да падне,знаеше как да го направи,за да не се нарани.Като проходи обаче,не ходеше а само тичаше.Чак сега вече на 1г9м се поуспокои и хади с мен за ръка.Така че се наслаждавай на спокойствието което все още имаш. Peace

# 37
  • Мнения: 200
Не е повод за притеснения. Всяко дете прохожда и проговаря, когато е готово. Дъщеря ми проходи на 10м. стабилно. Но пък се научи да сяда едва към 7м. Лазеше от 4м. и половина. Не съм правила нищо специално, освен да я науча да слиза от леглото, за да не пада и да не се удари лошо и упражнения. Мисля, че именно те и помогнаха много. Другото за което внимавах е да е с удобни обувки навън (буйки Коко) и чорапчета (терлъчки) у дома. В началото стъпваше на пръсти затова започнах да я държа само за едната ръчичка. Научи се да пази равновесие и да стъпва на цялото краче. Бяхме и взели голяма шарена топка, учехме се да я рита. Така се увличаше, беше и интересно. Това също помогна мисля. Коланът за прохождане не беше удачен в нашия случай. В началото не ходеше, а само тичаше и по скоро коланът на мен ми бе удобен да я държа, но не и на нея. Една приятелка сподели, че момченцето и ходело, но винаги трябвало да се държи за пръста и и казали да му даде да държи дървена лъжица. Малко смешно но свършило работа. Пуснало се ходело самостоятелно и размахвало лъжицата.
В началото Мими ходеше, но клекне ли на земята, не можеше да се изправи самичка и чакаше да я дигнем, или прилази до опора и сама се изправи. След като се научи сама да се изправя проблеми не сме имали никакви.
Успех. Дано съм ти била полезна и скоро да правите прощъпулника.

Общи условия

Активация на акаунт