Кекс с яйца за 11 месечно бебе?

  • 5 134
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 784
Може ли на 11 месечно бебе да се дава кекс, в който има яйца /не само жълтъци/? А заливката на мусаката, в която освен яйца, има и кисело мляко? Ако не, според вас, откога е подходящо да се дават? Чела съм, че белтък се дава доста след годинката и но реших да се  спитам и с вас. Благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 15 215
Препоръчва се даването на жълтък най-рано след 8-мия месец, а на белтък-след навършване на 1 година.
Ако детето не е предразположено към алергии, може да се дава при навършване на тази възраст. Ако е предразположено-дава се по-късно.
Ако детето няма проблем, но майката реши да дава по-късно-дава когато реши. Което е въпрос на личен избор.

Като гледам лентичката, твоето бебе е на 11м. и 15 дни. Едва ли е спешно да дадеш кекс.  Grinning Би могла да изчакаш още 2 седмици.  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 1 457
Според мен е по-добре да изчакаш с кекса и мусаката (ако е със заливка). Не бързай с белтъка  Peace

# 3
  • Мнения: 46 484
И аз мисля, че спокойно можеш да изчакаш, с кекса също  Laughing

# 4
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Преди годинката съм давала на сина си да опита няколко къшейчета пита(но тя имаше само 1 яйце).От скоро му давам да яде домашна баница,то колко ли яде само опитва.Кекс не съм давала все още, мусака също (давам само без заливка) .
Всичко това си зависи от решението на майката и дали детето има някакви алергии.

# 5
  • Мнения: 508
И аз мисля, че спокойно можеш да изчакаш, с кекса също  Laughing
И АЗ МИСЛЯ,ЧЕ Е ПО-ДОБРЕ ДА ИЗЧАКАШ.Не че да не дадеш да опита съвсем,но чесно казано аз и това не бих дала-ти си прецени.В крайна сметка въпроса е до колко това е нещо полезно и питателно и какви са ползите от него Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 701
Аз не мисля, че трябва чак толкова да следим календара... все пак колко яйце се съдържа в парченце кекс и какво ще променят 2 седмици?...  Rolling Eyes Все едно на 11 мес. и половина ще прояви алергия, но 15 дни по-късно вече е съвсем друга работа...  Mr. Green

# 7
  • София
  • Мнения: 15 215
Права си, по принцип.
По същата логика може да изчака и до 1г. и 1м. Така де, плюс/минус един месец, много важно Grinning  Peace.

# 8
  • Мнения: 1 701
Права си, по принцип.
По същата логика може да изчака и до 1г. и 1м. Така де, плюс/минус един месец, много важно Grinning  Peace.
Разбира се, че е така!  Grinning Въпросът е да не цепим секундата на две, дет сА вика...  Wink

# 9
  • София
  • Мнения: 2 734
Дъщеря ми е хапвала по някое и друго парченце кекс,баница или бисквита с яйца още от 9-10 месечна,откакто започна да иска от това,което ям аз.Така или иначе количествата са били символични,яйцата в тях също.Досега не съм й давала мусака,защото скоро не съм се сещала да готвя,ама ако иска ще й дам и от заливката,естествено не да се нахрани,само да опита.

# 10
  • Мнения: 287
Моят син като беше 10 месечен бе за 20 дни на гости на баба си. По това време вече беше захранен с жълтък. Баба му му дала баница (с яйца), не знаела жената, че белтък се дава след годинката. Нищо му нямаше.
Но в твоят случай няма причина да бързаш. Кексът не е в топ 10 на полезните храни, така че и след 2 годинки да му го дадеш няма да е фатално Grinning
От друга страна,ако усещаш, че на бебчо му се яде кекс- дай му- едва ли ще му стане нещо.
Кисело мляко Борко прояде също 10 месечен, пак при баба си Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт