Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 056
И какво да направя?Да запратя телефона в кофата за боклук?!Добре,аз ще го направя,ами мъжа ми?!
Ако става въпрос за вредни неща - те са много като започнем от хранителните продукти предлагани на пазара минем през замърсения въздух,който дишаме и може би тогава стигнем до телефоните.Но...така ще е.Можем ли да променим нещо?И как? Rolling Eyes


Кукличка*, аз мисля, че всеки може сам да прецени дали може да промени нещо. Аз за себе си съм решила и съм променила - започнах да говоря по GSM-а само в действително належащи случаи, просто ограничих разговорите, вече не стои до главата ми на нощното шкафче и не го слагам вече в джоба на дънките си. Мъри вече не говори с бабите от него, а на стационарния.

В глобален аспект е същото - например, ако повече хора изключват зарядното си от контакта, когато не зареждат телефоните си, ще се хаби по-малко енергия, ще се използват по-малко ресурси(дърва например) за производството й. Знам, че всеки си казва: то това е толкова малко енергия, че няма смисъл, но има. Капка по капка, нали знаете... Това за зарядното съм го чувала от Маги Малеева по телевизията, тя има сайт точно за опазване на природата - ето какво казва тя: http://www.novinar.net/?act=news&act1=det&sql=MjEwODs3&a … ater=MjEwODs1NA==
Тя поддържа и сайта Горичка.бг, и аз й се възхищавам...

А саркастичните подмятания като тези на Пандора и Коринка ми се струват малко неуместни - абсолютно никъде не съм написала всички да си хвърлят GSM-те и да отидат в землянки за да живеят без вредни неща.
Тази информация ми направи впечатление и реших да я споделя с повече майки, а всеки ще си прецени дали да й вярва или не, дали да промени нещо в ежедневието си или не...
Все пак благодаря за мнението ви, каквото и да е то, подбутвате ми темичката...

# 46
  • Мнения: 911
А саркастичните подмятания като тези на Пандора и Коринка ми се струват малко неуместни - абсолютно никъде не съм написала всички да си хвърлят GSM-те и да отидат в землянки за да живеят без вредни неща.
Тази информация ми направи впечатление и реших да я споделя с повече майки, а всеки ще си прецени дали да й вярва или не, дали да промени нещо в ежедневието си или не...
Все пак благодаря за мнението ви, каквото и да е то, подбутвате ми темичката...

Виж, мила, не знам защо реши, че нямам право на мнение, пък било то и саркастично.Освен това изпадаш в противоречие - първо смяташ, че изказването ми е неуместно, после благодариш на всички майки.
А за подмятания - винаги съм далеч от тях, защото съм прекалено директна. Право, куме, та в очи.
Когато ти прочетох темата се сетих за една друга тема - това е. А също и за многократно надвишената норма на вредни газове на Орлов мост - казаха, че количеството им позволявало да се диша въздуха по 30мин. на ден без сериозна опасност за здравето, а има хора, които стоят с часове. Истина е, че съсипваме и себе си, и планетата. 
Истина е също, че колкото ти имаш право на идеализъм, точно толкова аз имам право да бъда саркастична. И скептична не по-малко.

# 47
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Честно да ви кажа не ми се чете...Толкова неща, без които не можем са вредни.
Всичко е вредно в този свят, аз предпочитам удобствата Mr. Green

# 48
  • Мнения: 6 713
Обясни защо не са вредни. Аз, например, не съм задълбавала по въпроса и ми е инересно да знам.

Това пише в уикипедия за електромагнитните вълни:
Електромагнитно излъчване

Електромагнитен спектър

 Peace Peace Peace

# 49
  • Мнения: 403
Само телефоните ли са вредни??????????????

# 50
  • София
  • Мнения: 1 056

Да, повечето електромагнитни вълни са безопасни. НО на определено разстояние от източника на излъчване. Също така и за какъв вид електромагнитно лъчение става въпрос, щото те не са едни и същи. Зависи нискочестотни или високочестотни, дали си съвсем близо до излъчвателя или по-надалече...Но,  най-голямо значение има колко време е изложен даден организъм на какво количество лъчение.

Става въпрос за SAR (Specific absorption rate) – това е нивото на облъчване на мобилния телефон на килограм от теглото на ползвателя. Трябва да го пише в упътването на всеки телефон. Не е без значение. Защото в момента, когато си търси клетката и по време на разговор, телефонът излъчва тези електромагнитни вълни. Главата на звънящия е подложена на много по-голямо облъчване, отколкото главата на човек, стоящ на 2 метра от него. Колкото по-рядко говорим, на толкова по-малко от това облъчване ще сме подложени, съответно. Освен това в повечето държави съществува изискване наземните станции за мобилни телефони да не са по-близо от 30 метра от жилищни и обществени сгради. Тъй като клетките на мобилните оператори излъчват постоянно. (добре, че само хоризонтално, защото колко блокове имат клетки отгоре). Но това е друга тема. В този смисъл, телефоните не са толкова вредни като клетките, защото излъчват само при разговор, но все пак има някакво облъчване. И човек може да избере колко да се самооблъчи.

Целта на темата е да споделя информация за нещо, което ми е направило впечатление, а не да агитирам някого да си изхвърля телефона.
Всеки си живее според собствените разбирания и ще се радвам ако съм успяла да накарам някого да се замисли по въпроса...

Мими007, ???????????????????????????

# 51
  • Мнения: 403

Да, повечето електромагнитни вълни са безопасни. НО на определено разстояние от източника на излъчване. Също така и за какъв вид електромагнитно лъчение става въпрос, щото те не са едни и същи. Зависи нискочестотни или високочестотни, дали си съвсем близо до излъчвателя или по-надалече...Но,  най-голямо значение има колко време е изложен даден организъм на какво количество лъчение.

Става въпрос за SAR (Specific absorption rate) – това е нивото на облъчване на мобилния телефон на килограм от теглото на ползвателя. Трябва да го пише в упътването на всеки телефон. Не е без значение. Защото в момента, когато си търси клетката и по време на разговор, телефонът излъчва тези електромагнитни вълни. Главата на звънящия е подложена на много по-голямо облъчване, отколкото главата на човек, стоящ на 2 метра от него. Колкото по-рядко говорим, на толкова по-малко от това облъчване ще сме подложени, съответно. Освен това в повечето държави съществува изискване наземните станции за мобилни телефони да не са по-близо от 30 метра от жилищни и обществени сгради. Тъй като клетките на мобилните оператори излъчват постоянно. (добре, че само хоризонтално, защото колко блокове имат клетки отгоре). Но това е друга тема. В този смисъл, телефоните не са толкова вредни като клетките, защото излъчват само при разговор, но все пак има някакво облъчване. И човек може да избере колко да се самооблъчи.

Целта на темата е да споделя информация за нещо, което ми е направило впечатление, а не да агитирам някого да си изхвърля телефона.
Всеки си живее според собствените разбирания и ще се радвам ако съм успяла да накарам някого да се замисли по въпроса...

Мими007, ???????????????????????????


Исках да кажа, че както GSM-те са вредни, така и мнооооого други неща около нас.Съжалявам, че не ме разбра.

# 52
  • Мнения: 2 652
В страницата на БНАП има стойности на излъчването по модели апарати. Всеки може да си провери телефона тук.

Общи условия

Активация на акаунт