как се въвеждат зеленчуково и плодово пюре едновременно

  • 5 680
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 92
И аз взех на Хип като най-хубави, но бебка не ги искаше. Дадох й домашно- първо от ябълка и банан и го хареса. Днес сме на тиква и ябълка. Засега върви добре. Да чукна на дърво. Може би не иска купени, а направени от мама.  Simple Smile Пробвай ако искаш. Дано се получи.
П.П. Аз направих от два плода, защото преди това давах сокчета от тези плодове и видях, че ги понася. Ако даваш за първи път- по един плод. Успех! И пиши какъв е резултатът. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 34
Днес дадох банана (3-ти ден), обаче преди яденето в 15 ч. и после го дохраних с мляко. Така изяде цялото пюре, мисля така да процедирам, а не между храненията. Но от вчера акото е зеленикаво, а го пробвах и с броколи (1-ви ден днес) -  ще ги спра (исках да е пробвал от всички зеленчуци преди да започнем месото, нали се редувало ден месо, ден зеленчук). Сега се чудя дали да не пробваме зеленчуковата крем супа на Gerber. Просто в комбинираните пюрета все има нещо, което не сме пробвали, особено в тези с месото.
А банана е запичащ, с какви зеленчуци да продължим? Gerber имат заек с морков, предполагам, че и това запича. Дайте съвет!

# 17
  • Мнения: 141
Много ми харесва това обяснение     


Аз захранвах на принципа "нов тип храна-веднъж месечно". Т.е. единият месец бебето ми ядеше само зеленчуци. Въведох някакво разнообразие.
На следващия-наред със зеленчуците въведох плодовите пюрета. Разнообразих плодовете.
На следващия месец-въведох кашите, наред със зеленчуковите и плодовите пюрета.


       

  bouquet 
 Ще спазвам този съвет

# 18
  • Мнения: 45
Ние започнахме със зеленчукови - картоф, картоф+морков, тиква ... От плодовите първо дадох на Хип тиква с ябълка - едва смогвах с лъжицата ...  Laughing Захраних го на 5 месеца без 1 седмица, но докато не стана на 6 със зеленчуковите беше една мъкаааааааааа, реееев (а хич не е от злоядите). Сега (да чукна на дърво) хапва всичко, което му давам. Явно малчовците си имат период на адаптация и към новия начин на хранене, и към новите вкусове ...
Важното е ти да запазиш спокойствие  Laughing Успех!   bouquet

# 19
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 349
....
А банана е запичащ, с какви зеленчуци да продължим? Gerber имат заек с морков, предполагам, че и това запича. Дайте съвет!


Пробвала си и за това знаеш или просто така си чула? Питам, защото на мен лично ми действа разхлабващо.

Общи условия

Активация на акаунт