За екстрите на съдомиялните

  • 3 849
  • 26
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 702
Отдавна се каним, но още не сме си взели съдомиялна. Периодично ходим до магазините за техника, но първо, че изборът се свежда до 1-2 модела от марка и второ самите табели не са особено подробни.  Пък и една миялна има едно, друга - друго и наистина се обърках.  Отделно че някои неща дори не знам какво значат.

Та молбата ми е да споделите на коя от екстрите особено държите или пък кое би ви накарало да изберете даден модел заради наличието му и  изобщо, кое е важно и кое е добре да го има.

Например някъде из форума бях прочела, че някои си си мият зеленчуците в миялната. Обаче времетраенето на кратката програма е 30 мин. Значи ли това, че има миялни със суперкратка програма или пък програма специално за зеленчуци    newsm78

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Значи ли това, че има миялни със суперкратка програма или пък програма специално за зеленчуци    newsm78

твърде несериозно и много комично  Joy
Има кратки програми, които за чаши примерно са най-подходящи. От тук на сетне, ако искаш да си измиеш добре посудата, е добре да е на някоя по-дълга програма.

# 2
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
има такива ..... могат да мият, режат, подреждат в чиниите ... начиат ги домакини/домащни помощници/готвачи(в ресторантите)
и малко по-сериозно. ако пуснеш миялна за 1 връзка моркови ще те номинирам за най-неекологично действие на седмицата

# 3
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
Настина в магазините информацията за уредите е доста непълна, но затова пък има интернет!
За екстрите - все пак е съдомиялна, но да кажа, че на мен ми харесва функцията отложен старт.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 702
Първо, цяла връзка моркови няма какво да ги правя. Независимо дали за салата или за готвене, използвам един, най-много два моркова. Ставаше въпрос за салатки - от тея, които за да ги измиеш минават 20 минути на мивката и отива половин кубик вода.

Второ, не очаквам от миялната да реже, да подрежда или да глади.
Целта на темата ми е като отида следващия път примерно в Технополис и спра при 60сантиметровите иноксови миялни,  да проверя кои модели са ААА и да попитам (примерно): А тази има ли отложен старт  (понеже отзивчивите форумки и форумци са ми казали преди това: Прави, струвай, избирай, но трябва да има отложен старт.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 193
Боже, боже...
като гледам колко много теми има за съдомиялни, ама аз не си направих труда да ги погледна Crazy
И се набутахме на първата срещната : Фагор, дори е по-малка от стандартните, защото в кухнята няма място. Дори незнам какви екстри има. Но и все още не сме се нанесли в апартамента.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 702
Благодаря Тиси.
Дадох примера съвсем произволно, сигурно защото ми е ясно какво е "отложен старт". Но разните там "аква стоп", "н`амкъвси контрол" или пък "бла-бла индикатор" не ми говорят нищо и ще ми е полезно да разбера кои от тях са важни и кои - не толкова. Например днес ми показаха някакъв модел с бебе-програма, (имаше си и специално копче с нарисувано биберонче) Обясниха ми, че служи за изваряване на бебешки принадлежности. Първо че беше с продължителност 60 минути  Shocked  и второ какво толкова ще сложа вътре - миялна 60х60х85 за две шишета и два биберона  ooooh!

# 7
  • Мнения: 1 313
Не знам кои от функциите се водят екстри на една съдомиялна. Rolling Eyes
Конкретно отложеният старт за мен е много полезен. Обикновено пълня вечерта миялната и я нагласям да се пусне сутрин към 5, за да е измила малко преди да се събудя. Иначе трябва вечерта да я изчакам да измие, да я отворя да изстинат съдовете и да ги подреждам, а към 11-12 това е последното, което ми се прави.
Много ми е полезно, че горната кошница може да се повдига, ако има по-високи съдове в долната.
Зеленчуци не ми е хрумвало, че могат да се мият, няма и да пробвам Grinning Кратката програма съм я ползвала, но не ми харесва. Мисля, че е съкратено и от времето за изсушаване на съдовете и излизат мокри. Друго не се сещам.

# 8
  • Мнения: 46 477
Аз не гледах никакви екстри  Embarassed трябваше ми 45 сантиметрова инокс, клас ААА и да мие Mr. Green  нищо друго не ме интересуваше Blush

Отложен старт май нямам, но и не ми е трябва  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 491
И аз използвам доста често екстрата отложен старт.Аз събирам по цял ден чаши и чинии и я нагласям докато спя да ми помогне и тя малко. Mr. GreenНе знам дали е екстра това,че може да сложиш само в долната или само в горната кошница прибори и да пуснеш само там да се мият.Аз лично винаги успявам да я напълня.Не съм много компетентна по въпроса но се надявам да съм ти помогнала.За мен е важно,че мие и полира много добре.

# 10
  • Мнения: 204
Аз също винаги ползвам отложения старт. За мен е много удобна и  кратката 30мин. програма, ползвам я когато нямам тави и тенджери, справя се перфектно. За половин зареждане, не знам доколко е екстра, защото на много места ми казваха, че това е просто миене в едната кошница, но разхода на ток и вода и един и същ, тогава е просто безсмислено. По добре я напълни и пусни цялата. Индикаторите не са екстра, всеки модел има такива. Мисля, че е важно да е ААА.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 571
За половин зареждане, не знам доколко е екстра, защото на много места ми казваха, че това е просто миене в едната кошница, но разхода на ток и вода и един и същ, тогава е просто безсмислено.

Мдаа, при нормално миене водата се разпръсква известно време само от едната перка и мие в едната кошница а другата се накисва меджувременно, после сменя перките и кошницата.

Освен изброените екстри да добавя:
За мен удобна, но не задължителна опция, е поставките за чинии (така ли се казват?) в долната кошница да могата да лягат - по лесно се подреждат обемни съдове.
Да има AQUA STOP e важно - това е защита на маркуча за вода. Ако се повреди нещо машината, спира притока на вода в нея и предпазва от преливане. Дано не се наложи, да установявам дали действа де.

# 12
  • Мнения: 8 999
Мога да кажа кои от екстрите на моята миялна ми вършат работа:
отложен старт /изключително рядко го ползвам, но понякога се сещам и пускам да мие рано сутрин/, възможността да махам държачите за чинии от долната кошница /когато мия тенджери и тави, те само ми се пречкат.
недостатъци, на които не обърнах внимание, когато я купувах: горната кошница е фиксирана /не мога да променя разстоянието между кошниците и тенджерата под налягане не се събира, та се налага да я мия на ръка, а това е много гадно и трудоемко/, едната перка е пластмасова и очаквам да се изметне по някое време.
От 12те програми, които има миялната, ползвам само 2 - за чаши и за леко замърсени съдове /винаги изплаквам предварително на чешмата всичко, затова не се нуждая от дълги програми с високи градуси/, никога не ми се е налагало да ползвам половин програма, нито програми със студена вода и без сушене.
Ти сама трябва да решиш, коя функция би ти била излишна и коя ще ти е от полза.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 016
Нека ви попитам-кристал мие ли се в съдомиялна? Чувала съм,че се пръскал, но пък някои имат специална програма. А тефлоновите съдове?

# 14
  • Мнения: 2 891
Не знам дали се пръска кристала, но като знам как се драскат стъклените чаши от често миене в миялна, представям си какво ще се случи с кристала  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт