за двойния стандарт на плащане на хотелите в България?

  • 4 500
  • 77
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 132
В Хепи цените в българското меню и менюто на англйски са еднакви. Проверени са последно септември`07 в повече от едно заведение.
Интересно ми е защо повечето виждате само негативните неща.  Съпруга ми е чужденец и всяка година като си ходим се впечатлява от положителните промени. И на него, а и  на всички нас е ясно,че трябва да минат много години, докато България се оправи, но трябва ли само да критикуваме?
Сега се сещам, че и в Холандия правят снимка на бял дроб (заради туберколоза) на всички извън ЕС, Канада, САЩ, Австралия.

# 31
  • Мнения: 780
Темата ме накара да си спомня лятото на 2000 год. С мъжа ми (тогава годеник) отиваме в Търново да видим Царевец. Той кара Лада-та на тати. Паркираме пред Царевец и преди колата да е спряла една лелка вече тича към нас да и платим за паркинга. При което излезе с някаква безумна сума!! Казвам и, че това си е обир, а тя ми казва, че ми иска толкова много пари, щото колата е шофирана от чужденец!!! Попитах я дали ще ми вземе по-малко ако си сменим местата с мъжа ми, дам назад 2 метра и аз паркирам вместо него! Попогледна ме и смъкна паркинга на левче.  Mr. Green

# 32
  • Мнения: 1 909
Хе-хе, Мили, точно за една случка на Царевец се сетих преди няколко години. Вървим към входа, и още преди да сме казали каквото и да било (мъжът ми не говореше), касиерката каза - "за господина билет като за чужденец"! Как са се ошлайфали да ги познават, така и не разбрах! Евала Twisted Evil Мъжа ми по нищо не прилича, според мен, на чужденец - съвсем като балкански субект си е  newsm78

# 33
  • Мнения: 2 907
Хе-хе, Мили, точно за една случка на Царевец се сетих преди няколко години. Вървим към входа, и още преди да сме казали каквото и да било (мъжът ми не говореше), касиерката каза - "за господина билет като за чужденец"! Как са се ошлайфали да ги познават, така и не разбрах! Евала Twisted Evil

Абсолютно същото ми се случи на касата пред крепостта. Мъжът ми стоеше на 10 метра, а чичката ми вика " За него струва еди колко си".   Laughing Специалисти са на Царевец те, хаха.
А там където паркирахме в Търново, след като бях платила за половин ден, стоеше и ме чакаше да му бутна бакшиш в ръката. Както явно е гледал по филмите човекът.

# 34
  • Мнения: 6 167
а аз  забраних на мъжа ми гък да каже в Боянската църква  hahaha

# 35
  • Мнения: 1 107
а аз  забраних на мъжа ми гък да каже в Боянската църква  hahaha

smile3521
Моята половинка също не е от тук, но пък говори перфектно български.За съжаление има точно един звук от нашата азбука, който го издава  Wink Той обаче, до толкова беше свикнал от това да го "цакат" като чужденец, че  като ходихме в ботаническата градина в Балчик стоя и мълча, както беше инструктиран-преди 3 години имаха различни цени за чужди туристи. Но  наистина по-малките хотелитего правят номерца - вчера научих още един такъв "номер"- 3 звезден хотел напр. В него казват, че няма сводобни единични стаи, а само от апартаментите и така винаги чужденците наемат по-скъпите стаи, а в същото време хотелът е почти празен....

# 36
  • Мнения: 1 049
а аз  забраних на мъжа ми гък да каже в Боянската църква  hahaha

smile3521
 Той обаче, до толкова беше свикнал от това да го "цакат" като чужденец, че  като ходихме в ботаническата градина в Балчик стоя и мълча, както беше инструктиран-преди 3 години имаха различни цени за чужди туристи.
Ходихме преди 2 години и все още имаше различен ценоразпис.

# 37
  • Мнения: 1 393
И на мен/ нас ми е се е случвало. Последно преди три години в единствения работещ тогава хотел на Рилски манастир (бившия на Балкантурист, с легла ала затворнически нарове, режим на топлата вода- пуска се само от 5 до 11 вечерта и пестене на електричество чрез непускане на такова по коридорите на хотела- от асансьора до стаята се стига с внимателни стъпки и опипване в тъмното).  Спорих, убеждавах, почти се карах- не. Аз платих в левове, нещо от типа на 30лв, докато мъжа ми- $60.  Sick 

...е това е расизъм. И не само расизъм. Ами и наглост, безочие, алчност, изкривени ценности.

В България няма професионално туристическо обслужване, на светлинни години са от него и най-тъжното е, че се мислят за номер едно. Затова и не се оправят и не спазват закони. Защото гледат на чужденеца не като на клиент, който ги прави по-богати, а като на дойна крава, която трябва да се изцеди докрай.

Напълно съм съгласна.

А може ли да попитам европейките - при посещение на хотел вие как плащате, на легло или на стая? Защото мен и това ме дразнеше в България- заплащането "на легло". Може би съм "поамариканчена" глезана, но такова нещо тук няма.

И още ли менютата (и не само те) по морето са първо на руски/ немски/ английски и т.н., но не и на български?

Така или иначе, поне се радвам да науча от казаното от някои от вас, че нещата може би са тръгнали към промяна. 

# 38
  • Italia
  • Мнения: 4 492
....

А може ли да попитам европейките - при посещение на хотел вие как плащате, на легло или на стая? Защото мен и това ме дразнеше в България- заплащането "на легло". Може би съм "поамариканчена" глезана, но такова нещо тук няма.




MrsG,добре ви е на вас в Хамериката. Wink Тук в добрата стара Европа се плаЩа "на калпак". За децата ако са малки ( май до 2 години )не се плаЩа или се плаЩа процент от цената за възрастни.  Mr. Green

# 39
  • Мнения: 2 032

А може ли да попитам европейките - при посещение на хотел вие как плащате, на легло или на стая? Защото мен и това ме дразнеше в България- заплащането "на легло".  

В немалкото хотели и страни, където съм ходила- на стая.

Учудих се какво има предвид Макдирок, че плаща на легло. Искаш да кажеш някакво доплащане за децата ли?

# 40
  • Italia
  • Мнения: 4 492

А може ли да попитам европейките - при посещение на хотел вие как плащате, на легло или на стая? Защото мен и това ме дразнеше в България- заплащането "на легло".  

В немалкото хотели и страни, където съм ходила- на стая.

Учудих се какво има предвид Макдирок, че плаща на легло. Искаш да кажеш някакво доплащане за децата ли?


Алиса,ето малко по_нагледно (виж в Important information )
http://www.muehlbacherhof.com/_en/index.php?lang=en&Wellness … %20list&typ=b

# 41
  • Мнения: 2 032
Добре де, ама това е един хотел.

# 42
  • Мнения: 1 363
Момичета, вчера разбрах, че в такситата имало табелка, на която пишело, че чужди граждани ще бъдат таксувани по различна тарифа.

Вие сблъсквали ли сте се с този проблем и как сте се справяли с него Crazy? Приятелката, която ми го каза, каза, че дори и в ОК таксита имало такава табела, но в уебстайта им не се споменава нищо такова, в цитирана от тях цена от Летището до центъра.

Смятате ли, че закона за туризъм обхваща и такситата обслужващи летището? newsm78

 Close

Къде би могло да се оплаче човек?  Rolling Eyes

# 43
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Мира, ти ме разби  ooooh! Не съм виждала такива табелки  Thinking newsm78 Аз винаги гледам цените преди да се кача и след като се кача пак им хвърлям поглед, за всеки случай  Crazy За ОКчетата знам, че се е появила още една фирма, на която е изписано нещо като ОК и взимали доста по-скъпо. Просто внимавайте на какви таксита се качвате!

# 44
  • Мнения: 1 363
Мери, ти ме успокояваш. Препоръчай таксита Laughing

Двама човека потвърдиха чутото от мен - един англ в София и една приятелка, която си ходи често #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт