Засега сме стройни дами, но през АВГУСТ ще сме мами

  • 10 992
  • 298
  •   1
Отговори
# 45
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
А относно секциото, някой по- горе пита, първото ми раждане беше секцио. Беше по медицински причини, планирано. Много съм дребна, с тесен таз и още в 8 месец си ми го казаха. Освен това в 9 месец, Александра се настани напряко на корема ми - никакъв шанс за нормално раждане.
И така родих 10 дни преди термина, секцио в Правителствена болница. Отношението там е на ниво и съм доволна. Всичко мина нормално около операцията. Единствено възстановяването ми беше ад. Много трудно се възстанових, близо 3 месеца ми трябваха. Първият месец с мъка лягах и ставах, имах си сериозни болки. Мъжът ми и свекърва ми се редуваха с отпуските, за да ми помагат. Но след 3 месец вече бях кукуряк, забравят се тези неща в името на децата.

# 46
  • софия
  • Мнения: 495
Иренка съжалявам,че така ти е минал прегледа.За тези пари и за името,което има със сигурност би трябвало да направи нещо повече,така си мисля.По повод тумурният маркер,не съм наясно,не мога да изкажа мнение.Въпреки това бих те посъветвала да потърсиш още едно мнение при специалист,преди да предприемеш нещо такова.Бих ти препоръчала д-р Духовников,работи в Шейново и е много добър специалист по по-рискови ситуации.Но решението е твое и каквото и да решиш,стискам палци Praynig

# 47
Zdraveite i ot men chestito na vsichki i leko bremenee  Grinning Pri men ne e mnogo leko no se nadiavam tezi dni veche da otshumiat! Blagodaria za izcherpatelnite temichki Heart Eyes Dnes sam otnovo na pregled i mnogo mi e pritesneno stiiskate mi palci

# 48
  • Мнения: 38
Добро утро, момичета!

Иренка, много кофти, че така е минал вчерашния ти преглед. Не знам какво да те посъветвам, защото не разбирам от подобни неща, но мога да ти дам само подкрепата си. Щом като можеш да си го позволиш, допитай се до още някой специалист. Сигурно ще чуеш и още едно четвърто мнение, но за да се довериш на 1 доктор да те лекува, трябва да си доволна и да му имаш пълно доверие, че това, което ти казва е правилно. В днешно време е много трудно да намериш добър доктор и специалист и Човек, но опитай пак! Стискам силно палци да се наредят нещата, така че да си доволна!

Желая ви много слънчев и усмихнат ден! Не знам при вас как е времето, но тук в Бл-град, е изгряло слънце и е топло като пролет! А на мен това ми донесе настроение, дано и на вас ви донесе!

# 49
  • Мнения: 290
Добро утро момичета!
Иренка, много съжалявам за разочарованието.Но и аз си мисля,че за 85 лв и за тези хвалби за нея прегледа е наистина супер претупан и несериозен. И за 15 лв да беше прегледа пак нямаше да остана доволна.
Потърси задължително и др.мнение.
janet80   - упех на прегледа Grinning
Аз другата седмица трябва би трябвало да започна 12-тата седмица и още се лутам и не съм си избрала лекар, който да ми следи бременността.
Лек и приятен ден ви желая! Grinning

# 50
  • Мнения: 1 266
Иренка, туморният маркер се определя във венозна кръв. Тоест, не се иска нищо повече, освен да ти вземат малко кръв. Ама тя поне това можеше да ти обясни.

Честно казано не мога да ти кажа нищо за кистата така наизуст и мога само да те посъветвам да се консултираш с още един лекар. Аз също препоръчвам Шейново.

Иначе - записала ли си се вече на ЖК? Моят доктор ми сметна термина още първият път като отидох в 4 г.с. Ама аз съм с ултра-редовен цикъл. Един колега се шегува, че съм глътнала часовник Wink Твоят цикъл редовен ли е? Колко дни приблизително? Може би чакат бебето да стане малко по-голямо, за да го изчислят въз основа на големината му.

Във всеки случай не се шашкай, а си запиши час в Шейново. Туморният маркер също не е въпрос на ден-два, така че можеш да изчакаш втората консултация, или пък да си го направиш за свое успокоение.

Стискам палци! Пиши как се развиват нещата Simple Smile

# 51
  • Мнения: 2
Иренка, да ти кажа , че и аз съм била три пъти на преглед и на мен никой още не ми е казал термина, пък аз не съм и питала. Аз също имах киста- двукамерна  на десния яйчник, която ми установиха при първия преглед. Казаха ми ,че с развитието на бременността щяла да изчезне , което адски много ме учуди. На следващия преглед след около месец, кистата вече я нямаше и се оказа , че била някаква подхранваща киста, която хранела плода.   И мен ме преглеждаха с един доста допотопен ехограф - коремен, но аз смятам, че ако те преглежда добър специалист, той умее да вижда , независимо, че  техниката му не е последен модел. За тази д-р Томова немога да кажа нищо, защото не съм ходила на преглед при нея, но съм чела по форумите, че била добър специалист. Жалко за нея, че по този начин претупва прегледите и явно  стои на стара слава.
Пожелавам ти успех със следващите прегледи, а за туморни маркери и аз съм чувала , че ти вземат кръв.   

# 52
  • Мнения: 104
Martini, аз съм на едно мнение с Галя, вярно е също че всичко е много индивидуално, но при естественото имах8 шева, при положение, че детето се роди 2750, 12 часа,освен болката от контракциите и ми се повръщаше, за което никой не предупреждава и може би ако знаех предварително щях да съм още по силна да понеса всичко, мисля че и детето е страдало. А след това не можех да седя, беше се получил оток и никой не ми вярваше, повярваха чак след 10 дни седене на детски пояс.
Иренка, не се притеснявай, а отиди наистина в Шейново, етърва ми имаше подобни проблеми, а сега всичко е наред, има си момченце, там има няколко специалисти, за които съм чела и в списанията, които купувам от година.Отиваш и гледаш по кабинетите, ако не познаваш никой, аз съм правила така, избираш си някой.

# 53
  • Мнения: 139
Добър ден и от мен!

Иренка, само спокойно. И аз мисля че, трябва да потърсиш и друго мнение. В Шейново са добри специалисти. Пробвай там. Успех Hug

Днес ще ходя да се си регистрирам бременността. Мами Стискайте палци всичко да е наред. Да чуем пулс и каквото още трябва  Praynig.

Прегледа ми е в 15.00, като се върна ще пиша, дано има какво да кача Wink.

Целувки на всички и добре дошли на новите мами  Peace!

# 54
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Здравейте! Grinning
Реших да постна и аз нещо по въпроса за секциото! Първото ми раждане беше секцио, но просто така се случи - след 5дневни контракции, не получих разкритие - само 3см. и толкова си остана. Включиха ми система с окситоцин, след като водите ми се плиснаха и бяха кални, от 5дневното преносване. Всичко вървеше нормално, когато изведнъж тоновете на бебето избиха в горна тоналност и се наложи спешно да го извадят, защото иначе щеше да се задуши. Всичко мина нормално - извадили са сина ми Дани на 15-тата минута от началото на операцията, аз бях под пълна упойка. Възстановяването беше тежко, аз съм с ниско кръвно налягане и ми беше трудно изправянето от леглото, първия ден абсолютно ми причерня, вече на втория взех да се съвземам. Подръпването от операцията беше неприятно в началото, но след първия месец постепенно нещата взеха да се нормализират. Говорила съм с лекари и с мои приятелки родили нормално и си мисля, че каквато и да е болката си е по-добре нормалното раждане, защото възстановяването после е по-бързо и съответно си по-ефективен за бебчо. Този път не знам как ще родя, тепърва с напредването на седмиците ще се консултирам с лекарите и ще видим....

Аз имам проблем със синусите и съответно с дишането. Когато започне да ме дави кашлица или пък започна да повръщам не мога да си поема въздух и имам чувството, че ще се задуша.... Sad Носа ми е перманентно запушен. Имам направление за специалист УНГ и трябва тия дни да го посетя, за да измислим някакво лечение за отпушване на синусите, защото почва да ме хваща як страх, че може да се задуша, а ми се повдига и гади непрекъснато, като често това завършва с повръщане....Дайте някакъв съвет как да облекча това състояние?

Предписвали ли са ви Деган против повръщане и как се отразява? Гинеколожката ми е предписала едни лекарства, които се оказа, че са абсолютно противопоказни за бременни и направо съм в паника какво да правя.....Дайте идея за някое хомеопатично лекарство против повръщане и гадене? Знам, че те са безвредни.....

# 55
  • Мнения: 3 414
ей, наплашихте ме с историите ви за секциото  Sad
термина се определя като прибавиш 280 дни към датата на последният цикъл. например на мен ми дойде последно на 01 ноември и термина ми е 6ти август. така го сметнах, в последствие така го сметна и лекарката ми.  Heart Eyes

# 56
  • Мнения: 38
Синдарела, относно лекарства, дори и хомеопатичните не могат да се вземат просто така от съвет. Те са по-безвредни, но се предписват на базата на обстоен преглед от специалист хомеопат. Единственото, което можеш да приемаш просто така са бабините лекове, и дори и тях заради бременността трябва да пресяваш. Но с лекарствата, каквито и да са - УМНАТА! Миналата зима като направих синузит и ми казваха да си затоплям синусите с морска сол, затоплена и увита в кърпа затопляне може и с печена тиква. Предполагам, че като се затоплят синусите и се поуспокояват. Но при теб май е по-сериозно положението, щом се отразява и на дишането. Виж какво ще ти каже докторът УНГ.

Йоли, успешен преглед и след обяд да си най-щастливото бъдещо мамче на света.

А относно вида на раждането: нека не ви изглежда като наплашване на мамите за първи път! Аз първият път раждах нормално, ако може изобщо така да се нарече раждане в Бл-град, т.е. без секцио. Изтекоха ми водите без контракции и след доста часове напълно на сухо, с 15-тина студентки около мен и без никой да ми казва кога да напъвам и кога да почивам, родих момче 3 850 гр. Имах страхотни разкъсвания ( вътрешни и външни) от ненавременните напъвания и безброй много шевове ( "като гоблен" - така каза докторът). Три дена не ми дадоха детенцето и не можех да ставам и ходя. Но на третия ден като си гушнах синчето - всичко мина.  Моето мнение е, че са важни докторите и вниманието, което ти се обръща, а не вида раждане. Естествено, ако се наложи - да - секцио. Но ако всичко е наред, е напълно излишно да се подлагаме на една все пак операция.
Моята приятелка е с голям дьоптер и беше на 100% за секцио, докторът при който ражда я разубеди и с негова помощ всичко мина ОК. Ето защо моето мнение е, че всичко зависи от доктора, ако е добър специалист, той ще направи добро израждане и ако е нужно добро секцио!
Недейте от сега да се тормозите с подобни мисли! Има време всичко да си дойде на мястото! Сега си галете коремчетата и се радвайте на възможността да носите живот в себе си!

# 57
  • Мнения: 12
Да се отчета и аз, че не съм се включвала в новата темичка до сега. Котката Марта мисля, че си сесправила много добре - темичката е страхотна, но като гледам са засегнати много сериозни теми на разговор. Аз да си призная не мога да кажа нищо по въпроса нормално раждане или секцио - първа бременност ми е и не съм се замисляла досега за нищо подобно.  Сестра ми ражда нормално преди 4 години и изключително леко - докато влезе да ражда и излезе, а на втория ден вече щъкаше из болницата. Племенника ми беше едро и пухкаво бебе - 3,800. Това е което мога да кажа и да пожелая на всички и на себе си едно толкова бързо и безпроблемно раждане. Всички казваха за нея, че било като по учебник, че и по-добре.

# 58
  • Мнения: 2
caprice,  и  моя първи ден на последната менструация беше на 01 ноември, но на калкулатора на бг мама си изчислих термина за 07 август, а по принцип би трябвало да сме заедно. Чудя се на какво се дължи разликата. Може би в калкулатора не са предвидили , че 2008г. е високосна и от там идва 1 ден разлика.       
 

# 59
  • Лондон
  • Мнения: 56
Благодаря ви за отговорите!

Общи условия

Активация на акаунт