Давате ли автомобила си на друг?

  • 2 726
  • 62
  •   1
Отговори

Анкета

Давате ли колата си на друг?

Опции:

* Гласуването приключено: нд, 20 яну 2008, 21:46

# 15
  • Мнения: 7 605
Не я давам, тъй като zастраховката/каското важи само, ако я карам аz или мъжът ми  Peace

# 16
  • Мнения: 1 172
Все пак не всеки може да кара лада, с автоматик е лесно, ама я запали ладата с тоя смукач в това време, я вкарай задна... къв е тоя 'геврек' бе?  Laughing

Мда... баш така си е. И аз не мога да карам Лада. Съответно никога не бих поискала, освен ако не е крайно наложително (но дори и тогава бих я поискала заедно с шофьор). Честно казано, дори не мога да разбера с този дълъг лост кога на коя предавка е включен, волана ми идва прекалено широк, тънък и тежък.

Но съм заявила, че ще успея да подкарам Трабант и да обиколя с него цял квартал.  Даже вече съм намерила екземпляр от тази марка за целта на експеримента Wink

# 17
  • Мнения: 1 264
Не мисля, че ламарините са особено скъпа вещ... много рядко са ми искали колата(винаги близки хора) не помня да съм отказала на някого!
Абе на мен тез' ламарини скъпички на джоба ми се виждат, не на сърцето. Може би съм егоист, защото ако остана без кола няма да мога да си купя нова, а много съм се разлигавила и не харесвам обществения транспорт. (Не че преди да се сдобия с кола съм го харесвала, ама нейсе, налагаше се да го ползвам за дълги разстояния.)
Така като се замисля май не съм скръндза уж - давам всякакви други вещи, дори на непознати хора, ама пустата кола...  Naughty

# 18
  • Мнения: 3 880
Не ми се е случвало някой да ми я поиска... ако пък ми се случи някога сигурно Ще гледам много странно. Е, пак zависи от ситуацията де, ако е много, много спеШно и важно и човекът си струва бих я дала, но най_вероятно в такъв случай Ще седна аz zад волана и Ще zакарам хората до където трябва. Обаче наистина не поzнавам хора, които биха ми поискали колата, освен ако не е на живот и смърт. Аz съЩо не искам да карам чужди коли.....

# 19
  • Мнения: 45
ДА ...на шофьора ...

# 20
  • Мнения: 27 524
Да, даваме я. Скъпа кола е, но не робуваме на вещи и не смятаме нищо материално за ценно  Simple Smile

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Аз не разбирам защо свързвате недаването на кола с вещомания? Според мен е нахално някой да дойде да ти иска колата. Утре може да поиска хладилника, пералнята, шкафчетата. Едно е да направиш услуга на някого, като го закараш донякъде или пренесеш някоя голяма вещ. Друго е да си дадеш колата.

# 22
  • Мнения: 4 068
И ние като Блонди. Даваме си колата когато ни я поискат. В нашия приятелски кръг е така. И ние взимаме колати на приятели, когато ни се налага, защото някои са на метан и ни излиза по-тънко пътуването примерно. И не само колата ами и други неща даваме. Не робуваме на вещи.

# 23
  • Мнения: 289
Давала съм я на брат ми, когато си беше оставил неговата да й слагат музика...
И на приятеля ми, когато неговата беше за 2-3 дни в сервиз...

На друг не давам  Peace

# 24
  • Мнения: 1 655
Да, когато е необходимо.

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 506
Давам я на татко и на брат ми. Също така, не се чуствам неудобно да поискам техните, ако се налага. Със или без шофьор.
Досега не се е случвало приятел да я поиска, предполагам бих я дала, но зависи кой точно ми я иска. КАто се замисля, бих я дала само на двама души от приятелите.  Laughing

# 26
  • София
  • Мнения: 3 421
Преди време пусках подобна тема - щото мойто мъж не обича да дава колата на никой. Тогава отговорите бяха, че е прав. сега гледам повечето отговорили са по-дашни(ако пък знам как се пише тази дума)

Аз съм склонна да давам колата си на приятел, близък роднина и т.н. Повечето хора опират до такъв момент само в краен случай. Поне така мисля.
Мъжът ми обаче не обича да я дава и докато му я върнат ще си мисли само дали всичко е наред. Също така и обратният случай - днес е с чужд джип и познавайки го ще си умре от притеснение докато не го върне и то в изряден вид(даже ходи и да ги мие колите като ги ползва) - абе малко си е луд на тая тема.

# 27
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Давам, ама на избрани. Ако бях по-сербез, нямаше да я давам на мъжа ми, защото винаги ми я връща мръсна.

# 28
  • Мнения: 231
И аз мисля 4е е нахално да ми искат колата,разбирам да ме помолят да ги закарам няма проблем,ама колата си е моя и съм най-спокойна като си я карам аз.А пък и понеже си е чисто женска кола,мъж не иска да влезе вътре камо ли да я кара Laughing

# 29
Ако някой иска колата ми, ,първо трябва да мине през мен  Wink
Не важи за жени ..... на женски не давам !
 

Общи условия

Активация на акаунт