Домашните пюрета как ги пасирате

  • 2 822
  • 64
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 910
С пасатор.

# 31
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
С пасатор естествено.
Peace

# 32
  • Мнения: 97
С пасатор

# 33
  • Мнения: 668
чак толкова вманиячаване не ти трябва.с пасатор естествено или с вилицата.то ако четеш  всички глупости дето ги пише ще откачиш.не се ли притесняваш повече дали има витамини в тия зеленчуци които купуваме?

# 34
  • Мнения: 337
С пасатор

# 35
  • Мнения: X
Е, не, стига вече с това вманиачаване, то и варенето убива витамините. Напоследък се чудя от какво сме живи, като всичко е вредно. Shocked  ooooh!

С пасатор пасирах, с какво друго?

# 36
  • Мнения: 1 311
С пасатор. То в картофите едни витамини има - страшна работа. Само за сокчетата се мъчех с пластмасово ренде известно време, после сокоизстисквачката.

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
http://www.med.primasoft.bg/reference/vitamines/vit07zap.htm

Тук има малко инфо за запазването на витамините.
8. Желязото и медта разрушават витамините - да се използват никелирани и емайлирани съдове или от неръждаема стомана.
Както казах и  аз съм го чувала,но не виждам как да стане.Единствено при плодовете може да се избегне контакт с ножа Simple Smile .

# 38
  • Мнения: 24 467
Като не ползваме калайдисани съдове... Laughing
Нали всичко в съвременния наш дом е емайлирано, хромирано или никелирано? Дори на пасатора ножовете се водят "хром- никел". Все пак едно е "метал", съвсем друго "желязо", то е само вид метал, но не всички метали са желязо и мед. Лично аз не помня дори у баба си да съм виждала железни или медени съдове и прибори.

# 39
  • Мнения: 1 311
Като не ползваме калайдисани съдове... Laughing
Нали всичко в съвременния наш дом е емайлирано, хромирано или никелирано? Дори на пасатора ножовете се водят "хром- никел". Все пак едно е "метал", съвсем друго "желязо", то е само вид метал, но не всички метали са желязо и мед. Лично аз не помня дори у баба си да съм виждала железни или медени съдове и прибори.

Кажи речи всичко е стомана с хром-никелови примеси. А стоманата си е чисто желязо.

# 40
  • Мнения: 24 467
Това са различни бири. Не случайно качеството на хром- никелираните съдове и прибори няма нищо общо с това на железните. За медни не говорим. Злато и сребро тук също не обсъждам.

# 41
  • Мнения: 620
Витамините умират, защото метала, желязото и други сплавове ги разрушават чрез окисляване.
Изхода е - да правим пюрета в дървени или керамични, как се казваха.....ми такива съдчета , в които преди време в аптеките смилаха лекарства  на прах Laughing Голямо мачкане ще падне Simple Smile
Лично аз приемам, че не всички витамини умират, все нещо остава и смилам със съвременни домакински уреди - миксери, блендери и пасатори,малки количества - през голяма цедка.

# 42
  • Мнения: 9 973
с пасатор Peace

# 43
  • Мнения: 24 467
Нали именно заради липсата на окисление не се ползва вече желязо? Нали тове е една от основните цели на хром- никела? Ако ви ръждяса хром- никел- такъв ви бил хром- никелът! Желязото не е сплав. То е хим. елемент, вид метал, както и останалите метали, но със съответни специфики. Не всички метали ръждясват.

# 44
  • Мнения: 922
Пютерата с пасатор. 

Общи условия

Активация на акаунт