Не мога да си намеря "място"

  • 5 062
  • 72
  •   1
Отговори
# 60
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
За тези, на които са им омръзнали собствените жилища, мога да дам един такъв съвет - намерете си нещо готино под наем, а собственото го давайте вие на наематели. Така смяната ще стане хем без да си губите собствеността, хем без финансови загуби и хем - с нужната доза разнообразие и тръпка. Като ви омръзне това под наем, пак сменяш и така... И един ден може пак да си се "прибереш" вкъщи, тъкмо вече след толкова наематели ще е за основен ремонт и те ти пак - разнообразие!  Mr. Green

# 61
  • Мнения: 161
Стигнахме до някакво решение, което звучи много практично  Mr. Green за сега няма да го споделям тук обаче Laughing
Това е важното за душевния ти мир!
Иначе ние се нанесохме в съвсем ново жилище на 24.11,а имам усещането,че винаги съм била тук.Човек явно свиква!

Така и така темата е повдигната, дали Никол вече ще може да ни сподели за решението си.
А?
На мен лично ми стана интересно, но си признавам без бой че интереса ми е от чисто любопитство. Спомням си темата, когато я четох през януари, когато е била пусната и сега ми е любопитно как са се развили нещата.
Никол, сподели моля те.

Аз съм от тези, които не обичат да си сменят жилищата. Зодия Стрелец съм, обичам да сменям местата на които съм, обичам да пътувам, обичам промените и динамиката, но някои неща за мен са си постянни и не обичам да се сменят/променят. Жилището за мен е моя пристан.
Може да има и други които усещат нещата като мен, но също така са ми интересни мотивите и на тези които мислят пО-разлино от мен. Може би за тях други неща е важно да са постоянни и непроменящи се.

# 62
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Никол разбирам те напълно. И аз от време на време като ме прихванат започвам да търся жилище, въпреки че в това което живея ми харесва, но ми омръзна и ни е тясничко вече. Аз обичам да размествам , обичам промените бързо ми омръзва обстановката.  Отдавна не ме е хващала тази вълна с апартаментите честно да си призная Wink Сега се замислих, че може да започна да се оглеждам отново. Laughing

И на мен ми е интересно какво е решението.

# 63
  • Мнения: 46 508
Тъкмо навреме сте повдигнали темата  Mr. Green

Понеже в момента, а и в близките 10 г. няма да намерим това, което търсим в нашия район, а и реално за сега не ни трябва повече от хол с бокс и 2 спални, решихме да купим една гарсониера, която да даваме под наем, в нея да отидат старите ни мебели, а за вкъщи да купим нови, както и да доизкусурим нещата, които ме дразнят, но винаги не остава време  Close и след време, когато ни се наложи (ако се размножаваме още, ама това си е само в плановете на мъжа ми, в моите не фигурира такова нещо  Whistling), тогава да продадем двата (или единия, зависи от цените) и да купим по-голям Grinning

Хубавото е, че намерихме и банка с по-добри условия от старата, с която купихме първия апартамент и префинансирахме и първия кредит  Mr. Green като проспаднем наемите, ще изплащаме двата имота с вноска около 50 евро  Party

Това е за сега, от другата седмица започваме ремонтите  Simple Smile

# 64
  • Мнения: 7 430
Т

Хубавото е, че намерихме и банка с по-добри условия от старата, с която купихме първия апартамент и префинансирахме и първия кредит  Mr. Green като проспаднем наемите, ще изплащаме двата имота с вноска около 50 евро  Party


Страхотно звучи  Peace а ти не се дърпай ами направи на тази хубавица едно братче или сестричка Mr. Green

За местенето - Овен Съм и като се закотвя на едно място, никъде не обичам да се местя Naughty

# 65
  • София
  • Мнения: 2 952
Честито, Никол!

# 66
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Когато живеех при родителите си, се чувствах най-добре. Вече десет години не мога да нарека жилището си мой дом. Проблемът е, че не желая да свикна да живея в отдалечен квартал, да пътувам постоянно до работа, до институции, дори и за разходка с децата. На всичкото отгоре и в близост има много цигани. Макар апартаментът ни да е два пъти по-голям(5 стаи е), не ми харесва.
Надявам се скоро да подновим строежа и да си довършим къщичката, която засега е само магазин, предвиждаме втори етаж за жилище.

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Никол хареса ми решението. Честито звучат ми страхотно плановете ти. А плановете на мъжа ти за размножаването са като тези на моя  Mr. Green

# 68
  • Мнения: 5 710
Живея в къщата на мечтите ми ( е, не съвсем, но я обичам почти толкова, колкото ако беше) и няма изглед да се интересувам от цените на имотите в  следващите 50г.  Но съм в постоянен духовен летеж от идеи за промени тук. Мъжът ми ми подръпва въженцето, за да не се загубя съвсем в облаците.

# 69
  • Мнения: 1 413
Никол, страхотна идея!
Друг вариант е къща - тъкмо стегна едно в нашата и изскача нещо друго, по терасите, тавана, двора, оградата... няма край.

# 70
  • Мнения: 6 039
ех, всеки луд с номера си ooooh! Crazy
за протокола - водолей с акц. лъв
нямам никакви такива проблеми!
живея си спокойно и кротко и не сменям апаратамента си за нищо...или почти нищо, само един вариант бих предпочела - ето в тази сграда, която е на 100метра от нас и  последните етажи имат като моята гледка към морето Party
http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=338364

Имах няколко възможности да избирам. Още преди да имам планове за дете се нанесохме в апартамент с 3 спални и не мисля, че ще ми стане тесен някога Mr. Green
Вече 5 години не съм довършила обзавеждането на 100%, но това е като приказката за обущаря. Има времеее, не бързам.
Както казва баща ми - "Важно е да не си на зор" Wink

виж, за покупки до 300 лв нямам никакво търпение, веднага ги искам!

# 71
  • Мнения: 46 508
Радвам се, че ви харесва решението ми  Hug

Никол, страхотна идея!
Друг вариант е къща - тъкмо стегна едно в нашата и изскача нещо друго, по терасите, тавана, двора, оградата... няма край.

Аааа, не  Mr. Green 19 години живях в къща, стигат ми  Stop не стига, че двор трябва да поддържам, ами и винаги има нещо, което ще ме дразни, пък и като съм сама и скръцне нещо си изкарвам ангелите  Embarassed много съм страхлива  Joy

Malenna, ако имах твоят апартамент, аз също нямаше да си помисля за смяна  Blush

# 72
  • Мнения: 6 039
ами пожелавам ти, ама както се описваш, сигурно пак ще гледаш жално през прозореца към съседната сграда /която показах/  Joy

Общи условия

Активация на акаунт