Аугментин?

  • 47 098
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 418
Здравейте мами,
от два дни сме със кихане и сополи,от снощи кащляме силно..мисля да започна Аугментин 457 мг,ние сме около 12 кг...дали 5 мл на 12 часа е правилната доза?

# 1
  • Мнения: 7 201
Не си предписвай сама лекарствата,особено антибиотик!По-добре заведи детето на лекар! Stop
А само за едни сополи и кашлица,която най-вероятно се дължи на тях-не си струва да тровиш детето!Може да се разминете само с капки и сироп за кашлицата!
Но най-добре лекар да прецени това!

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Защо не отидете на лекар?

# 3
  • Мнения: 418
не сме отишли още на лекар,защото сме в англия и тук не става веднага,като в бг...пък и прегледите са им едни..предния път ми преслушаха детето през дрехите,незнам какво чуха въобще....започвам антибиотик,защото това ни е слабото място...вече 2 пъти бяхме с плевмония, точно защото изчаквах да видя дали ще се разминем само с капки и сироп за кашлица...последвствията бяха антибиотик през устата и втори на инжекций...това беше преди 3 месеца в бг...така,че сега експерименти с детето няма да си правя...длъжна съм да се "застраховам" с антибиотик..

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Ти си решаваш, дъщеря ми сега пие Аугментин 156мг по 7,5мл на 12 часа, тя е 15,500 кг

# 5
  • Мнения: 539
 Shocked

А не мислиш ли че ако няма нужда от антибиотик сега, това може да му навреди - напр. дисбактериоза и т.н. Спец. аугментина много разхлабва.

Колкото и трудно да е прегледа при лекар все си заслужава лекар да го види.
Не бих си назначила АБ на детето така.

# 6
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Аз бих го завела на лекар въпреки всичко. Това, че решаваш да даваш антибиотик на толкова малко дете без лекарско предписание не е ли пак експеримент , както ти го наричаш. Моят син получи алергия от Аугментина след 2-ри прием от него. Не рискувай. Това е моят съвет. Peace

# 7
  • Мнения: 418
ще заведа детето,утре -днес не може,мисля че ви обясних ,че не е толкова лесно като в бг...не съм писала ,че няма да го водя на лекар,просто ме е страх докато чакам за преглед да не стане по-зле,защото днес определено му е по-лошичко от вчера..

# 8
  • Мнения: 812
това е много силен антибиотик,защо не се консултираш с лекар?!

# 9
  • Мнения: 2 865
А нямате ли лекар в България на който да се обадиш по телефона за дозировката?
А и да ти каже дали този антибиотик е най-подходящ (не съм съгласна че е много силен).

# 10
  • Мнения: 418
преди да започна антибиотика ,съм питала лекаря ни в бг,но все пак детето не е преслушано ,нито видяно..знам че е лечение "на магия"..но и без антибиотици сме стигали до много зле...и наистина антибиотика не е от най-силните..

# 11
  • Мнения: 1 503
така,че сега експерименти с детето няма да си правя...длъжна съм да се "застраховам" с антибиотик..
Ей това ако не е експеримент!Дай му сироп за кашлица и му промивай нослето.Това е по-добрият вариант от самоназначен АБ.А и това,че 2 пъти е пил този Аб  или което и да е лекарство не значи ,че пак е за него.Нито значи ,че детето задължително ще направи пневмония Sad.Мое мнение.

П.П.Ние тези дни приключихме със същия  Аб,но заради пневмокок в нослето.......

# 12
  • Мнения: 982
Силен,слаб....какво значение има?
Нали е важно АБ да е точно предписан!Без преглед и изследвания как ще се разбере?

# 13
  • Мнения: 945
Жена, ти си луда...
Ти днес като почнеш антибиотика да не мислиш, че можеш да го спреш ей така след отиването на лекар утре. Запоzната ли си с това? Може да му иzградиш реzистентност, а и освен това детето ти вече 2 пъти го е пило.
Може да zвучи много крайно, но паzи боже от такива майки.
Ако трябва отивай в спешното, но не прави опити да навредиш на детето си.

# 14
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
По добре се консултирай с лекар така на своя глава аз лично не бих дала антибиотик.

# 15
  • Мнения: 418
Жена, ти си луда...
Ти днес като почнеш антибиотика да не мислиш, че можеш да го спреш ей така след отиването на лекар утре. Запоzната ли си с това? Може да му иzградиш реzистентност, а и освен това детето ти вече 2 пъти го е пило.
Може да zвучи много крайно, но паzи боже от такива майки.
Ако трябва отивай в спешното, но не прави опити да навредиш на детето си.


не съм искала мнението ти дали да давам и кога да спирам антибиотик....темата е за дозата....така,че аз естествено вземам решение за детето си ,и то ще пие антибиотик...

и как можеш да пишеш такива простотий,че ще навредя на детето си...

# 16
  • Мнения: 263
Здравей ANI*I ! Виждам, че тук мненията са насочени в посока да заведеш детето си на лекар, но в твоето положение наистина се налага да вземеш решение сама. Не мога да дам съвет за дозировката, ти сигурно вече си проучила, но все пак обмисли добре положението още веднъж - ако няма температура, ми е мисълта дали се налага веднага на втория ден антибиотик. Разбира се, че познаваш най-добре детето си и предполагаш какво ще се случи. Съветвам те да прецениш сама и вярвам, че ще вземеш най- доброто решение - каквото и да е то, не мисля че си "луда" - това е майчеин инстинкт и от него по-силен няма. Успех!
 
 

# 17
  • Мнения: 2 005
Явно вече си решила да дадеш АБ Rolling Eyes Преди десет дни синът ми го приема , ние също сме 12кг, заведох го в спешното и там му го изписаха два пъти по 5мл на 12ч newsm78 но после като се обадих на Педито каза, че му е било множко , трябвало да давам по 4мл ThinkingПросто го хвана разстройството Whistling но освен този АБ  му изписаха и сироп за отхрачване Амброксол Crossing Arms но все пак се обади на лекар. Целувки и скорошно оздравяване  bouquet  bouquet  bouquet

# 18
  • Мнения: 418
Явно вече си решила да дадеш АБ Rolling Eyes Преди десет дни синът ми го приема , ние също сме 12кг, заведох го в спешното и там му го изписаха два пъти по 5мл на 12ч newsm78 но после като се обадих на Педито каза, че му е било множко , трябвало да давам по 4мл ThinkingПросто го хвана разстройството Whistling но освен този АБ  му изписаха и сироп за отхрачване Амброксол Crossing Arms но все пак се обади на лекар. Целувки и скорошно оздравяване  bouquet  bouquet  bouquet

благодаря  Hug и аз давам сироп -Флудитек...знам че от антибиотика може да получи разстройство...но детето от днес беше по-зле ,затова го започнах...

# 19
  • София
  • Мнения: 9 847
Добре де,аз нищо не разбирам от АБ,но ме поставяте в чуденка-на шестгодишната ми дъщеря  и изписаха именно този АБ,тя е 24кг и пие по 5мл на 12 ч. newsm78Нещо не ми се връзва-как тогава вашите малки дечица пият същата доза?

# 20
  • Мнения: 46 484
Добре де, ако е вирусно (каквото най-вероятно е), антибиотикът не може да помогне с нищо ...

Ако пък е бактериално, трябва да се види какво е и кой е антибиотикът, който може да го пребори.

Ти зи знаеш, но за мен е лудост, това, което мислиш да правиш  Tired

# 21
  • Мнения: 418
Добре де,аз нищо не разбирам от АБ,но ме поставяте в чуденка-на шестгодишната ми дъщеря  и изписаха именно този АБ,тя е 24кг и пие по 5мл на 12 ч. newsm78Нещо не ми се връзва-как тогава вашите малки дечица пият същата доза?

ами така казват лекарите..преди 3 месеца сме били 10 кг и същия антибиотик го пиехме по 3,5 мл на 8 часа..+още един ,който бацкахме в крачето..
днес питах лекаря по телефона и той ми каза 5мл на 12 часа

# 22
  • Мнения: 145
Добре де, ако е вирусно (каквото най-вероятно е), антибиотикът не може да помогне с нищо ...

Ако пък е бактериално, трябва да се види какво е и кой е антибиотикът, който може да го пребори.

Ти зи знаеш, но за мен е лудост, това, което мислиш да правиш  Tired

Ако е вирусно, антибиотикът предпазва от усложнения, от които, както разбирам в конкретния случай, се страхува майката. Ако е бактериално, вероятността да се види какво е точно също е минимална, защото носен и гърлен секрет педиатрите назначават рядко, ама много рядко! Обикновено педиатърът препоръчва да се изчакат 3 дни, след което ако продължава да е зле детето - няма време да се чака посявката! Това е за съжаление ситуацията в нашата държава!
Иначе принципно си права!

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И на мен ми се струва  че Аугментин 456 си е силен АБ за това дете. А той се дава с тази доза по принцип по 5 мл. на 12 часа.
Но за даването на АБ заставам зад майката. Майчиният инстинкт е много силен. Щом тя преценява, че детето се нуждае от АБ значи има притеснения, че нещата не са добри. Но мисля, че за тази възраст се дава Аугментин 156. Бързо оздравяване!

# 24
  • Мнения: 252
Това е много силен АБ. Не си го изписвай на своя глава.
Мооят син такова разтройство получи от него ,че в чудо се видях ме. Наложи се после да взиаме лекарства за запичане.

# 25
  • Мнения: 165
И на мен ми се струва  че Аугментин 456 си е силен АБ за това дете. А той се дава с тази доза по принцип по 5 мл. на 12 часа.
Но за даването на АБ заставам зад майката. Майчиният инстинкт е много силен. Щом тя преценява, че детето се нуждае от АБ значи има притеснения, че нещата не са добри. Но мисля, че за тази възраст се дава Аугментин 156. Бързо оздравяване!
И аз мисля че трябва да е 156мг.по 5мл. Нашия лекар пък само този антибиотик изписва и чак ме дразни защото, ако се получи така че боледува два пъти с малък интервал от време се притеснявам дали няма да направи резистентност. И като му кажа че миналия път е пила такъв той вика какво от това пак ще пие.Той пък дава много ниски дозировки и аз допълнително се консултирам с аптекарката и я променям.Защото съм си патила от това.

# 26
  • Мнения: 165
Например когато беше на 8г. и тежеше 25кг. и изписваше от 156мг.по 5мл.
Дори и тази година когато е на 9 и половина и даде същата дозировка , обаче аз взимам или 312мг. На 8 часа или 456мг. на 12 часа.

# 27
  • Мнения: 1 503
Гледам доста майки си самопназначават,предписват и т.н. АБ ей така....Ми що търсите педиатри незнам Rolling Eyes.Изумявам се!
Ние приемахме Аугментина на 12 часа по 6мл.15 кг сме.А вида е 457
Упсех и скорошно оздравяване

# 28
  • Мнения: 2 005
Аугментина , който пиеше синът ми е 457  Peace

# 29
  • Мнения: 404
Моето дете получи много силен алергичен обрив след прием на Аугментин, а никога до този момент не беше проявявало алергия към нещо. По-добре избягвай употребата на АБ без да е крайно необходим.

# 30
  • Мнения: 28
И ние сме го пили този АБ-  давах по 2 прахчета Ентерол  на ден против разтройсво -АБ  много разхлабва и детето така се обезводнява.

# 31
  • Мнения: 80
Преди 2 месеца сина ми пи "Аугментин" по предписание на педиатъра, понеже не му помогна, след консултация със същия педиатър започна"Азатрил" и последва разстройство, повръщане и въобще не ми се говори колко още се наложи да го лекуваме от"лечението".
Детето имаше вирусна инфекция, на два пъти му носих гърлен секрет за изследване и двата пъти се оказа, че няма бактериална инфекция.Въпреки това педиатъра ни изписва и изписва антибиотици.Никога не съм ги давала на своя глава, но ефектът беше почти същия.Така, че сега ми е трудно да се доверявам на лекари.Още повече, че вече веднъж съм сменяла педиатъра на детето си.
Така, че разбирам Ани, която се опитва да направи нещо за детето си по начина, който намира за подходящ в момента.Трудно е когато няма кой да ти помогне, включително и когато водиш детето си на лекар и той вместо да му помогне, му влошава положението.

# 32
  • Мнения: 56
Според мен не си предписвай сама АБ, особено на детето.

Ще споделя и още нещо - моят син винаги при прием на Аугментин/течна форма/ прави гъбична инфекция, така че........ ти приценяваш. Успех

# 33
  • Мнения: 453
Ако вече си започнала, давай му и Ентерол за стомахчето и нека хапва повече кисело мляко, за да не се образуват гъбички (не, че е гаранция). Успех!

# 34
  • Мнения: 984
имах позната, която живееше в Англия и от нея съм чула ненормални неща за тамошните доктори. Детето и беше вдигнало около 39.5 градуса и тя извикала бърза помощ, а те и казали, че не идвали за под 40 градуса. Напълно те разбирам. Но до три дни не давай антибиотика, ако 4 ден нещата са същите или по-зле го почвай.

Общи условия

Активация на акаунт