Към кого да пусна оплакване?

  • 2 746
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 792
От директорката на детската ни градина?Аз утре ще ходя на среща с нея, защото утре и е приемния ден и двамата със Сашо, ще я посетиме, но не искам да оставям нещата само с това и за това питам.
 За какво става въпрос, вчера Димана беше бутната от най-горната част на пързалката от детенце от нейната група. Тъй като тя не е очаквала, и паднала директно на главата си, от горе долу метър и половина Sad . За цялото, това нещо аз научих, когато отидох да я взема един час по-късно(лош късмет), точно вчера имах много работа и закъснях много за градина и едва се добрах с едно такси.
 Единственото, което беше направено, че главата и беше промита, но кръв още си течеше, веднага отидохме в Пирогов, промихая, залепиха раната, биха и ваксина срещу тетанус и направихме ренген на главата, слава Богу, нищо и няма Praynig .
 И сега защо да се оплаквам от директорката, защото когато се опитахме да разберем, защо никой не ни се обади, веднага когато се е случило всичко, се оказа, че директорката махнала външния телефон на детската #Shocked , защото не можела да контролира обажданията.
 Телефони има и в стаята на главната сестра и на счетоводителката, но те си тръгват в 16.30 и се оказва, че в периода след това, докато си вземеш детето, дефакто няма телефон, по които да ти се обадят да ти кажат, ако се случи нещо #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out
  Бясна съм, за това дайте ми адреси на възможно повече институции, да пусна оплакване.

# 1
  • Мнения: 4 244
Ама как няма да си бясна. Аз настръхнах докато четях.
Казаха ли ти от Пирогов да я наблюдаваш поне 48 ч за повръщане и главоболие?
Имам ли другаде наранявания освен по главата?
С инстанции не мога да ти помогна но поне имаш подкрепата ми дори и виртуално

Ако има начин са направо за съд с това небрежно отношение

# 2
  • Мнения: 2 792
Цитат на: debelanata
Казаха ли ти от Пирогов да я наблюдаваш поне 48 ч за повръщане и главоболие?
Имам ли другаде наранявания освен по главата?

 Размина се сътресението, да се надяваме, няма симпотоми, нито е губила съзнание, нито е имала замайване или нещо друго, да чукна на дърво Praynig .
 Сега сме си в къщи двете, само на лицето е паднала и от дясно е цялата охлузена и подута, окото и отекло, абе не е приятна гледка, но видимо не я боли, търчи из къщи след котките Wink
Най-малкото зло е станало, разминахме се леко Praynig

# 3
  • Мнения: 431
Някога брат ми така си сцепи главата в д.г. Майка ми като отишла да го вземе цялата му блузка била в кръв, не били викали лекар (трябваше да го зашият, ама не) а другарката(тогава) казала, че не са посмели да се обадят, защото баща ми щял да ги емне. Интересно каква е трябвало да бъде правилната реакция според тях. Та в резултат от тази травма брат ми разви епилепсия, която лекувахме дълги години, не си спомням вече, но май бяха 9. Сега му няма нищо, но само ние си знаем какво беше заради тия гъски загубени. Извинявай за изложението, струва ми се, че трябва да опиташ в инспектората, или в закрила на детето.

# 4
  • Мнения: 1 320
След два горе долу същите инциденти ......... аз също не бях уведомявана / пре все че по това време си бях в къщи на 2 мин, от детската/.При вас поне са я промили , а при моето и това не беше направено . Като попитах "Защо???" последва отговор.... "Защото стана в 16,30 , а сестрата си тръгва в 16,00 и никой няма ключ от лекарския." Т.е. ако стане нещо след 16,00 .......... няма бинтове,марли, спирт, ...  , че дори и лепенки.
Лично аз съм слагала лепенки на ръчичката на чуждо дете ...... когато взимам моето / винаги нося в себе си  противо алиргични лепенки /.

На последната  родителска повдигнах въпроса ......... станах черната овца , но убедих госпожите да държат в стаите на групата превързочни материали ......... закупени от родителите.

!! Общината в нашата детска след молба на директорката за окомплектоване на лекарския кабинет отпусна...........1 кашон с памук и 1 кашон с бинт!!??

Дано да ви няма нищо ....... стикам ви палци . Леко оздравяване!!

# 5
  • Мнения: 30
в общината към която е вашата детска градина има отдел кото отговаря за ясли и градини провери в сайта на софия- общини и там ще намериш адреси и телефони

# 6
  • Мнения: 1 250
Не знам дали ако провериш в Министерството на образованието - за съжаление съм много "боса" по въпроса. Или пък в МНЗ - нали те отговарят за медицинския персонал?

На мен ми се случи синът ми да е повърнал в градината, сестрата да е сложила свещичка против повръщане, а като си го взех веднага (на мен ми се обадиха по телефона), температурата да е 39,5!

# 7
  • Мнения: 6 315
Не мога да помогна особено, но да ти кажа, че се радвам, че сте се разминали с малкия дявол! Дано няма повече инциденти!  Praynig

# 8
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 342
http://www.sofia.bg/forum.asp?show=39

Ето адрес и се надявам да ти е от полза

# 9
  • Варна
  • Мнения: 6 865
В нашата детска градина са решили нещата генерално - пързалките в двора просто не се ползват! Т.е. децата излизат на двора но не им е разрешено да се пързалят и въобще катерят по пързалките. В началото товамалко ме шокира, после си помислих, че се отнася само за малките но се оказа, че е за всички възрасти. И сега подкрепям решението, съоръженията са много високи и опасни за много деца накуп. Решението е взето след инциденти като вашия. Sad
Биг мама, бързо зарастване на главата на Димана и без повече такива случки!

# 10
  • Мнения: 7 821
Биг Мама много се притесних като прочетох какво сте преживели  Sad . Дано бързо се оправи малката  Praynig .
Иначе по темата струва ми се, че и на Арменския поп да се оплачеш все тая. По-добре направете родителска среща и ако трябва купете една Прима на учителките, всички имат GSM-и, така май ще разрешите въпроса най-лесно. Защото да ти кажа тя директорката не от добро е решила да спре телефона, да знаеш. Като се замислиш, кой знае къде са звънели, има ги всякакви, от опит ти казвам. А парите в градини са малко.
Успех в борбата  Simple Smile

# 11
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Цитат на: big mama
От директорката на детската ни градина?

Пусни оплакване в инспектората по образование към съответната община.

# 12
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
дано се оправите възможно най-бързо Praynig  Praynig  Praynig

# 13
  • Мнения: 6 243
детските градини са към общините - значи както са те посъветвали, към съответния им отдел.

освен това: медиите, ако имаш възможност

прокуратурата - за проверка на основание чл. 119 от Закона за съдебната власт.

държавна агенция "Закрила надетето" - във връзка с правомощията им по чл. 17 а т. 14 от ЗЗДетето, има и др. следващи текстове

министерство на здравеопазването - чл.26 З Здравето, за здравните к-ти в детските градини. Функционирането им се определя от наредба на министъра.

не може и пожарната да не прояви интерес защо в една детска градина няма работещ телефон. Е това ще е гаден номер да им ги пратиш. Пожарната където влязат, все намират пропуски.

И това ще й е малко на тая директорка. Ненавиждам такива патки. И моя син беше стоял цял ден с висока Т и възпалено ухо и накрая - ми много рева това дете днеска. А защо не ми се обадихте, ми телефон нямахме. А като дойде празник, имат телефон да просят дарения. Mr. Green

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ох, биг мама...да ти кажа и аз бих била бясна! Случката е направо отвратителна и аз не знам как бих реагирала?! ДАНО с Димана всичко е наред  Praynig .

На 2 мои познати майки им счупиха съответно крак и ръка на децата им. Не били видяли г-жите какво става  #Splat . На това дете със счупеният крак са му правили масаж  #Crazy  и чак при взимането на дечкото от градина са уведомили родителите. А ако случайно детето вдигне Т, веднага намират начин да се свържат с родителите. За жалост - не знам да са пускали до когото и да било оплакване, с цел да не би да им да им навредят по този начин на децата си. В смисъл - да нямат после лошо отношение г-жите към точно техните деца  Imp !

Директорката на "нашата" ЦДГ е страхотен човек и аз бих й се доверила и поговорила с нея! Опитай и ти(ПАК) и после давай смело към по-горни инстанции.
Успех в нелеката борба с едно закоравяло мислене...

# 15
  • Мнения: 2 792
Flash* мисля, че няма да ги пускат на пързалките, след вчерашната случка, госпожите се бяха, яката панирали Confused, но това не оправдава липсата на телефон, реално всичко може да се случи и пожар и земетресение, хиляди неща.
николета линка не ми се отваря Rolling Eyes
Ellypr утре е приемният дев на директорката, така че искам да проведем един сериозен разговор, преди да предприемем някакви действия. На мен ми е ясно, че е притеснена от към бюджет, но разчетите не могат да се правят за сметка на децата. Единствено късмета е спасил Димана от нещо по-сериозно вчера, изтръпвам като си помисля, какво е можело да стане, тя е паднала от голяма височина директно на главата си #Puppy dog, ами ако последствията бяха по сериозни, какво Arrow  учителките трябваше да тичат на улицата да спират минувачи, за търсят телефон да звънят на "Бърза помощ".
sladka hapka сега ще прочета всички текстове, смятам да ги разпечатам, да видя, как ще си говорим утре с директорката.

Шани честно казано, не мисля, че ще се отрази на децата, ако се опитам да оправя този въпрос, защото и самите госпожи, се притесняват, като знаят, че нямат телефон Imp,
а и в момента не се вълнувам много от чувствата им.

   Благодаря ви момичета за пожеланията, мисля, че наистина от всичко лошо, ни се случи най-лекото Praynig . Дано никой няма подобни инциденти Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 4 244
И още един съвет - вместо да се забранява да се ползва пързалката както при Флаш, защо прост не се правят по ниски и не толкова стръмни пързалки.
На децата това дето им е забранено им е най интересно
Тук в детската градина на щерката има 2 пързалки на различна височина. На по високата пускат само предучилищната, а на по ниската всички. И двете пързалки са добре защитени - имат спезиална конструкция горе така че и да се блъскат няма как да паднат.
Добре е да се помисли това преди да се забрани нещо

МНого прегръдки и целувки на Димана от нас и бързо оправяне!

# 17
  • Мнения: 3 562
Дано да се оправите скоро и да забравите  Praynig
А колкото до безопасността на пълзалките  #Cussing out
никъде не е на ниво  Rolling Eyes в нашия парк дори огражденията, които е имало са изкъртени и децата висят по остатъците  Shocked

# 18
  • Мнения: 3 042
В 2-те детски градини до нас пък са демонтирани люлките, децата имат  пързалка,пясъчник и някакви катерушки. Сигурно и тук е станал някакъв неприятен инцидент.
Желая на Димана бързо възстановяване!

# 19
  • Варна
  • Мнения: 6 865
Цитат на: debelanata
И още един съвет - вместо да се забранява да се ползва пързалката както при Флаш, защо прост не се правят по ниски и не толкова стръмни пързалки.
На децата това дето им е забранено им е най интересно
Тук в детската градина на щерката има 2 пързалки на различна височина. На по високата пускат само предучилищната, а на по ниската всички. И двете пързалки са добре защитени - имат спезиална конструкция горе така че и да се блъскат няма как да паднат.
Добре е да се помисли това преди да се забрани нещо

МНого прегръдки и целувки на Димана от нас и бързо оправяне!


Този въпрос го зададох преди 10 дни на родителската среща.
Защо изобщо са поставени тези пързалки и то толкова големи. И щом има решение да не се ползват/от преди години/, защо поне не ги демонтират за да не създават напрежение гогато децата играят на двора. Отговора беше, че не могат да бъдат демонтирани по бюрократични причини, дефакто пързалките са собственост на общината и ръководството не може да взема решения относно тях. По същата причина не могат да бъдат сменени и с по-малки и удобни...плюс факта, че пари за цялата операция няма!
Родителите събрахме пари за да бъдат направени около пясъчниците нещо като дървени пейки, съвсем ниски...за да не сядат децата на плочките. Имахме желание да направим още неща с дарени от нас пари но...не може! В групата на Сиси, в тоалетните зимата се спука тръба, тавана се рони...искахме да го ремонтираме но директорката каза, че нямаме право за наше и нейно съжаление. Ще чакаме по каналния ред общината да направи ремонта.Sad  С недвижимата общинска собственост е така.

# 20
  • Мнения: 6 206
Това си е безотговорност пълна...
Учителките имат мобилни, толкова ли не могат да се обадят, взима секунди. Начини винаги има.
Организация няма явно. Биг мама, сложи ги на мястото им утре и пиши какво е станало.
Колкото повече чета, толкова повече се отдалечавам от решението си дам детето си на ясла и градина. Ама какво да правя, в клетка ли да го държа?

# 21
  • София
  • Мнения: 2 952
Оправяйте се бързо!
И аз съм си падала така на главата като малка - имам си белег на челото  Simple Smile
Сладка Хапка ти е дала страхотни идеи. От мен само един принципен съвет - пиши и искай входящ номер, където и да искаш да се оплачеш и за каквото и да става дума. С разговори или кавги само си късаш нервите, а на чиновника отсреща в общия случай не му пука. Види ли лист хартия, резолиран от шефа му, обръща плочата.

Жалко е, че хората, на които си доверяваме децата по цял ден могат да се държат по такъв начин. Много е тъжно и това няма нищо общо с недвижимата собственст на общината и липсата на пари.

# 22
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 342
Цитат на: big mama

николета линка не ми се отваря Rolling Eyes


 


При мен се получава,но все пак... Пробвай в "Гугъл"да търсиш "Столична община",влез във форума,след това-култура,образование и т.н.(нещо такова).Там поне могат да те насочат какво да правиш

# 23
  • Мнения: 639
Моя съвет е първо да се опитате да решите проблема със самата директорка или с госпожите на групата иако няма резултат тогава да търсите други начини,защото детето ви ще продължи да ходи на градина предполагам и няма нужда от конфликти.Дори да се оплачите в общината нищо няма да се промени.Просто трябва да сте по-настоятелни в самата градина.
В първата градина в която ходеше дъщеря ми имаше една госпожа ,която я "тупвала"на обяд защото не спяла и постоянно я наказваше.Пояснявам,че дъщеря ми въобще не е от най-щурите деца.А дори и така да е,има други начини.След няколко разговора нещата си дойдоха на мястото.
Поради смяна на жилището сменихме и градината.Отново понякога не спим на обяд,но никой не ни "тупва"и не са ни наказали нито веднъж.
Успех!!!

# 24
  • Мнения: 1 680
Обзалагам се, че всички имат GSMи, но кой ще се набута.  Twisted Evil
Не оставяй нещата така, егати простотията.

# 25
  • Мнения: 2 792
desita2005, аз се интересувах, към кого е най-добре да се пусне оплакване, не за да го пусна без разговор с директорката, а за да си подготвя всички варианти от рано, такава съм си обичам да съм подготвена Laughing
  Така днес имахме среща с директорката, жената се оказа много разбрана, със съвсем спокоен тон успяхме да се разбереме. Телефон, самата тя беше осигурила, още вчера, след като е разбрала за инцидента.
 Оказа се, че телефонът е бил прибран след няколко сметки от по 500 лева, които са изяждали доста пари от месечния бююджет, до тук все още е леко притеснително, но другото, което се оказа е, че е прибран с условието  и при най-малкия инцидент да се звъни от телефон на някоя от госпожите, а тя ще осребрява от бюджета разговорите, т.е. бил е предвиден вариант.
 С две думи нашата госпожа е изпаднала в паника и е реагирала неадекватно #Cussing out , директорката и беше бясна, защото Маринова не й беше съобщила и на нея за инцидента, тя беше разбрала за него, дочувайки разговор между мъжа ми и Маринова.
 Освен това се оказа, че има издадена заповед, децата да се пускат по пързалката, само подпомагани от учител, която също не е спазена.
   Аз още вчера говорих  с другата госпожа на Димана, която каза, че директорката е направила Маринова на нищо, с Маринова не можах да се срещна, защото е излязла в отпуск (предвиден, от преди инцидента), исках да говоря с нея, за да се разберем, като нормални хора, по-принцип съм много доволна от нея и мисля, че може да се разберем.Това явно ще остане,за след празниците. При разговора с другата госпожа на Димана( тя по-принцип е по-дръпната от двете), ми направи впечатление, че реагираше доста агресивно, като станеше дума за детето, което блъсна Димана. Аз се опитах да й обясня, че децата не могат да носят отговорност в такъв случай, от което последваха реплики, "Той е толкова див, 20 години съм учителка и такова дете не съм имала Rolling Eyes ", предупредих и директорката, да се внимава в този случай нещата да не се прехвърлят на другото дете и че ние не смятаме, че то носи отговорност.
 В общи линии, оказа се, че имаме святна директорка, цялата детска се е стреснала доста от инцидента и дълго ще им държи влага #Puppy dog , само се чудя, защо нещата трябва да стигат до там.
  Димана е подута и оттекла, изглежда доста тъжно, като я видиш така охлузена, но освен това нищо друга и няма Praynig
 Аз винаги се паникьосвам, когато всичко вече е наред и вчера вечерта ме тресе яко нервата, особено, като видях от каква височина се изтресла директно на главата си, просто невероятен късмет е, че мина само с няколко охлузвания Praynig

# 26
  • Мнения: 4 244
Ей, има надежда за тоя ноарод, щом има разбрани хора между него!
Много се радвам че сте се разбрали и дано другото дете не го нарочат за черна овца, че много трудно ще излезе от тая рамка после
Биг мамма, за да не и останат белези от охлузванията на Димана, като хванат корички и прави компреси с отвара от смрадлика. Няма да остане и помен
Била съм с 3 степен изгаряне на 60 % от тялото на 2,5 г и благодарение на тая билка мога да ходя на плаж (нямама нито един белег!). ПОмага и при други рани за оздравяване без белег.
Все пак момиче е!

# 27
  • Мнения: 6 206
Биг Мама, и после разправяй, че във форума си по-толератна и спокойна отколкото в реалния живот.
Значи малкия дявол. Идеално. Бързо възстановяване на малката госпожичка.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 952
Чудесно са се развили нещата, чудесно е, че има разбрани хора. Димана сигурно има много боен вид в момента, дано бързо й мине.

# 29
  • Мнения: 639
Big mama ,радвам се ,че сте се разбрали.Давам такива съвети,защото аз като съм ядосана действам доста импулсивно .Предположих,че и ти няма да си в добро разположение на духа и тогава трябва да има някой,който да те възпира от #Bad Talk

# 30
  • Мнения: 1 413
Big mama, възхищавам се на твоята толерантност и добронамереност! Пак ми се насълзиха очите като четох за твоята Димана! Възстановявайте се бързо! Целувки на смелото момиче! Heart Eyes

# 31
  • Мнения: 1 680
Като четох твоята тема много се възмутих, но и представа си нямах че още вчера ще ни сполети подобна ситуация.

отивам вчера да взема Вики от градина в 18:00 и гледам останали тя, ревяща и цялата в размазани сълзи и сополи, още 2-3 деца и някаква непозната учителка. Питам какво става и учителката ми обяснява, че детето го боли ухото и затова плаче. ПИтам защо не са ми се обадили - ами нямало телефон. Плачела откакто се е събудила т.е. 15:30-16 часа, а преди това само се държала за ухото.

Тръгнахме си и питам Вики дали са и дали някакво сиропче, или капки да са и капали - нищо. А поликлиниката е отсреща на улицата, дори и да я няма сестрата.

Днес Вики не е на градина, но във вторник ще падат глави!!!! Twisted Evil
Бясна съм, егати простотията, толкова ли нямаше една лелка да си даде мобилния да ни наберат!?!?
Ще си интересувам дали има някакви процедури как да се реагира в такава ситуация и защо не са спазени? Защо сестрата не се е погрижила? Как може да няма телефон?

Мисля да предложа на родителите да купим една прима карта и панадол, лепенки, такива елементарни неща. Ние ще дарим един GSM със зарядно, за да не се случват повече такива неща, че както съм бременна и нервна просто ще пребия някой.
А мъжът ми така се е ядосал, че май по-добре във вторник да не идва.
Как да си спокоен на работа и да имаш доверие на такива патки заспали!?!? А сме им написали 10 телефона - стационарни, мобилни, на баби, на дядовци.
И носна къпра не му бяха дали на детето!

А, и учителката ми вика, че били я гушкали и успокоявали. БУлшит! Другия път като има зъбобол да отиде да я гушка само стоматологът!!!

# 32
  • Мнения: 2 792
Samsara първо дано Вики се оправи Praynig , това е най-важното. Второ наистина запази спокойствие и проведи един спокоен разговор, защото ако тръгнеш с караница, освен да си направите един чудесен скандал, няма да постигнете нищо по същество.
 Мерси момичета, че ме мислите за толерантна и спокойна, може и да сте прави, явно наистина съм се променила с възрастта Laughing,сега предпочитам спокойното и дипломатично решаване на проблеми.

# 33
  • Мнения: 29
в нашата детска градина след подобен инцидент с дъщеря ми (само че тя сама се беше ударила - минавайки под пързалката се изправила рязко и се срязала на ръба) веднага ми се обадиха от личния GSM на учителката, за щастие си бях в къщи с малкия ми син и пристигнах след 2 минути в градината, в момента в който нея я почистваха, предложиха ми да ми съдействат с по-нататъшните действия покрай воденето в Пирогов, но аз ги уверих че ще поема нещата нататък, на следващия ден ми се обадиха да попитат как е детето и въобще бяха много загрижени и ми се извиняваха за случая, без изобщо да са виновни - това са неща, които никой, дори и аз ако бях там, не мога да предвидя и предотвратя
при това такова обаждане от личния GSM на учителките не е единственото в нашата градина, не знам как са решили проблема с осребряването на разговорите, но жените си го ползват винаги когато се наложи и нямат друг вариант

# 34
  • Мнения: 2 584
Milena чест им прави на учителките в тази детска градина, според мен проблема е че повечето хора се страхуват да си търсят правата за да не се промени отношението към децата, ако не си педагог нямаш работа в учебно заведение, миналата година имах подобни проблеми с близнаци тъй като майката има пари и естествено света е неин, децата не са малки в 5клас и тормозеха всички останали, една майка не се опита да реагира и естествено аз бях гадната кучка която вдигна скандал и заплаших че ще съдя двете изродчета заедно с директора, защото след много жалби нямаше никаква реакция, най-накрая принудиха майката да премести децата, но ми стана много обидно че никои друг не се намеси при условие че имаше много пострадали деца, то бива боричкане но да ти бутне детето от стълбите и да се смее че плаче защото си е счупило раката вече е прекалено, затова и не си трая а ако някоя учителка не се държи добре с детето ми тръгвам на кръстоносен поход, трябва да ги защитаваме ако не искаме те сами да почнат да се защитават, насилието поражда насилие.

# 35
  • Мнения: 1 533
Според мен няма смисъл да се купува телефон с прима карта, защото ще има злоупотреби и няма как да му се хване края дали се ползва по предназначение. Но когато се налага, защо просто не наберат и затворят, естествено че родителят ще звънне веднага да разбере какво става.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 6 865
Цитат на: _kalina_k
Според мен няма смисъл да се купува телефон с прима карта, защото ще има злоупотреби и няма как да му се хване края дали се ползва по предназначение. Но когато се налага, защо просто не наберат и затворят, естествено че родителят ще звънне веднага да разбере какво става.


Нашата уговорка е такава, въпреки, че точно нашите 2 госпожи нямат лични гсм-та.

# 37
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 342
При нас проблема с обажданията на GSM-и е решен,като,ако се наложи такова обаждане,родителите плащат по 1лв.Иначе,ако се обаждат на домашен,не се плаща.И при нас имаше една счупена пързалка(на площадката на яслата),но миналата седмица са я махнали(слава Богу)

Общи условия

Активация на акаунт