Пак за ваксините въпрос

  • 967
  • 13
  •   1
Отговори
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Извинявам се, ако повтарям темата, но досега се рових в търсачката и нищо не открих  Embarassed .
Днес ни предстои реимунизацията полиомиелит (след 1г.) и се сетих, че след приемането на ваксината на капка, не трябваше да се яде и пие течности. Имам някакъв спомен, че нашата педиатърка ни беше казала нещо от сорта на 3ч.  Shocked , а часът ни е запиксан в 12.30 тоест около час преди малчо да обядва...
 Въпросът ми е колко време след приема на ваксина (през устата) може да се яде? За да си направя сметка да го тъпча ли с нещо предварително, за да издържи или да го нахраня просто по-късно. Имам спомен, че някъде тук във форума четох, че е 1час (не 3), но не мога да го открия  Sad .
Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 1 250
И на мен са ми казвали 1 час - за вода и храна.

# 2
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 333
Цитат на: dete_viara
И на мен са ми казвали 1 час - за вода и храна.


И аз така помня!

# 3
  • Мнения: 206
nie vchera bjhme i ni kazaha 30minuti.

# 4
  • Мнения: 194
аз знам 1,5 ч., но както след, така и преди ваксината.

# 5
  • Мнения: 3 042
Петя, ние още не сме ходили за реимунизацията, но и аз си спомням, че беше 1 час без храна и вода. Ние ще ходим май месец.

# 6
  • Мнения: 215
На нас ни казаха изрично половин час без течности и биберон -залъгалка и 2 часа без храна.

# 7
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Аз знам за 1,5-2 часа, но след приема. Аз лично като го нахраня, тогава ходя на консултации.

# 8
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Много ви благодаря  Heart Eyes

# 9
  • София
  • Мнения: 13 203
Да ви кажа аз понеже тук чета за това и при една от имунизациите питах лекарката. Тя искрено се учуди и каза, "Ако имаше такова нещо, аз щях да ти кажа..."  Confused  Shocked  Става дума за неяденето и непиенето...

# 10
  • Мнения: 5 539
Половин час след ваксината ни каза нашата да не яде и пие.

# 11
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
това се казва общо взето за да се усвои по-добре ваксината.
я си представи, че след ваксината примерно, ама съвсем примерно, сега ми хрумва - детето се храни, и се задави без да иска и повърне малко, пак казвам примерно....

# 12
  • Мнения: 1 586
Има нещо мътно в цялата тази работа Simple Smile

По мои проучвания, съветите варират от липса на период на въздържание до 2-часов такъв след капките. Питах мое познато медицинско лице -  каза, че се прави с оглед детето да не повърне ваксината. Обаче в същото време ми се е случвало детето да изплюе (повърне) още в момента на слагането. Сестрата тогава каза, че няма проблем, понеже ваксината се усвоявала още веднага в лигавицата на устата. И нямат право да повторят веднага капките, дори и детето веднага да ги е изплюло (естествено, не е шега тая жива ваксина). Та затова ми се струва по-логично да няма такъв период на нехранене, след като толкова бързо се усвоява...  Thinking Малко се презастраховат лекарите...

# 13
  • Мнения: 514
Аз днес ще водя малкия да му слагат ваксините и знам че не трябва да яде час и половина. Ще го нахранйа и така ще го водя.

Общи условия

Активация на акаунт