Отговори
# 30
  • Мнения: 6 243
Честити именници на Джейд!
Честит рожден ден на Ванко!!!

Да са живи, здрави и винаги имат късмет!

на въпроса на Кристиана: "Шоколад" се намира под кръговото на Стадиона, в началото на ул. "Майор Кавалджиев", а "Адонай" - на ул. "Л. Каравелов, между "Св. Княз борис" и "Цар Симеон Велики".

# 31
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 357

сори Херче, че пропуснах Сержи, ама аз го знам Сержи не Антон....
Тигърче всички му забравиха името на човека покрай моето нарицателно Mr. Green
Благодаря за честитките.
Живе да са ти живи и здрави Тонитата...и малкото и голямото Hug  bouquet
Честит първи рожден ден на Иван   bouquet Да е жив и здрав най-вече...да е много палав и да не дава минутка спокойствие на мама и тати Heart Eyes  bouquet

# 32
Да май ще имам нужда да ми кажете какво се изисква.

# 33
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
Честит имен ден на всички носещи името Антон!Да им е живо и здраво името,с гордост да си го носят!
Честит първи рожден ден на Ванюшата на Злати и Стефан! newsm38 С пожелания от здраве да не се отърве!
И аз да се наредя с въпрос  Mr. Green-препоръчайте ми детска градина,че дойде време да записвам моя юнак.

# 34
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 357
Честит имен ден и на Дони  Hug Да не се спотайва ами да вади почерпката Mr. Green
Да е жива и здрава и да слуша много Сербезов Heart Eyes

# 35
  • Мнения: 6 243
Малииииииии, как забравих за имения ден на Серженце.  Embarassed
Да е жив и здрав, да слуша жената и да й носи само радост!


Вилиан, в кой район искаш да е градината?

# 36
  • Варна
  • Мнения: 2 327
Здравейте старозагорски мами! Simple Smile
Дано не се натрапвам в дружината ви... Аз също съм мама и съм от Стара Загора, но в последните 7-8 години живях в София, а след няколко месеца се местим във Варна, но сега с моята малка бухтичка сме тук (в СЗ). Много ми е самотно тук, защото никой не познавам. Бебето ни е прекалено малко да излиза в тоя лед и мъгли (още е само на 45 дена), а и като излезем, незнам къде да идем. В началото като беше по-хубаво времето се скитахме самички по главната, но е много тягостно... Ще се радвам да се запозная с вас!
Относно детската кухня - за нас е рано и незнам какво трябва, но знам че до нашия блок има. Намира се точно до началното училище "Димитър Благоев" в един блок (входа в от северната страна, т.е. не от главната а отзад). Мисля, че и това е близо до баня Пиперка.

# 37
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Dive, за същото място обясняваха Злати и Ивел1на.
И си съседка на Злати, а тя едвa ли ще ти откаже едно кафенце за запонаване Wink

Ако пък можеш да се измъкнеш за малко без бебето ще ни бъде приятно да се присъединиш към нас в Събота вечер в "Елей". Там ще се запознаеш и с другите.

# 38
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
Хапчице,три са градините,които са до нас- Славейчето,Централната№3 и тази до Иван Вазов/училището/.И трите са на еднакво разстояние от нас,та затова се чудя къде ще му е по-добре на детенце.Ще се радвам на всякаква информация.

# 39
  • Мнения: 6 243
Вилиан, и трите градини се определят като "елитни".
Имам близки, чиито деца са посещавали всяка от тях и всички са били доволни. Въпросът е да попаднеш на госпожи, които на теб ти харесват.

Тъй като приемът и в трите не е лесен, може да се окаже, че решението ти ще се определи от това, къде сте приети - просто подай документи и в трите и виж как ще ви класират. Където и да е - вероятно ще си много доволна.

# 40
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
Благодаря ти Хапчице.А за ДГ №66 някакви впечатления?Намира се над ДЯ № 6 улицата е Августа Траяна.ще бягам,че беба се събуди и иска цок

# 41
  • Мнения: 449
Херче, честито му име на Антон   bouquet
Джейд, и на твоите две именнички искрени поздрави и пожелания  Heart Eyes
Аз пък бих искала да попитам дали някой има информация за детската градина, която е под Математическата гимназия. Решила съм да записвам Ники там. Тази на училище Иван Вазов я отхвърлям категорично-толкова сенчесто и сумрачно ми изглежда, имам чувството, че там децата въобще не виждат слънцето   Thinking

# 42
  • Мнения: 280
Благодаря много за пожеланията на всички ви!Да са живи и здрави тези,които днес празнуват.Аз съм в едно такова носталгично настроение,спомням си миналата година по това време как се чувствах.И ми става милоооо.Кога отлетя тази година?

Dive,ако искаш утре към 9 сутринта в Адонай може да пием кафенце.Не е задимено и може да доведеш малкото бебенце.А наистина ако успееш да се измъкнеш в събота ще е хубаво.

Единичке,къде го засили този адрес на кухнята до Дедов?Къд е ъгъла на Патриарха и Левски,къде е Дедов?

За кухнята:
1. 15 малки бурканчета с капачки;
2. 5 бурканчета от лютеница +нови капачки за буркани;
3. копие от акта за раждане+оригинала за сверка;
4. личната карта на един от родителите;
5. бележка от личния лекар на детето,че може да се храни от кухня;

И пак да кажа-в киселите има прясно мляко,в пюретата също.Прясно,не адаптирано.В супите има цели яйца.
И още се чудя на мами дето се хвалят,че дечицата им ядат кухня от третия месец БЕЗ НИКАКЪВ ПРОБЛЕМ.

Простете за лиричното отклонение,ама още се връзвам.

А за детския кът-трудна е работата.Чакаме  Асето да се пресели при нас,че да ни реши проблема.

Асе,честита ти втора лентичка!Леко бременеене и мнооооого усмивки!

Вилиан,подавай молби навсякъде,после ще мислиш къде ще го записваш.Според мен навсякъде е еднакво положението.Настройваш се философски и се опитваш да приемаш нещата за нормални.Ако имаш познати някъде и можеш да се запознаеш с учителките ще е супер.За мен те са най-важни за комфорта на децата.

# 43
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859

Аз пък бих искала да попитам дали някой има информация за детската градина, която е под Математическата гимназия. Решила съм да записвам Ники там. Тази на училище Иван Вазов я отхвърлям категорично-толкова сенчесто и сумрачно ми изглежда, имам чувството, че там децата въобще не виждат слънцето   Thinking

Августа,имам позната,чието дете е във въпросната градина№17 под Математическата-мисля,че се води на ул.Г.Кюмурев.И е много доволна,макар,че децата ги вземат на вратата и вътре родителите не влизат.Ама много трудно се постъпва в тази градина.Само лятоска,когато са сборни групите не и хареса.

# 44
  • Мнения: 6 243
Иво беше в детската градина, за която пита Августа.
Изобщо не съм доволна. Толкова лудост на едно място няма другаде. Децата се оставят на вратата, не ти разрешават да влезеш вътре. А си влязъл, аса почнали да ти крещят разни лели, че "цапаш пътеките". госпожите ги виждаш само на родителските срещи. Ние бяхме в стая на втория етаж, пращаха долу едно дете (говоря за първа грепа), което стои до шкафчетата и ходи да вика децата, когато дойдат родителите да ги взимат.

Пари се събираха безобразно и непрекъснато - за всеки празник имаше задължителна сума, която не може да не дадеш. Мартеници, осми март - тържествата се  правят в десет сутринта, но трябва да си купиш билет (5 лв. примерно), ама е ясно, че не можеш да присъстваш, щото си на работа. Звъняха и на майка ми да й искат дарения. Търпях, търпях... един ден Иво получил възпаление на ухото. Никой не ми се обадил. Вземам го вечерта, той целия отекъл от рев, слиза като никога госпожата и ми вика: Днес Иво се държа безобразно, рева цял ден, пречи на другите деца. Питам Иво пред нея що е ревал - ами боляло го ухото. И питам госпожата - защо не ми се обадихте още сутринта, да го взема и да го заведа на лекар. Не можело,  телефонът бил при директорката. А като искат пари, може! Тогава телефонът е на разположение.

Не само аз, ами и баща му го водеше със свито сърце, защото ако закъснееш след осем без десет, не искат да ги приемат - що разправии сме имали.

Накрая се уговорих да го запиша в детската градина на "Лелин" - отказаха ми да ми дадат документите му, че правих скандал. Никога не бих препоръчала това място на който и да е.

Общи условия

Активация на акаунт