как махнахте крустите

  • 2 112
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 553
Аз като спрях да кърмя се заех с това...на година и 2-3 месеца беше.
Преди къпане 30-60мин намазвах с олио(бебешко де) главичката и оставях така да "омекнат"...после решех с гребенчето(бебешкото с топченца на зъбчетата...леко без натиск и без чоплене.) и къпех....след 2-3 пъти се изчистиха напълно.
Педи ми беше казала да не се занимавам докато не спра да кърмя...не знам наистина има ли зависимост

аз кърмя и детето няма и помен от крусти, но го къпя по-рядко на 4-5 дена, през 1 път само с вода, а пък на главата му шампоан още не ми минавапрез ума да слагам. и АД и крустите и алергиите най-често са в резултат на изтощаването на нежната бебешкакожа с ежедневно къпане и където е най-агресивно третирана- на косичката- виж какъв е резултата  #2gunfire  пусти реклами и сбъркани традиции.
Изпатих си от тях с баткото достатъчно- това с рядкото къпена е съвет от дерматолог, след като правех като всички... но детенце ми е с тип суха кожа  и стигнахме до АД, освен крустите.
спри да му миеш главата със шампоан, най-вероятно от него ще да е, иначе като ги напоиш с мазнина няколко дни поред, без да отмиваш, ще започнат сами да се отлепват и с гребенчето само ще ги изрешиш, без да ги чоплиш, но си задай въпроса защо не сапуна а мазнината ги маха...  Naughty
ако продължиш със шампоана, пак ще се появят и в най-лошия случай ще му докара на детенце хроничен пърхот

# 31
  • Мнения: 351
Моят син имаше много,мазах с олио,мазах с едно препаратче......нищо!Падаха и пак се появяваха.Когато почнах да му мия главата през 2 дена с шампоан почнаха сами да падат. Peace

# 32
  • Мнения: 86
Един път сутринта я намазах с преварен зехтин преди къпане я разресах хубаво и почти всичко падна,но продължавам да я къпя с шампоана на Mustela,а на сина ми ги оставих сами да паднат,но  по-добре да се почистят-мирише все пак Embarassed!

Общи условия

Активация на акаунт