Изхвръкнало ребро на бебе на 3 месеца и половина

  • 6 017
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 68
Здравейте, много съм притеснена. Снощи като къпах малкия забелязах, че последното ляво ребро е много изхвръкнало напред. Не знам дали не е рахит, защото наддаде доста и понякога му се изпотява главичката-на 3 месеца и половина е 7800гр и 66 см. На някой случвало ли  му се е подобно нещо?

# 1
  • Мнения: 6 029
А лекарят какво каза?

# 2
  • Мнения: 68
Имаме записан час за другата седмица и аз не знам какво да правя дотогава. Притеснява ме да не се окаже нещо сериозно.

# 3
  • Мнения: 6 029
Ако бях на твое място да съм отишла вече. Тук не можем да ти помогнем.

# 4
  • Мнения: 469
Виж какво пише тук за рахита.
Дано всичко да е наред Praynig

# 5
  • Мнения: 68
Честно казано ме притеснява повече изхвръкналото ребро, защото е само от едната страна.

# 6
  • Мнения: 254
Ние тук може само да гадаем, но все пак сериозно ми звучи това, което описваш. Доста сте тежички за тази възраст... На каква храна е детето?  Не искам да те притеснявам още повече, но ще се присъединя към майките до тук - на лекар! Naughty Трябва да се види на ехограф.
Надявам се всичко да е наред. Пиши като мине! Hug

# 7
  • Мнения: 9 973
аз ако съм на частно да съм отишла Peace

# 8
  • Мнения: 68
Ами засега е предимно на кърма, а вечер му давам АМ.

# 9
  • Мнения: 258
Дъщеря ми също имаше изхвръкнало ребро - само от едната страна.
Педиатърът ни каза, че може да се счита и като начален стадий на рахит, увеличи ни вигантола и това беше .
До ден днешен не се е прибрало, но пък и други проблеми не е имала, нито пък разви рахит.
Не се притеснявай, педиатърът ще ти каже какво точно е положението  Peace

П.С. Килцата и на мен ми се виждат множко, а пък и сантиметрите, така че, е напълно възможно това да е причината.  Peace

# 10
  • Мнения: 403
аз ако съм на частно да съм отишла Peace

# 11
  • Мнения: 382
И нашето ребро е така,даже и при нас е лявото, и ние бяхме едрички на тази възраст-7300 кг,66см,ходихме на ортопед,гледаха детето на ехограф и всичко си е ОК.

# 12
  • Мнения: 1 062
Дано всичко да е наред, но не чакай другата седмица според мен. Аз бих отишла на същия ден, в който забележа нещо нередно. Прежали 30-40 лв. или колкото е един преглед на частно, поинтересувай се за добър специалист и вървете. Не мисля, че някой може да ти даде адекватен отговор тук. Може да не е сериозно, както е при някой майки, но може и да има проблем. Колкото по-рано, толкова по-добре.

# 13
Не знам дали мога  мога да съм ти от полза, защото  при нас и двете ребра са изпъкнали. И главичката му се поти, и фонтанелката му е малко по-голяма, а главата му е леко асиметрична(от едната страна е по- изпъкнала отпред и по сплескана отзад), но въпреки всичко педиатърката е категорична, че не става дума за рахит. Когато на беше на 3 мес. го водих на ортопед и той каза,че не е рахит а просто особеббост на костната структура, а главата щяла да се оправи с времето. Но всички са прави за твое успокение трябва да се консултираш със специалист.

# 14
Trilby, здравей и от мен, и на моето момче така му щръкнаха и двете ребра преди три месеца. Беше се разболял и отслабна много и ребрата му все повече си личяха, докато след една седмица видимо изпъкнаха последните ребра и от двете страни. по това време, когато се разболя го карах на трима лекари два частни и  джи пито, но никой не забеляза, че има проблем с костите докато не стана толкова очевидно, че да го видя аз. изпаднах в паника отидохме на лекар и се оказа, че е рахит. Много съм притеснена, че все още ребрата му са си така. на нас ни овеличиха капките вигантол 4-5 на ден и повече сирене и яице. 

# 15
  • Мнения: 46 477
... и се оказа, че е рахит ...

Би ли написала резултатите от изследването?

# 16
  • Мнения: 68
Съжалявам, че малко късно отговарям, но нямам почти никакво свободно време. Причината за това изпъкнало ребро при нас се оказа лакомията на малчо. Коремчето се намира точно под реброто и когато бебчо се е напапкал коремчето се издува и надига реброто. Според ортопеда когато започне да се изправя и когато заякнат коремните му мускули това оплакване ще отшуми. Рахит категорично нямаме, въпреки , че наддаваме повече от добре. Благодаря все пак на всички, които ми отговориха.

# 17
  • София
  • Мнения: 10 306
Радвам се, че всичко е нормално.

# 18
Никол, не му парвиха изследване за рехит, нямало смисъл да го травмират било очевидно, че е болен от рахит. Сега ще го карам при друга лекарка да чуя поредното мнение, и ако тя каже ще му направим изследване, въпреки че не виждам нищо травмиращо в снимка на китката тук прочетох, че така се остановява рахит

# 19
И някой, ако знае дали ще се приберат ребрата моля да пише

# 20
  • Мнения: 68
Да прибират се. Когато се развият коремните мускули се прибират ребрата.

# 21
  • Мнения: 1 197
Ако бях на твое място да съм отишла вече. Тук не можем да ти помогнем.
И аз

Общи условия

Активация на акаунт