Какви играчки купувате?

  • 2 935
  • 49
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Здравейте, днес излязох с голямото желание да купя някаква играчка на малката ми кукличка, но така и се прибрах с празни ръце  Sad . Не желая да купувам стоки произведени в Китай (дори и да са безопасни), но най-големия проблем ми е, че проверих в 2 склада и няколко магазина и на въпроса ми - " Имате ли играчки, които да не да произведени в Китай?", отговора навсякъде беше НЕ   ooooh! . Аз ли ходя по такива магазини или просто наистина пазара ни е залят само и единствено със скапаните китайски стоки. Дори марки като Чико и ФишерПрайс са произведени там  #Cussing out, това вече е преаклено.  Казват, че според марката и контрола - т.е. всички фирми дават поръчките си в китайски заводи, тъй като себестойността на продукта излиза в пъти по-ниска - някои фирми предпочитат малко по скъпи материали, други по евтини ...  , но аз така или иначе нямам доверие на тези стоки независимо под какъв контрол са произведени. Та въпроса ми е - какви играчки купувате на децата си и има ли изобщо качествени и безопасни играчки дори и на малко по-високи цени?   newsm78

# 1
  • Мнения: 3 034
ами и тук на големите фирми са произведени в Китай или Инидя, така че тях купувам, няма откъде да намеря други  newsm78 вече два пъти теглиха от пазара най-различни играчки за последните 3-4 месеца, заради проблеми с качеството и безопасността, но освен да се надявам, че тези, които сме взели са ОК, друго не ми остава  Crazy

# 2
  • Мнения: 4 343
 newsm78да ти кажа честно на 8.5 месеца сме и най-много се забавляваме от опаковките Rolling Eyes на кашата, на кроасан,на празна 0.5л. бутилка от минерална вода,някое шарено списание .....и разбира се пред очите на мама Peace

# 3
  • Мнения: 1 900
Наистина пазара е залят с китайси стоки. Дори на Чико се произвеждат в Китай.
Ето тези играчки са произведени в Германия, но май нямат много артикули. Открих ги във Вис Виталис.
http://www.baby-nova.nn-bg.com/games.html

# 4
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Китай сам по себе си нищо не значи и не съм много наясно,защо всичко,което е китайско се приема за втора ръка ,но както виждам и авторката на темата не е много наясноnewsm78
Прост пример дрехите от марката "Адидас" също се шият в Китай,но качеството си е на Адидас.
Сега по темата -дъщеря ми не играе с играчки,а със списания и книги.За мое удоволствие преди време съм и купувала различни играчки,а последното е синтезатор.Честно казано не гледам кой е производител Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 39 718
На фирмите наистина им е по-изгодно да се произвежда в Китай. Но както някои мами са написали - големите фирми си държат на качеството. Мама е в Испания, казва, че и там пазара е залят с китайки стоки. Но пък има купувачи и за тях.
Дияна има доста играчки, на различни производители. Не намирам големи разлики например в плюшените.

# 6
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Не купувам много играчки от БГ. Ако купя нещо е на Фишер Прайз или Чико.
Копувам музикални играчки, такива привличат детето ми.

Но от БГ купувам предимно книжки.
Мъжа ми носи играчки от Щатите, книжки с начален английски на Фишер Прайз, бебешки МР3-ки с класическа музика, въртележка с азбуката и животните на английски.

Последна редакция: ср, 16 яну 2008, 18:37 от Олинце

# 7
  • София
  • Мнения: 7 174
Много скоро абсолютно всичко ще бъде произведено в Китай, така че нямаме голям избор  Mr. Green
Важна е фирмата производител.  Peace

# 8
  • Мнения: 9 973
Не копувам много играчки от БГ. Ако купя нещо е на Фишер Прайз или Чико.
Копувам музикални играчки, такива привличат детето ми.

Но от БГ копувам предимно книжки.
Мъжа ми носи играчки от Щатите, книжки с начален английски на Фишер Прайз, бебешки МР3-ки с класическа музика, въртележка с азбуката и животните на английски.

а на нас няма кой да ни носи играчки от чужбина Sad

# 9
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Не копувам много играчки от БГ. Ако купя нещо е на Фишер Прайз или Чико.
Копувам музикални играчки, такива привличат детето ми.

Но от БГ копувам предимно книжки.
Мъжа ми носи играчки от Щатите, книжки с начален английски на Фишер Прайз, бебешки МР3-ки с класическа музика, въртележка с азбуката и животните на английски.

а на нас няма кой да ни носи играчки от чужбина Sad

Затова ще си ги кОпуваме от България Naughty

много ти е сладко момчето

# 10
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Аз сериозно се замислям дали да не направя фирмен магазин на Фишер Прайз директно от Щатите.
 

# 11
  • Мнения: 3 034
ми те именно от щатския и канадския пазар ги изтеглиха тези играчки последните два пъти, но докато ги изтеглят знаеш ли колко бебета си бяха поиграли доволно дълго с тях  #Crazy ако мислиш, че Фишър Прайс, Сафети 1-ст и подобните големи фирми произвеждат различни играчки за Северна Америка и Европа - заблуждаваш се. артикулите излизат от едни и същи фабрики в Китай, и аз проверявах асортимента за европейския пазар - 1 към 1 е всичко, тъй че смисъл от начинанието няма да има  Crazy

# 12
  • София
  • Мнения: 43 903
А кво ти пречи, че са правени там????
Ами телефона ти, техниката у вас??? Те къде са правени????

Може да купуваш и БГ играчки - български...мисля, че и Симба тойс се произвеждат тук....

# 13
  • София
  • Мнения: 43 903
Аз сериозно се замислям дали да не направя фирмен магазин на Фишер Прайз директно от Щатите.
 


Че те и те са правени в Китай....

# 14
  • Мнения: 554
Никога не съм гледала къде е произведено и няма и да гледам, купувам каквото ми хареса.

Общи условия

Активация на акаунт