Бременност, запек, хемороиди

  • 5 805
  • 11
  •   1
Отговори
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Здравейте момичета!

Бременна съм в 20 г.с. и както се вижда от заглавието имам проблем  Crazy! Доста се уплаших като видях кръв преди малко, докато разбера че е от хемороидите  #Crazy! Ама то и такова напъване беше  Sick!
Та въпроса ми е опасно ли е напъването и хемороидите? Може ли да предизвикат проблем с бебо?
Ох, ошашках се пак  ooooh!!

# 1
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Няма проблем за бебето, само дискомфорт за теб.
Като родиш ще се оправиш най-вероятно.

# 2
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Благодаря ти!
Аз най-вече се ошашках от напъването, ама щом нямам забрана за пътуване, работа, секс и т.н. би трябвало да не е толкова опасно, нали  newsm78? опитвам се да се успокоявам сама

# 3
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Хемороидите не са опасни, за напъването, гледай да не напъваш и да ядеш по-разхлабващи храни

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 357
Яж повече разхлабващи храни. Напъването не е хубаво...въпреки, че нямаш забрани за път, секс.

# 5
  • Мнения: 738
Можеш да ги мажеш с Хепароид-това ми изписаха през моята бременност, защото няма отношение към нероден петко иначе прави чести измивания и хапвай храни, които не запичат!!!

       Леко бременеене и идеално раждане! preggo 1stroller

# 6
  • Мнения: 208
И аз имах същият проблем и притеснения.Понеже пих и Фероградумет по време на цял.бр. проблема се задълбочи.Не се притеснявай за бебчо,той е добре защитен в матката.Яж за закуска овесени ядки,киви,натопени във вода от предният ден сушени сини сливи има ефект!

# 7
  • БГ
  • Мнения: 735
много са неприятни,мажех ги с доксипрокт и имаше ефект, не напъвай обаче.леко раждане Peace

# 8
Хемороидите са нещо много гадно и за съжаление изискват определени ..."грижи". Имам предвид, че щом като са на лица хемороиди трябва много висока хигиена и внимание с храната (за да се избегне запека и напъването). Трябва да се подмиват всеки път, за предпочитане с хладка вода. Ям киви, кисело мляко, прясно мляко (от него пък ми се подува корема и пак ми е малко дискомфортно, но не като от хемороидите), портокали, салати. Те са нещо нормално за бременните жени. Чувала съм, че дори и да не си имала проблеми по време на бременността хемороиди е възможно да се появят спи самото раждане, от напъването (ако раждането е нормално разбира се). Аз смятам след раждането да ги махна оперативно. Явно друг начин няма. Вече примерно не мога да нося прашки заради тях. Добре поне че не ме болят. Иначе са доста болезнени. Не можеш да седиш, да ходиш нормално. В нета има доста литература за хемороидите.  Wink

# 9
  • София
  • Мнения: 1 262
Ако хемороидите ти са външни - мажи се с някакво лекарство (аз ползвах Ултрапрокт и бях доволна) - ще те облекчи  Peace
Ако са обаче вътрешни и много те тормозят, мисля че единственото решение е оперативното им махане след бремеността  Whistling
Иначе едно вагинално раждане може да задълбочи проблема именно заради силното напъване  Tired
Това, за съжаление, е един от неприятните "подаръци" на бременността...
 Hug

# 10
  • Мнения: 676
Аз имах проблем със запека също по време на бременността и понеже пък и имах много контракции от около началото на 6-ия месец докторът ме беше предупредил да не се напъвам много и по-добре да пия Дуфалак, но да избягвам напъването, защото можело да предизвика родова дейност.

# 11
  • Мнения: 9 973
в 9 г.с. лежах за задържане-16 дни запек беше резултата.
явно от лекарствата

Общи условия

Активация на акаунт