При вас как са жените?

  • 6 417
  • 62
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 461
Цитат на: Kalinka
Ноя, ами пиши повече.....Много ми беше интересно да прочета.....

  Интересното е, че и в Европа мъжете изповядващи исляма си имат по няколко жени. Например моя съсед му е намерил цаката. С едната е женен официално, но тя живее на 100 метра зад ъгъла с 4- му деца. С втората има договор за съвместно съжителство / което тук е равно на брак/ и от нея има 2 деца. На практика е женен и за двете. Те са големи приятелки, но ако има период на обтегнати отношения....е голям сеир как може да се карат жените помежду си....


Има и такива,които не знаят една за друга.На курса по арабски ни питат откъде сме и чувам някой зад гърба ми да казва България,обръщам се, само две жени в абаи,и двете приличат на арабки,чак помислих,че не съм чула добре.Обаче в междучасието,едната се приближава към мен и се представя за Сийка от Г....... ....Била се "омъжила" за саудитец преди 2 месеца и заради него приела исляма.Той обаче живее и работи в Саудито и идва при нея през уикенда,защото там не пускали българи.Казвам няма такова нещо,нали сте женени,още повече,че е местен.Паспорта и не бил сменен,не знам още какво,дано да съм лош пророк и да не се окаже,че той там има семеиство,което и  хабер си няма какви ги върши той в съседен Бахрейн.Между другото бахрейнци много мразят саудитци,защото последните са много нагли и със самочувствието на най-великите понеже Мека и Медина,където всички ходят на поклонение са в техните земи.Идват тук четвъртък и петък(уикенда) и почва едно яко поркане понеже при тях е забранен алкохола,киното,live music.Даже местни тук са ми казвали,че на път за обратно до последно пиели и хвърляли шишетата в морето преди да стигнат границата.Имаме един познат там,който се ожени тайно от семейството си за арабка от Мароко,тя му роди близнаци,които са на една година и още не казал в къщи,защото факта,че е от Мароко я прави по низшестояща в  очите им.До миналата година бяха забранени телефоните с камери и много често четях по вестниците как на някоя сватба,някоя си направила снимки с телефона на жените без абайа и как другите й хвърлят здрав пердах,за да не би да ги качи в интернет.В ресторантите има две секции,за семейства и ергени.Отделно семействата се ограждат с паравани,за да не ги гледат как си вдигат леко воала и ядат под него.Абе и на тях не им е леко,независимо с какъв лукс са обградени,а има и такива,които са много бедни и просят по улиците,много често стават жертва на домашно насилие от страна на съпрузи,братя и синове,да не говорим за така наречените убийства на честта. Embarassed  Embarassed

# 46
  • Мнения: 3 423
... А в държавите, дето многобрачието е zабранено,
хората си имат просто любовници.
Така че хем агнето цяло, хем вълкът нахранен.

# 47
  • Мнения: 3 461
Мира,зависи от много неща,зависи какво предложение за работа има,бензина е 2 цента,няма данъци,можеш без никакви притеснения да си позволиш шофьор,и някой,който да ти помага в домакинството.Чужденците живеят в compounds,които обикновено са доста луксозни,много добре охранявани,с плувни басейни,фитнес зали,магазини,тенис и дори голф игрища.Миналата година беше доста страшно,защото тогава имаше нападения над чужденци,но полицията наистина си върши работата и от тогава до сега не е имало проблеми.Ние се преместихме в Бахрейн,но мъжа ми пътува всеки ден до там и аз ходя поне веднъж седмично.Ако те интересува още нещо питай,ще ти отговоря на лични. Simple Smile

# 48
  • Мнения: 6 390
Цитат на: Tanya
Тук жените командват парада  Flutter радвам се на женската култура. Мъжете слушат и изпълняват, а към жените се отнасят с уважение и респект.
  Sad
Хи хи хи като в Германия  Grinning
и тук е май така  Laughing поне моето впечатление за чешките семейства, е точно такъв, жената е командира  Whistling Mr. Green много еманципирани
а иначе стредно статистическата чАхкиня според мен е едър кокъл и по скоро пълнички, има и супер мацки и мадами разбира се, но по малък процент са  Wink

# 49
  • Мнения: 7 837
Ели, да не си на норма днес  Mr. Green

# 50
  • Мнения: 619

цял ден са в Интернет, на телефона или клюкарят; тюхкат се, че са с наднормено тегло, докато устата им е пълна с шоколад; купуват дрехи и обувки като пощурели, а все се жалват как нямат пари.
И са невъзпитани. Уригват се като хулиганите от последния чин или бъркат пред хора надълбоко, за да извадят бельото си от там, дето слънце не огрява.
Чувала съм, че в другите щати е по-различно. Така ли е?
Abadjieva,сигурно живеем в един щат, и при мен положението е същото,
трагедия newsm26
американката е една от най-неподържаштите се жени в света.Е ..има и иэключения разбирасе

# 51
  • Мнения: 1 370

цял ден са в Интернет, на телефона или клюкарят; тюхкат се, че са с наднормено тегло, докато устата им е пълна с шоколад; купуват дрехи и обувки като пощурели, а все се жалват как нямат пари.
И са невъзпитани. Уригват се като хулиганите от последния чин или бъркат пред хора надълбоко, за да извадят бельото си от там, дето слънце не огрява.
Чувала съм, че в другите щати е по-различно. Така ли е?
Abadjieva,сигурно живеем в един щат, и при мен положението е същото,
трагедия newsm26
американката е една от най-неподържаштите се жени в света.Е ..има и иэключения разбирасе

Канадката е същата. Срещнеш ли хубава жена, тя 1000% не е тукашна

# 52
  • Мнения: 508
Нямаше как да не се прояви българския ми манталитет,идвайки преди 4 години в Англия.Сега ме е  Embarassed,ама си е така-самата истина.За мен по-хубави ,по-кадърни,по-знаещи,можещи и т.н. и т.н. от нас българите нямаше:).Обаче не е така вече.Прогледнах , видях и най-вече осъзнах,че навсякъде по света има красиви жени,и жени които не са поддържани.Тук можеш да срещнеш хубава дебелана и грозна слаба:).Всъщност можеш да ги срещнеш навсякъде.Момичета не се залъгвайте ,че ние сме супер във всяко едно отношение.Тук има страшно хубави жени и момичета.Добре облечени/нещо на което и преди се смеех и ме струваше смешно като облекло и стил/,добре гримирани и със самочувствие на хора,знаещи цената си.Допадат ми.Има и адски вулгарни,ама хайде де-къде ли ги няма такива екземпляри Laughing.

# 53
  • Мнения: 500
четох доста противоречиви мнения за холандките- все пак нах-красивото момиче, което съм виж Winkдала беше холандка, приличаше на северна принцеса, невероятна на външен вид. знам че сега е работи като стюардеса и радва очите на всички пътуващи Laughing
иначе аз поне хубава италияанка не съм срещала по улиците, не че няма, но са по-малко от българките и компенсират всичко което им липсва с  мода и много поддържане

# 54
  • Мнения: 1 215
Аз сега съм в България, поне до юни, но мога да ви кажа за полякините, докато живеехме в ПОлша и за англичанките отчасти.
Значи полякините са многоооооо красиви същества, особено там, където ние живеехме, във Вроцлав, но като цяло са с ужасни характери. Високи, слаби, руси и синеоки, като се разхождаш по улиците там все едно се разхождаш из страниците на модно списание. Демографския им баланс е сбъркан и жените определено са в пъти повече от мъжете, което естествено дава отражени на поведението им, което е меко казано животинско щом стане въпрос за мъж. Погледнато отстрани изглеждат много религиозни, но само чакат да отидат на почивка някъде в чужбина и стават като отвързани коне; даже и дамите в публичния дом има какво да понаучат от полякините на почивка.
А по отношение на англичанките, това, което искренно ме възхищава в тях е как се държат с мъжете си. Особено ако са им родили по едно дете, мъжът само слуша и изпълнява, къде ще ходи. Да не говорим колко са самоуверени, а далеч не са толкова красиви. Мразят да се обезкосмяват и хайде да не навлизам в подробности какви екземпляри съм виждала.

# 55
  • Мнения: 1 645
Подкрепям всичко написано за холандките,даже и ще добавя Laughing Laughing Laughing
Правят си първо мнение за човек и после по никакъв начин не можеш го промениш.Например ако се оплачеш веднъж,че нямаш пари-край...ще те съжеляват цял живот и ще те пишат в графа-бедняк.Дори и къща за милиони да си купиш,те ще ти донасят старите си вещи с думите,че си нуждаещ.Аз съм пример-ето вижте бедното емигрирало момиченце,чакай да му занесем някой кашон с дрешки.Въобще не обръщат внимание,че си имам дрешки и то хубави,и постоянно си купувам новички.Бедничката аз Mr. Green Mr. Green Mr. GreenКато се похваля,че съм си купила някой скъп крем или грим или нещо от сорта ме гледат ококорени и невярващи...Свикнах Wink
Свикнах още и на това как ми дават съвет и акъл за всичко,защото те са по учени и умни,и по могат...Жените на приятелите на мъжа ми като сготвят/веднъж месечно/ с такова самовъзхищение поднасят сготвеното,все едно кой знае какво са направили.И всичките си имат по няколко хобита,и са много заети...нямат време за нищо,а работят по 2-3 дена и то на непълен работен ден.
Комплексарки са,но тук хората така са устроени и са привикнали,че на такива неща не обръщат внимание и затова един друг като се питат-как си,всички отвръщат добре и не смеят да се оплачат.И много говорят,в повечето случаи нищо смислено.Някак си нямам какво да си кажа с тях,нямам си приказка...в повечето случаи съм слушател Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Виж,мъжете са нещо друго.С тях се разбирам и се уважаваме.
Абе отдавна съм се замислила,че е крайно време да се отчетем холандките в една тема-къде сме,що сме...може ако имате желание и да се видим на по българска клюка Wink Wink WinkАйде казвайте...или на лични newsm78

# 56
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
мими23,
Отваряй темата и взимам участие....Аз мислех също да пускам, ама сега така ми се  smile3524 /след 10 изпита..../, че ...давай ти.....

# 57
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
ми деби, и ти да раждаше на година по едно или две, и ти едва ли щеше да ги спретнеш, особено като се има предвид, че повечето имат мозък маааалко по-голям от кокошия- то по цял ден лентяйстване не спомага особено да станеш нобелов лауреат! пък и раждането е тяхната задача, не гледането на децата /за това си има слугини/.
иначе самата случка е следната- отива една кувейтка при гинеколожката си /българка, моя позната/ и й каза- ама нещо ми става, не мога да забременя! лекарката й отваря файла и що да види- ми тя родила преди няколко месеца, как да забременее пак! и й го казва. оная я гледа умно-умно, обажда се по мобайла вкъщи и пита- а бе, аз последно кога родих? явно отговорът я е задоволил и си тръгнала успокоена Crazy


ей, какво ви направихА тия арабки та ги мразите толкова. как може да се връзвате на такива щуротии. "оная" ако нещо е била сбъркана да не мислиш, 4е вси4ки  са така. особено в Кувейт. та там не носят и абаи ве4е.  #Crazy благодарят на 4и4ко Буш, 4е ги освободи и сега са по модерни и от американките. особено младите.
в богатите арабски страни си живеят като принцеси и не искат пове4е от 3 деца, ходят си на пласти4ен хирург или фитнес и не са вси4ки дебели. за парите, с които разполагат без да работят, могат да им завиди всяка жена от "цивилизацията". обикалят си Европа , когато си искат.
а това, 4е си ходят с абайки не им пре4и. както могат да вземат акъла на някой мъж и най-добрата "в бранша" не може. а и на мъжете им е писнала тая голотия навсякъде, повярвайте ми. кой мъж ще е по-буен в леглото? мъж, който се е нагледал на голота отвсякъде и се прибира при изморената си съпруга, или мъж който се прибира при пищната си, напарфюмирана, отпо4инала и в секси бельо жена? newsm78 Laughing

# 58
  • Мнения: 2 032
Това какво е мястото на една жена в обществото е философски въпрос. На по-ниско ниво, някои жени се чувстват по-добре да  работят, а други-не. Няма "правилен" отговор. Стига да има избор обаче. Под избор не говоря само за това, че в някои страни за омъжените жени просто не е прието да работят (искат-не искат, никой не ги пита), а например за моя позната: специалист онколог, с 3 деца, която макар че има изключително важна професия за обществото, не може да работи, защото ако иска да плати на детегледачка, заплатата й (невисока) след данъците (за нея и за гледачката) просто ще покрие тази на гледачката.
И така.
Иначе жени на богати мъже (и не много повече) има по цял свят, не само в арабските страни. И да не обобщаваме за мъжете, едни могат да търсят мазна снага, други-спортна фигура, а за трети да е  важно жена им да е начетена и да може да проведе интелигентен разговор по много теми.

# 59
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
цялата тема е пълна с обобщения Simple Smile Peace

Общи условия

Активация на акаунт