Жадна Маркиза [b]Открих рецептата[/b]

  • 1 421
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 702
Ако някой знае рецептата моля да ми я припомни
Навремето много се кефих на този сладкиш но съм загубила рецептата някъде
Готовият блат помня че се сиропираше с прясно мляко и какао а отгоре се заливаше с млечен крем с брашно и яйца крема си го помня защото си го правя от години но блата как се правеше непомня Grinning

# 1
  • Мнения: 431
Да не би да е жадната монахиня. Я виж това дали става http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=6759&highlight=%E6%E … E0%F0%EA%E8%E7%E0

# 2
  • Мнения: 702
погледнах но не е тази Sad

# 3
  • Мнения: 702
С много усилия успях да открия рецептата беше я запазила една приятелка ще я постна за някой ако я иска
Блата
5 яйца
1ч.ч. захар
2ч.ч. брашно
1 щипка сол
1 бакпулвер
След изстиване на опечения вече блат се надупчва равномерно навсякъде с вилица.Дупченето да е на гъсто.
Сироп
3 ч.ч. прясно мляко се сваряват с 1-2 супени лъжици какао,6-7супени лъжици захар.Варенето трябва да стане на бавен огън.
Залива се блата докато сиропа е още горещ и там където е дупчено с вилицата Маркизата си го испива
Крем
2 ч.ч. прясно мляко
3-4 супени лъжици брашно
6-7супени лъжици захар
бучка масло
1 ванилия
С малка част от млекото се разбива брашното да не е на грашки.Останалата част се сварява със захарта и ванилията.
Като заври на бавна струйка прибавяме брашнената смес като непрекъснато бъркаме.След сваляне от огъня прибавяме и бучката масло и отново разбъркваме.
Заливаме Маркизата равномерно с крема и оставяме в хладилника да се охлади за няколко часа.
Желая ви приятно похапване  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes
П.С. Поне на мене това ми е любимият сладкиш Heart Eyes

# 4
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Аз я знам "Ненаситна монахиня"

# 5
  • Мнения: 702
Да но тази която знаеш ако е тази за която ми дадоха по горе линк изобщо не е същата няма крем отгоре за заливка и изобщо е съвсем друго нешо Thinking

Общи условия

Активация на акаунт