Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 17 ян. 2008, 07:03 ч.

Второ дете-дали ще се справя?

• 2 007
  • 55
  •   1
Отговори
Здравейте.Аз съм на 32 год.Имам дъщеря на 6 год.Отскоро изпитвам желание да стана отново майка,но ме спира въпросът -дали ще се справя?.Дъщеря ми тази година ще е първи клас и ще се нуждае от много внимание.Досега ми беше проблем и воденето на детска градина,защото работя на смени а и бабите не ми помагат особено.От друга страна ме спира и финансовата страна на въпроса.Моля ,подкрепете ме.

# 1
Подкрепям с две ръце ЗА
Ние опитваме за второ от няколко месеца и аз съм с непрестанни мисли как ще се справим.На нас ни помагат баби но работното ни време е много разтегливо както и доходите несигурни(и на двамата). Не си го представям, но имам голямо желание за повече деца и само мога да се надявам,че всичко ще е наред.Толкова семейства успяват!Успех!

# 2
Подкрепям те напълно.Аз имам дъщеря на близо 7г. и близнаци на 7м. и половина.Мога да кажа,че се справям сама с мъжа ми.Бабите са в провинцията и работят.До сега най-трудно беше,когато каката се разболя и вдигна 40 градуса. EmbarassedЗа мен най-важна е нагласата.Човек може да се справи с всичко,когато е мотивиран.Не се колебай!Желая ти сладко бебче!

# 3
И аз съм ЗА  Peace
На мен това ми е трето.Баткото и каката са пубери и хич не ми е лесно.
Никой не ми помага.Сами сме с половинката  Grinning
А относно финансите,ще ти кажа,че при нас само таткото работи,но никога не сме се замисляли за това.Децата не се лишават от нищо.
Така че давай смело  Hug

# 4
  • Габрово
Ще, ще. Каката ще помага, таткото също. Пък и тъкмо ще си бъдеш в къщи, да помагаш на каката с науките, няма да я записваш на занималня или да се чудиш кой да е с нея след училище.

# 5
Разбира се ,че ще се справиш.Няма несправила се мама.
Много е хубаво да си имате 2 дечица.
Успех

# 6
Подкрепям те.А за всичко останало решението си е твое  bouquet

# 7
Подкрепям Ви! Ще се справите! Аз гледах едновременно две бебета - Бинко беше на 1 година и  4 месеца, като се роди Цветай. При това Бинко беше като шило в торба - постоянно мрънкаше, носеше си обувките и искаше да излиза и т. н.  Добре, че Цветай беше кротичък. Занимавах се повече с баткото. Като малкия попорасна, играехме заедно - сядахме на пода и на "Хей, ръчички" пляскахме, търкаляхме топка... Вие бихте могли да четете и да се занимавате с каката, а на бебо ще му е приятно да слуша гласовете ви , да гледа какво правите... Успех!

# 8
  • UK/София

Няма дете което да се е родило и да не е отгледано!

Някои родители отглеждат сами по три породени деца и се справят отлично!Дъщеря ти е на иделна възръст за да имате още едно дете.

Помисли си хубаво дали наистина искаш второ дете, защото на мен ми се струва, че с този въпрос се самоуспокояваш NaughtyИскаш ли наистина, няма да те спират такива глупави житейски проблеми!

# 9
Човек може да се справи с всичко,когато е мотивиран.Не се колебай!Желая ти сладко бебче!

Абсолютно подкрепям. С помощ или не ще се справиш, а и каката ще помага.
При нас каката чака с нетърпение бебето. Все обеснява колко ще ми помага и как ще се грижи за него.
Успех с решението!!!!

# 10
  • Някъде на път....
Давай! Подкрепям с две ръце!  Hug
Разбира се, че ще се справиш- виж ме мен!  Hug
Сина ни е на 2г. и 4 месеца, още не се оправя сам, живеем сами със съпруга ми и нямаме помощ от никъде - родителите са ни далече и рядко идват. За всичко разчитаме само на нас двамата! И пак не се плашим - ще си имаме бебе живот и здраве през април!  Peace
Кураж!  Hug

# 11
Не мога да ти кажа дали ще се справиш, защото не те познавам Grinning
Аз лично искам вече второ дете и смятам че ще се справя. За финансите-все някак ще се справим. Засега детето не ми е огромно перо в бюджета, купуваме само дрехи и играчки за него. Наистина колкото повече расте, толкова повече разходи ще има, но, да сме живи и здрави, ще работим и ще се справим Grinning
Помисли дали го искаш, ако искаш дете ще се оправиш.

# 12
  • София
Ще се справиш, разбира се! Това е чудесна разлика между двете деца Hug  Успех!

# 13
АКО СИ МИСЛИШ, ЧЕ НЯМА НИЩО ПО- ХУБАВО ОТ СМЕХА НА ДЕТЕ , ЩЕ ТИ КАЖА, ЧЕ ИМА- СМЕХЪТ НА ДВЕТЕ ТИ ДЕЦА Grinning
ВТОРОТО ДЕТЕ ИМА ДАЖЕ ПО- МАЛКО РАЗХОДИ- ВСЕ ЩЕ ИМА ОСТАНАЛИ ОТ КАКАТА ДРЕШКИ, ПЪК И ТЪКМО ВРЕМЕ И НА НЕЯ ДА ПОМАГАШ В УЧИЛИЩЕ! ДАВАЙ СМЕЛО Wink

# 14
Ами,стига да го искате и двамата със съпруга ти,разбира се,ще се справите!Ако чакаш правилното време за второ дете,то никога няма да настъпи.Просто решавате сега и това е!Успех! Hug
Няма нищо по-хубаво от две,та дори и повече дечица! Grinning

# 15
Давайте смело  Grinning

# 16
 Още един положителен глас и от мен! Ще се справиш, разбира се, като дойде бебето, няма накъде. Нашия батко е на 1. и 9 мес. и ние си чакаме второ бебче. Ще се справим! Hug

# 17
с близнаци на 3 и половина сме и чакаме трето!!!идвай при нас в клуба  bouquet
разбира се че ще се справиш - въпрос на желание и организация е!

# 18
няма как да разбереш, ако не опиташ  Laughing
не познавам семейство, което да не се справя с две , че и повече деца. давайте смело!

# 19
Единствено ти можеш да си отговориш на това.Прецени си силите сама защото тук никой не е точно на твоето място за да каже давай или не.
Само ти можеш да решиш.

# 20
  • Earth
Когато има желание всичко се постига  Peace

Справила си се първият път ще се справиш и вторият  smile3521

# 21
направете това което смятате за добре    аз имам син на 5г и съм бременна в 4м   и считам че сега ти е момента

# 22
  • София
Разбира се.

# 23
Ще се справиш!Аз имам две деца с разлика година и половина-общо казано две бебета,на мен никой не ми помага и се справям.Всичко е до нагласа.Късмет и скоро да се похвалиш.

# 24
  • Все на втория етаж
Искате ли второ дете и двамата? Ако да, не му мислете изобщо. Wink
Ще се справите, разбира се, а каката ще се радва и помага.

# 25
Не се отказвай  Peace Аз също имах такива съмнения, но както личи в подписа ми - реших се. Трудничко ни е, но си заслужава. Моя даже и за трето се натиска  Mr. Green

# 26
Баткото е първолак,а малкия на 11 месеца,адски е трудно!!!Но пък малкия така си расте между другото,покрай всички грижи които имам с баткото(четене,писане,смятане).Ще се справиш,стига да имаш желание.Няма по голяма радост от децата. Hug Hug Hug

# 27
  • под жаркото слънце
Каката ще помага, таткото също. Пък и тъкмо ще си бъдеш в къщи, да помагаш на каката с науките, няма да я записваш на занималня или да се чудиш кой да е с нея след училище.
И аз чакам трето, никой не ми помага  Peace

# 28
Ще се справиш разбира се. Hug
Аз съм много щастлива с моите сладури. Peace
Желая ти успех

# 29
Въпросът е не дали ще се справиш, а как ще се справяш с две деца. Аз засега имам едничко, но знам какъв ентусиаст бях като бременна и как изцяло и напълно се промени живота ни след това. Каквото и да решиш следваи правилото на 4 -те П, Правилната Подготовка Предпазва от Провал. Подготви се старателно за новото бременнеене, осигури си подкрепата на близки и приятели и се радвай на новия живот растящ у теб. Кураж и успех Grinning

# 30
  • Варна
ЩЕ се справиш, разбира се!

# 31
Аз съм на 31 и имам първокласник и бебе на 2 месеца. кърмя, дрешки и т.н. имам от баткото и от племенника, разхода ми е около 30-40лв за памперси само.
Бебе се гледа и с 2 и с 200 мила, не му мисли толкова. Нека не остава какта сама на този свят когато вас ви няма. Аз имам сестра и тя винаги ми е била по-близка от родителите ми.

А и по принцип смятам че не е хубаво да се остава с едно дете. Моя добра приятелка дъщеря й вече голяма разви психично заболяване. живота на приятелката ми се срина и живее със свито сърце и се обвинява за направен на времето аборт по поне 3 причини- те вече нямат бъдеще с това единствено дете на 50 години вече нищо хубаво не чакат от живота. те я гледат, тях няма да има кой да гледа когато отпаднат, дъщеря им един ден ще е на произвола на съдбата когато те се загубят. Много е тъжно но това е реалността...
Тя все ми повтаряше "Не оставай с едно дете, не оставай с едно дете"

# 32
Ако знаеш какви тревоги имах и аз, когато мислехме за второто дете. Струваше ми се, че ще ми е много по-трудно отколкото с първото. Имах същите страхове като теб. Как ще се справя и т.н. А ние сме от малък град, където заплатите са много ниски, а цените високи. Проблема с доходите беше наистина притеснителен и за мен. Заплата от 400 лв. за мъж се счита за доста висока тук. Е, решихме се и всичките ми страхове се изпариха, когато бебка се роди. Всичко си идва на мястото от самосебе си. Със сигурност ще се справиш, а тези страхове ги има почти всяка майка, особенно, ако семейството не е с високи доходи. Не му мисли  baby_neutral

# 33
 Супер е! Ще се спревиш!
Аз искам още!

# 34
Аз имам кака първокласничка и бебе на 10 месеца.
Смятам, че след като родих второто усетих какво е да ти е пълна къщата - страхотно е.
Замислям се за трето.

# 35
  • In someone's dreams
Аз също подкрепям всички мами до сега. Моята принцеска ще е в първи клас наесен, а беби живот и здраве го чакаме април. Не че не се притеснявам, но зная, че ще справя! Много е важно какво точно искаш ти .....

# 36
Може пък и точно сега да ви е момента. Идеално, ще ходи голямото на училище и ще можеш да му помагаш. А и голямото си е голямко вече. Моите са с 1год. и 7 месеца разлика и сами си ги гледаме. В началото си гледах 2 бебета. Децата са ми най-хубавото нещо и се радвам, че са 2. Ако имам възможност и още 1 дете бих имала,но за сега е важно че Йони не е сам.

# 37
  • плевен
аз те подкрепям и сам за с двете ръце .
когато сина ми се появи (Той беше едно пепланувано бебе) дъщеря ми беше на 10 години
и аз си мислех,че няма да се справя ,но то всичко се подрежда така ,че скачай Peace

# 38
Имам дъщеря на 13 г. и син на 1 ,5 г. Доста време ми трябваше да навия таткото за второ дете . Единственното ми притеснение  беше и си остава боледуването - направо изпадам в паника. Иначе се справяме всички заедно с отглеждането на малкия - каката ми е голяма отмяна - само памперси не иска да сменя. Със сигурност ще се справиш само трябва да го искаш.

# 39
Желанието ти е прекрасно! Още повече, че ще си по майчинство точно когато дъщеря ти ще има нужда от теб. Няма да си съвсем отспала, но със сигурност ще се справиш. Успех в начинанието!

# 40
"Подходящото" време за второ дете никога не настъпва. Но, ако наистина го искаш ще го създадеш сама. Бях пред същата дилема, като теб преди време- с 20год.ипотека на жилище и други разни кредитчета, "цъфнали, та вързали", работехме и двамата с мъжа ми на по две места, за да смогваме.
Усмивката на милото ми момиченце не мога да заменя за нищо в този ужасен свят, а сега когато знам, че ще са две усмихнати момиченца направо летя! Simple SmileУспех
РР И ние ще бъдем в първи клас на есен, но с бебе.

# 41
Щом и двамата имате желание-ще се справите. А първото ви дете е достатъчно голямо, за да ви помага, разбира и да се радва на братчето/сестричката си!

# 42
Щом има желание, има и начини...  Wink
И аз не мога да си представя тепърва да мина с второ дете през всичко, с което сме преминали със сина ми, цялото внимание да ми ангажирано така, даже двойно...  #Crazy
Но щом толкова хора се справят, явно има начини и всичко опира до психика и вътр. нагласа... Не само до възможности. Peace

# 43
  • Пловдив
"Подходящото" време за второ дете никога не настъпва.
И при мен е така. Никога не съм готова, нито за първото, нито пък за второ (живот и здраве). Знам, че някога трябва да се случи, искам го, но не сега. Въпросът е КОГА, АКО НЕ СЕГА? Задай си го и ти. За себе си знам, че ако не е сега, няма да е никога и затова не отлагам. Колкото и да е трудно, ще се справите  Peace

# 44
аз съм за всичко е в положителната нагласа имаме син на 4г и10м и дъщеричка на 4м ,а за помощ разчитам на таткото мн.сме щастливи защото радостта и любовта ни е умножена по две  newsm10 smile3541

# 45
  • София
Ще се справите,колкото сте щастливи с едно дете,ще сте двойно по-щастливи с две:)

# 46
Ще, ще. Каката ще помага, таткото също. Пък и тъкмо ще си бъдеш в къщи, да помагаш на каката с науките, няма да я записваш на занималня или да се чудиш кой да е с нея след училище.
много добро мнение! и аз смятам така.

# 47
"Всяко дете идва на този свят с късмета си, а ако е желано и обичано то носи радост и щастие на всички около него." Тези думи чух от една възрастна жена, която гледаше съседското и дете / без заплащане или някакви ангажименти - на добра воля/ 
От личен опит мога да кажа, че най-трудно се гледа първото дете. Щом си се справила с каката, няма как да не успееш и с едно братче или сестриче  Hug

# 48
Разбира се, че ще се справиш, стига да искаш.  Peace

# 49
  • Някъде на път....
Авторката няма ли да се включи все пак............ newsm78

# 50
  • София
И аз те подкрепям за второ детенце!Ако чакаш удобния момент,то обикновено той никога не идва.
Моите деца са с разлика от 7.6 години и съжалявам на моменти,че не са с по-малка.Ама и аз все чаках,не знам какво...т.е. знам,ама това е друга тема.
Не се притеснявай ще се справиш!

# 51
Давай! Няма нищо страшно. Разликата на моите е три години .Първите месеци ми беше трудно, но всичко се подрежда. А и твоята е голяма. Аз и досега трябва да обръщам голямо внимание на моята, защото веднага се натяква, че се занимавам само с бебо. Ти поне няма да имаш този проблем.

# 52
Мисля, че ще имат перфектна разлика. Когато тръгне на училище ще можеш да си до нея, защото няма да работиш. Тя ще ти помаха със сигурност, а на тази възраст каките мисля, че много се радват на бебетата и ревноста е минимум. Освен това в първите месеци бебо предимно спи, а и като ти е второ няма да се шашкаш много много.  Peace

# 53
  • София
Ще се справиш. Като заговори майчинското чувство в теб ще правиш и възможното и невъзможното за да се справиш  Simple Smile

# 54
Естествено ,че няма да ти е лесно.Но какво по хубаво от това, къщата ти да е пълна с деца.Така ,че смело напред!
На лято и аз започвам да'' работя'' за 2-ро Peace

# 55
разбира се че ще се справите:)
аз смятам че жената става много организира и всичко си идва на мястото
Ние искаме три...засега сме на номер 1 Mr. Green,имаме си някакви планове и ние..но никога не бих се колебала дали да имаме или не
отговора е РАЗБИРА СЕ Laughing

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт