на море на Елените

  • 17 180
  • 99
  •   1
Отговори
# 30
# 31
  • Мнения: 7 640
аз на таблицата с цените виждам n/a newsm78

# 32
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
аз на таблицата с цените виждам n/a newsm78

и аз така.
Но си е съвсем редовна цената. Излиза по 135лв. на ден на човек.
Ми толкоз си е.

# 33
  • Мнения: 790
Зависи кой какво търси, какви са децата му и на каква възраст, на какво е свикнал и т.н.
 Ние много години наред почиваме все в Албена, но миналата бяхме убедени от много обаятелна агентка, че Елените са по-добър избор. Детето тогава беше на около 2,5 г., бяхме доволни, но тази година се връщаме на Албена.  Laughing
Ние бяхме във вилите - по-тихо и спокойно е, но стандарта на стаите не превишава половин звезда по мое мнение. Мрачни, а често и влажни стаи с тежки прашни завеси.
Роял парк е много шумно място през пиковия сезон. От към тишина Роял бей е по-добър избор.
Ресторанта - много любезен персонал, на видима възраст около 15 години  Laughing. Храната беше вкусна, но много по-бедна като видове сравнена с миналогодишния инклузив във Вита Парк, Албена.
Плаж - чист, не пренаселен. Има го момента с ранното слагане на кърпи по шезлонгите, но не сме оставали без чадър.
Разходка - една алея покрай брега. За бебе е супер, то си е в количката, но за по-голяма дете е скука.
Детска площадка - минималистична- една пързалка и една къщичка на стръмен тревист терен, до анимационния център и детския басейн.
Анимация - групите са основно на английски и руски. Заниманията са по график и се записват от преден ден. Което значи, че ако в един дъждовен ден решиш да си заведеш детето там, дори и под твой надзор може да не го приемат. За да го оставиш само трябва да има навършени 3 или 4 г., забравила съм.
Аптека - НЯМА. Има медицински център, в който вероятно биха ти дали спешни лекарства, но обикновена аптека няма.
Магазини - има 2-3, но не дотам добре заредени. Например кисело мляко има 2 пъти в седмицата и то само " На баба". Минерална вода - само Хисар и Велинград.
Вестници и списания - има, но например Нешънъл Джиографик беше 10 лв.
Ние изкарахме много хубаво, защото детето беше по- малко и нямаше нужда от кой-знае какви забавления. Но тази година предпочетохме Албена - има влакче, лодки, клатушки, двуместни велосипеди, разнообразни заведения извън инклузива, аптеки и магазини и т.н.
Ще разровя за снимки и ще ги кача по-късно. Wink

# 34
# 35
  • Мнения: 7 640

ако приемем, че това е за сезон 2008, пак не ми се вижда безумно.
Говорим за Ол Инклузив, все пак, преди две години офертите от този тип за Албена и пр. бяха по 800лв на човек.

# 36
  • Майничка
  • Мнения: 12 580
Пуснахте ми мухата с тези Елени. Laughing Ще се позамисля и аз през септември.
Досега сме ходили три години подред на Албена, но тази година няма да сме в окомплектовка, подходяща за ЖП транспорт, а до Варна ми идва далечко шофирането.

# 37
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
бяха по 800лв на човек.

същото го казах и аз.

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 2 514
Тай, благодаря ти за инфото. Май пак ще сме на Албена, странно, имам чувството, че снощи цените там са се вдигнали с 50% в сравнение с това, което гледах предния ден newsm78 В тази връзка на Елените май е евтинко Laughing

# 39
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Момичета, само да подхвърля идея - огледайте по чуждите сайтове, според това какви езици говорите, но най-вече немските. Аз резервирах през този: http://www.vidado.com/booking/ibe_tt2/erde/index.php?KID=577000&agent=OR1080 и то на цена, доста по-добра от всичко, което се намира по  нашите агенции.... Погледнах и за Елените, има оферти за по 7 дни от 200 до 300 евро на човек.... не са 400, както чета тук.
В повечето има опция плащане с крадитна карта и не е проблем!

# 40
  • Мнения: 1 288
нещо не успях да открия България в сайта, който си дала  Thinking

# 41
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
не е ли идиотско, да резервираме почивка за нашето си море, от чуджи сайтове?
Луди на направиха, еййййй.... Close

# 42
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Момичета, само да подхвърля идея - огледайте по чуждите сайтове, според това какви езици говорите, но най-вече немските. Аз резервирах през този: http://www.vidado.com/booking/ibe_tt2/erde/index.php?KID=577000&agent=OR1080 и то на цена, доста по-добра от всичко, което се намира по  нашите агенции.... Погледнах и за Елените, има оферти за по 7 дни от 200 до 300 евро на човек.... не са 400, както чета тук.
В повечето има опция плащане с крадитна карта и не е проблем!

как се резервира, без да е включен и полет в цената...

# 43
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Шани, това е линк към оферти без полет!

# 44
  • Мнения: X
....вилиана, може би е по-тихо в "Роял бей", но самият хотел, поне за мен, е класа под "Роял парк", въпреки, че звездите им са еднакъв брой, което за мен е необяснимо.

Ще се съглася само частично с теб, Карол. На външен вид Роял Парк изглежда по-атрактивен. Вярно е, че Роял Бей е май най-стария хотел, но е строен с мисъл. Всички стаи гледат към морето. Стаите са големи, което си е от значение, когато си с дете. А и това, че хотела е по-малък спестява ходенето по етажите и безкрайните коридорите, което се налага да направиш по много пъти на ден (все си забравил нещо в стаята Laughing).
Аз отново бих избрала Роял Бей, като ходя на Елените. Друг плюс е, че детската градина е в непосредстван близост до Роял Бей.
( Не , че е от значение -  само ще дам за пример, че като бяхме ние на почивка и Стефка Костадинова беше избрала Роял Бей, а не Роял Парк)

В крайна сметка и двата хотела са ОК.  PeaceЕдинствено не препоръчвам най-новите хотели в комплекса (някой се беше оплакал във форума, че три стаи били с обща тераса  #Crazy)
Това ли е единственият недостатък на новите хотели-че имат общи тераси?Питам,защото съм се насочила към един от тях-Андалусия,имате ли някакви впечатления за него?

Общи условия

Активация на акаунт