Защо кърмените бебета често са „нощни птици”?

  • 21 665
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8
Моето бебче е на 10дена и мисля, че е с изцяло обърнат режим. Тя спи дълбоко и много цял ден, а нощем се буди постоянно и само е гладна. Храним се на поискване, но бих се радвала да не ставам 3-4 пъти нощем за хранене Sad много ми се спинка. Освен това, тя яде с почивки- т.е. 20минути, после почивка (тогава използвам да сменя памперса) и после още около 10минути. А...а после е време да изследваме новия свят...какво ти спане?  Tired

# 16
  • Мнения: 1 107
Ива, благодаря за превода  Simple Smile
Сигурно съм от късметлийките, чиито деца спират да се будят още в първите месеци  Grinning

Долното на мен ми звучи твърде страшно. Надявам се, че жената писала статията се базира на медицински изследвания, макар и да са използвани условни наклонения.
Цитат на: Iva_D
Знаем, че бебетата, които правят големи нощни паузи са със завишен риск от синдрома на внезапната детска смърт (СВДС).

И аз се уплаших  Sad Уж и зъби чакаме, пък още не е започнал да се буди през нощта....

# 17
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Ние до преди пед дни папкахме по един път нощем м/у3 и 5, но сега е през час, час и половина, кото зомби съм #Crazy, но го отдавам на зъбите. Все един ден ще престане да се буди, а може и да не престане, аз се будя нощно време да пия вада откакто се помня. Дали не е наследствено newsm78.

# 18
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 929
Статията вдъхва кураж и сили на майките, чиито бебчета се будят често през нощта, но действа подтискащо и създава излиши тревоги у майките, чиито бебчета си спят сладко-сладко по 5-6 часа през нощта.

Самато авторка на статията твърди, че не е съвсем сигурна връзката дълго спане - СВДС, а и никой лекар не препоръчва (че и тя даже)   будене на бебчето като превантивна мярка, както например се препоръчва спане по гръб ( а не по корем) точно заради недвосмислено доказаната връзка спане по корем - СВДС. Това изказване авторката е доста спекулативно и най-добре би било да си го спести, защото освен да всява паника друго нищо не постига.

# 19
  • Мнения: 4 629
Аз се радвам, че детето ми не се буди за нощни хранения и, че си спи в отделна стая. Сега като се връщам назад във времето първите 3 месеца, (когато сина ми се будеше да се храни през нощта) ми бяха кошмарни. Вечно бях недоспала и уморена Tired

# 20
  • Мнения: 2 220
Вики не се буди за ядене през нощта от 1-ия месец. Стана си съвсем естествено. Недоспиването не ми е познато, защото дори като се будеше, беше по 1 път - хапваше и пак заспиваше. Ако тепърва започне да се буди, сигурно ще ми е много кофти.

# 21
  • Мнения: 4 242
Макар да съм чела статията отдавна, пак ми беше много интересна. Аз се водих по нея и определено приемах и приемам нещата много по-спокойно, без излишни чуденки. Точно по тази причина нощното кърмене не ми тежи,  по скоро ме радва.
Смятам че статията е доста полезна за младите майчета. Почти всяка седмица се пускат темички за нощното будене и кърмене, ето адекватен отговор на въпросите и тревогите майчини.
Не съм съгласна, че изложените евентуални проблеми и рискове плашат, смятам че нещата трябва да се знаят, че се случват, че ги има. Така ще сме способни да направим каквото можем, до колкото зависи от нас поне. Simple Smile
Въпроса с недоспиването го реших като започнах да спя с бебка. Така се кърмин в просъница, дори и на сън понякога. Много често не помня да съм кърмила, само повдигнатата тениска издава нощните ни приключения. Mr. Green
Благодаря на Ива за труда! Hug

# 22
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 929
Почти всяка седмица се пускат темички за нощното будене и кърмене...  въпросите и тревогите майчини.

Ако "фактът" за връзката на дългото спане със СВДС почне да се изтъква от лекарите, като примерно "фактът" за нуждата от почивка на стомахчето през нощта,  сигурна съм, че почти всяка седмица ще  има теми за нощното спане и как да го преодолеем... тогава ще са от друго естество въпросите и тревогите майчини.
Добре, че лекарите (дори и на запад) пропускат да споменат този "факт".  Mr. Green

# 23
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Защо кърмените бебета често са „нощни птици”?
От  Kathy Kuhn, RN


Бебето ви ще спре да се събужда нощем, когато надрасне нуждите си, задоволявани от нощното кърмене.


Преведе Iva_D от parenting.ivillage.com

Може ли някой да ми каже кога става това и кое се приема за надрастване на тези нужди?! Щото Емата е на 9 месеца, 11 кила и суче нощем, та се пушек вдига. Според вас има ли нужда от това организмът й?  Twisted Evil

# 24
  • Мнения: 4 242
Щом суче, значи има Зъхи Peace!
Кой нормален човек ще предпочете да се буди час по час, вместо да спи цяла нощ непробудно и да се наспи блажено? Flutter Щом се научат да спят чоченцата ще си отдъхнем всички.
Огън! Служба не остана! Mr. Green

# 25
  • София
  • Мнения: 2 896
Защо кърмените бебета често са „нощни птици”?
От  Kathy Kuhn, RN


Бебето ви ще спре да се събужда нощем, когато надрасне нуждите си, задоволявани от нощното кърмене.


Преведе Iva_D от parenting.ivillage.com

Може ли някой да ми каже кога става това и кое се приема за надрастване на тези нужди?! Щото Емата е на 9 месеца, 11 кила и суче нощем, та се пушек вдига. Според вас има ли нужда от това организмът й?  Twisted Evil

и аз тва се чудя...ама отговорът най-вероятно е че освен физиологични нужди, бебочите имат и гушливи такива  Laughing Laughing Laughing
(снощи мойта дрисла се биди/сука 5-6 пъти...ей тва вече е прекалено май, а?)

# 26
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 739
Ох на мен пък взе да ми писва от това нощно и не само  Sad  Особено пък през последната седмица е някакъв ужас просто  Close Тъкмо реша да си лягам и дребния се разскърцва и така изкарва цялата нощ при нас.  ooooh!

# 27
  • Мнения: 7 837
Със сигурност кг нямат никакво зна4ение, защото Самуил няма и 9 кг, а ве4е спи непробудно от 21.00 до 6.00 часа

# 28
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Със сигурност кг нямат никакво зна4ение, защото Самуил няма и 9 кг, а ве4е спи непробудно от 21.00 до 6.00 часа

За килограмите имах предвид, че определено няма нужда от това нощно хранене.

# 29
  • Мнения: 1 999
София сама започна от известно време да си пропуска едното нощно хранене. Като я нахраня в 21.00 после чак в 4.00 се буди и иска цица. В началото я хранех на 2 1/2 - 3 часа и не можехме да се наспим. Crazy Щом иска да яде през нощта ще я храня, хем тя е доволна, хем на мен ми олеква и после всички спим спокойно! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт