Защо кърмените бебета често са „нощни птици”?

  • 21 664
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 215
На мен не ми пречи нощното кърмене, просто с епритеснявам, дали не й идва малко в повече. Само това, иначе като я оставям петък на мама да я гледа за цялата нощ и се будя нощно време да я търся къде е. Не съм вярвала, че тов аще ми липсва.... Представям си какво ще е като не ме иска изобщо вече. Cry

# 31
  • Мнения: 1 071
Наистина звучи успокоително,но ние се будим на 2 часа,така че ставампоне 3 пъти,а понякога и 4-5.През деня трудно мога да спя защото трябва и домакинската работа да свърша.
А каката също я кърмих,но спря да се буди още на втория месец.
Жадувам за момента,в който ще "надрастне" нуждата от нощно сукане.

# 32
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 929

От  Kathy Kuhn, RN

Бебето ви ще спре да се събужда нощем, когато надрасне нуждите си, задоволявани от нощното кърмене.

Може ли някой да ми каже кога става това и кое се приема за надрастване на тези нужди?! Щото Емата е на 9 месеца, 11 кила и суче нощем, та се пушек вдига. Според вас има ли нужда от това организмът й?

Според Трейси Хог, детска акушерка, автор на няколко книжки за грижа за детето, стомахчетата на повечето бебчета след  около 6-а седмица от раждането физиологически са в състояние да задържат достатъчно храна, която да ги задоволява за 5-6 часа непробуден сън през нощта. (За по-големите бебета и повече.) Тя разглежда различни фактори и обстоятелства, които  провокират по-честото будене и предлага решения. Според нея родителите успешно могат да съдействат за постигането на това, което природата вече е разрешила.

# 33
  • Мнения: 1 215
Ами според мен при всяко бебе е различно. Емма започна да спи от 10 вечерта до 11 сутринта непробудно през третия месец. От 6тия пак започна да се буди нощно време и така сме и досега. А сега откак изкараха и зъбите.... ooooh!немой ви казвам как мама спи по 15- 20 мин. Единствения начин е да я оставя да пореве 15 мин към 12.00 за да се измори и след тов ана гърда и заспиване. Това е!! #Crazy #Crazy

# 34
Моля, кажете нормално ли е бебе на 4 месеца да суче нощем през 2 часа и половина. Бебе Габи е само на кърма. Още не съм давала сокчета или друго. През деня прави по-големи паузи, а нощем не и не. Това ми тежи, щото тамън заспя и той уаааа- иска цица! Ако може някак да разредя паузите или да премахна поне храненето в 01.30-02.00 часа, че иначе през деня едвам гледам!

# 35
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ами нормално е Grinning И моята госпожица беше такова бебе.За нас разрешението беше тя да спи с мен в леглото,където давам гърдата в просъница и двете дори не се будим напълно.До 6-тия месец не е препоръчително да правиш опити да отучваш бебето от нощното хранене.Ако този вариант със спането в твоето легло не те устройва,има разни трикове,с които да го приучиш да спи по-дълги интервали от време - пусни ЛС на Червената кралица (така й е ника,на български изписано - Червената кралица),тя може да ти даде линкове и да ти сподели собствен опит по въпроса.

# 36
  • Мнения: 3 663
по въпроса за съветите на трейси хог
http://www.babywhisperer.com/forum/night-wakings-vf33.html
най-горе в закованите теми има страшно много полезна инфо
доста неща може да се прочетат и в Special Sleep Interview with Tracy Hogg (втората закована тема)
доста страници е (27), но си заслужава
иначе книгите не знам да ги има безплатни онлайн  Confused

# 37
  • София
  • Мнения: 2 164
Моля, кажете нормално ли е бебе на 4 месеца да суче нощем през 2 часа и половина. Бебе Габи е само на кърма. Още не съм давала сокчета или друго. През деня прави по-големи паузи, а нощем не и не. Това ми тежи, щото тамън заспя и той уаааа- иска цица! Ако може някак да разредя паузите или да премахна поне храненето в 01.30-02.00 часа, че иначе през деня едвам гледам!
Не знам какво да ти кажа. Мислех, че е нормално до третия, четвъртия месец да се буди нощем, за да суче. Приемах го и не ми тежеше толкова. Но сега е почти на 6 1/2 месеца и продължава да се буди, много по-често от преди. Вчера си поставих за цел и броих колко пъти съм я кърмила. 11  Shocked, като 4 от тях през нощта. Сериозно взе да ми писва, но не знам какво да правя. И не са зъби!

# 38
  • Мнения: 303
Цитат
11  Shocked, като 4 от тях през нощта. Сериозно взе да ми писва, но не знам какво да правя. И не са зъби!
Цитат
Аз помислих, че 11 са били през ноща Wink При нас се случва и това Tired

# 39
  • Мнения: 1 278
Момичета, вие за това не спите. Щото броите  Laughing

# 40
  • Мнения: 250
Моят бебчо е вече на 1 год. и не е пропуснал да не се събуди през ноща.Ако се случи да спи повече от 2ч и да не се събуди и го проверявам дали всичко е наред

# 41
  • Русе
  • Мнения: 301
и моето малко момче се буди нощем, само че след като се наяде и оригне, го слагам в леглото и почва едно въртене на главата едни махания с ръце, едно чудоооооооо........ вземам го в мен спи кротко, оставя го пак така, и всичко със затворени очички... и незнам сега наяжда ли се, не се ли.... яде по 10 минути максимум 15, на килца е много добре, на 3 медеца е, а си удвои теглото вече, даже ни се кара педито, и настоява да не го храня нощем... да ви кажа не ми тежи храненето, но да не му вреди нещо  newsm78 и как да разбера на какво се дължи това мятане на глава и ръце, той изобщо не иска да спи легнал, дори и при нас да го взема се върти  Sad спим аз седнала, той в мен. През деня си спи нормално и спокойно където го оставя - на гимнастика, в шезлонг, на легло... как да му помогна с този неспокоен сън... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт