най-сигурното нещо в живота

  • 2 753
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 070
Най-сигурното нещо в живота е.....-смърта.
Нея човек няма как да я надхитри,няма начин тя да му се размине.
Защо след толкова хилядолетия,взаимно съжителство,
не свикнахме с нея?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 567
Защото взима най - скъпото, най - свидното, най - милото, най - обичаното, как да свикнеш с това, как да свикнеш с болката и липсата, никак не се свиква, продължаваш да живееш , но с поредната рана в душата , която някак си успява да промени същността ти!

# 2
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
слоупотребяваш с туй под крилото ми се чини ...

# 3
  • Мнения: 2 270
Защото взима най - скъпото, най - свидното, най - милото, най - обичаното, как да свикнеш с това, как да свикнеш с болката и липсата, никак не се свиква, продължаваш да живееш , но с поредната рана в душата , която някак си успява да промени същността ти!

Много точно! Peace

# 4
  • Мнения: 165
Наистина, като се замислиш само смъртта е сигурна.

# 5
  • Мнения: 2 070
слоупотребяваш с туй под крилото ми се чини ...
не Слоупотребявам Naughty
бях ма осем , починаха,
родителите и брата на майка ми.
тогава получих страхова невроза
и май още си нося последиците от нея.
преди повече от две години почина баща ми,
а за няколко месеца погребахме трима приятели,
които нямаха още 40 години.
така ,че ти май Слоупотребяваш със злобата,
или не си си взела още дозата ooooh!

# 6
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Ти задаваш глупави въпроси.
Какво очакваш да ти отговорят?
нещо като това
Цитат
Защото взима най - скъпото, най - свидното, най - милото, най - обичаното, как да свикнеш с това, как да свикнеш с болката и липсата, никак не се свиква, продължаваш да живееш , но с поредната рана в душата , която някак си успява да промени същността ти!
не го знаеш?
каквото и да напишат, ти ще го знаеш.
или искаш да питаш защо се страхуваме и защо ни се случва?

 

# 7
Аз загубих баща си още като дете,нямаше навършени 40 год. Дядовците ми починаха преди да навърша 10. Трудно не трудно, преодолява се. Развих особено отношение към  смъртта и не ме тревожи мисълта за нея. Това е най-естественото нещо на света и да се паникьосваш за нея е все едно да се паникьосваш, че утре ще изгрее слънцето. Всекиму това е писано, неизбежно е и удобен момент за смърт няма.Да,грубо е понякога,не е справедливо да си отиват млади хора и деца, но такъв е животът.Справедливостта е човешка измислица.Ще се опитам да възпитам и децата си в по-спокойно отношение към кръговрата на живота, без истерии и обожествявания на починали.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 762
Защо веднага упрекваме? Може би и е много тежко точно в този момент и точно сега иска да сподели с някой болката си. Не всеки е цар на писмото, за да се изрази с по- умни въпроси.  Peace

# 9
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Най-сигурното нещо в живота е.....-смърта.
Ай пак щуротии  #Crazy жена теб да не те е друснала депресия с наклонност към самоубийство  smile3537 Я за да сме сигурни в тоз живот всеки де се висне или да си тегли по един патлак smile3521

# 10
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Защото няма връщане назад. Категорична крадла е. Освен това културата ни е такава, оплакваща мъртвите

# 11
  • Мнения: 2 716
Да внеса корекция  Crazy
Не е най-сигурното, а ЕДИНСТВЕНОТО сигурно.
Не се съгласявам и с това, че не можем да свикнем с нея.
Снощи гледа ли новини?
За колко смъртни случая съобщиха? Вероятно не помниш.
Значи вече сме свикнали. Не е много приятно.

Смъртта на близък е нещо друго. Загуба.
Собствената ни смърт, обаче, изобщо не ни касае. Не се замисляме за нея.
Както е казал мъдрецът:"Когато аз съм тук, нея я няма. Когато тя е тук, мен ме няма"

Всъщност ние се страхуваме от загубата. От загуба на конфорт. На личен уют. Защото на мъртвият не знаем какво му е. Т.е. има ли му нещо? Преминава ли в друго измерение? Носи ли някаква промяна смъртта. Или е край.

Някои твърдят, че когато плачем до леглото на умиращия, всъщност плачем за себе си, а не за него.

Наистина темата е философска.

# 12
  • Мнения: 274
Най-сигурното нещо в живота е.....-смърта.
Ай пак щуротии  #Crazy жена теб да не те е друснала депресия с наклонност към самоубийство  smile3537 Я за да сме сигурни в тоз живот всеки де се висне или да си тегли по един патлак smile3521
Това е меко казано злобно. Ако си намерила баща си с "патлак" в ръка и разтекъл мозък, едва ли ще си позволяваш подобни коментари.
По темата - не само, че е най-сигурното, ами е и най - естественото нещо на света. Това е просто един етап от безкрайния кръговрат на живота. Мен по - скоро ме дразни отношението на хората към това - разни безсмислени церемонии като палене на свещи, "подаване".....и след три години /примерно/ забравяме постепенно как са изглеждали тези същества /щото не умират само любими хора, а и кучета, котки, канарчета/. Аз си пазя спомените - те са ми най-скъпи. И редовно споменавам покойниците, без да се притеснявам, че ги безпокоя. Не вярвам в задгробния живот.

# 13
  • Мнения: 620
На всички е ясно,че няма по-естествено нещо от смъртта- да.
Свиква се с нея - може би Confused
За мен най-ужасна е нелепата смърт.И да в такива моменти ми е мъчно,вълнувам се и плача.Понякога и за непознати хора.
А с липсата на любим човек също се свиква...,много трудно и заслуга за това имат спомените.
Има една фраза "Разровиш ли спомен - ще бликне сълза"...както и да го погледнеш е вярно казано.
Не е вярно,че само ние-хората тъгуваме по починал близък Thinking

# 14
  • Мнения: 3 216
Най-сигурните неща в живота освен смьртта са и даньците.

Общи условия

Активация на акаунт