Колко време след варицела в банята

  • 13 206
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 786
Търсих, но не намерих коментари конкретно за това.
Четох, че много хора се къпят по време на варицела и това ги облекчавало. Въпреки това и нашата лична каза, и понеже бяхме в Милано като се разболя малкия, там докторката също каза, че не трябвало да се къпем, в Гърция същото препоръчвали...
Та въпросът ми е докога  newsm78
На малкия пъпчиците му са вече на корички и го къпах без шампоан или сапун два пъти, но не е същото  Rolling Eyes Особено косата му плаче за шампоан, но точно по главата коричките са му доста големи и не знам дали няма да ги раздразня.
Сега и аз съм с варицела, но пъпките ми са малко, бледи и не ме тормозят особено. По-зле е температурата, и аз докато се усетяс какво съм, се къпах с душ-гел и шампоан, и едновременно забелязах обрива, но май не съм им много навредила.
Та как процедирате вие и КОГА започвате къпането с шампоани?

# 1
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
На 10 ден от появата на обрива. Изкъпахме го с шампоан и сапун, че на другия ден беше на преглед при личната. Пъпките му бяха с корички, но нито една не падна, при това миене. В интерес на истината някои от коричките ги махах заедно с кичурче коса - с ножицата. Бяха се отлепили от кожата, но залепнали за косата и нямаше махане.
Така че спокойно къпи.
 

# 2
  • Мнения: 786
Мерси  bouquet
Май е време да рискувам.

# 3
  • Мнения: 7 201
На 10 ден от появата на обрива.
PeaceИ аз толкова изчаках.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 964
Има доста теми във форума, в които се обсъжда точно  къпането по време на варицела. В повечето се набляга на мнението, че по време на боледуване от варицела се препоръчва  често къпане с не много топла вода и без сапун.
Племениицата ми на Коледа се разболя от варицела, не мога да кажа за Италия и Гърция, но докторът в Австрия (сестра ми живее там) предписал като лечение чести бани и Фенистил.

# 5
  • Мнения: 786
Видях ги и ги четох, не бяха за което ме интересуваше. Опитах се да обясня, и мисля че другите мами са ме разбрали, тъй че май се е получило - не питах за ПО ВРЕМЕ НА, а колко време СЛЕД? Crossing Arms
А в Италия и Гърция със сигурност забраняват докато не се оправи напълно, което не ми помага в чуденето да чакам ли корчките съвсем да изпадат. Тъй че мисля, че ще е полезна и тази тема  Naughty

# 6
  • Мнения: 8 585
Къпането и варицелата нямат нищо общо.
Къпането ПО време на варицела е НАЙ-ВАЖНОТО средство в борбата срещу сърбежа.
Няма изисквания "колко дена след", защото няма забрани да не се къпе по време на варицела.

Само в Бг има таква "забрана". Защо? поради педиатърско невежие и липса на информация.
Няма просто две мнения, щом второто е грешно.

Последна редакция: чт, 17 яну 2008, 17:18 от Birdie

# 7
  • Мнения: 786
Е явно не е само в БГ, щом бях пред лекарката, когато ни го каза, и не беше в БГ  Shocked
И вече никой не говори за сърбеж, а за останалите корички, сърбеж отдавна няма  Tired.

# 8
  • Мнения: 103
Когато дъщеря ми се разболя от варицела често я обливах с вода, в която пусках няколко кристалчета калиев перманганат - водата ставаше розова. По този начин по бързо погаряха пъпчиците. А и беше лято с ужасни горещини, просто нямаше как да не я къпя - правех го без  измиващи средства /сапун, душ гел/.

# 9
  • Мнения: 8 585
Е явно не е само в БГ, щом бях пред лекарката, когато ни го каза, и не беше в БГ  Shocked
И вече никой не говори за сърбеж, а за останалите корички, сърбеж отдавна няма  Tired.
Въпросът Ви няма съдържание.
Банята и коричките? нямат връзка.
Ще паднат сами. Дали банята помага на това,или пречи?
Без значение е този въпрос.

Къпането при варицела е ключов момент в лечението на болестта.

# 10
  • Мнения: 786
Защо коричките да нямат връзка с банята? Спелувам - при миене на косата със шампоан, който при всички случаи съдържа химикали и би могъл да бъде алерген, се налага разтъркване на кожата на главата с пръсти, при което може да се закачи някоя коричка и шампоанът да попадне на заголено местенце, което считам за по някакъв начин опасно ooooh!
При всички случаи, мисля че получих отговор на въпроса си, тъй че спокойно да се ориентирам към другите си занимания в домакинството  Mr. Green
 Peace

# 11
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
elin_a, явно наистина някои не са те разбрали. И аз като теб по време на болестта къпах малкия само с вода , никой лекар не ми е казвал да не го мокря, просто личната ме посъветва да не използвам измиващи средства. Аз също така смятах, че може да има неблагоприятно влияние върху обрива.

# 12
  • Мнения: 8 585
Точно измиващите средства при баня са основното средство за да се предпази кожата от вторична инфекция при варицела.
Именно инфекцията е тази, благодарение на която остават белези дълго време.
Затова и поддържането на максимална чистота на кожата при варицела, не само успокоява сърбежа, но и предпазва кожата от вторични инфекции.

Последна редакция: пт, 18 яну 2008, 14:11 от Birdie

# 13
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Точно измиващите средства при баня са основното средство за да се предпази кожата от вторична инфекция при варицела.
Именно инфекцията е тази, благодарение на която остават белези дълго време.
Затова и поддържането на максимална честота на кожата при варицела не само успокоява сърбежа, но и предпазва кожата от вторични инфекции.

Има логика Wink. Дано не ми се налага, но ще го имам предвид.

# 14
  • София
  • Мнения: 15 434
А ние пък не знаехме и си го къпехме всеки ден внука, много бързо му минаха и пъпките и коричките. А и на него му беше добре, защото намаляваше сърбежа.

Общи условия

Активация на акаунт