пак за очичките

  • 1 888
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 360
Здравейте!Имам въпрос към мамите с опит за очите на бебето ми, което е в кувиоз. Прочетох,че е хубаво да се наблюдават,докато е още в кувиоза. Въпросът ми е какво точно да гледам, на какво да обръщам внимание и какво да направя,ако забележа проблем. Ще ви бъда много благодарна, ако има някой, който може да сподели опит.

# 1
  • Мнения: 486
Първо спри да се притесняваш, още е рано за това.Аз не съм от майките с много опит, защото на момата ми й се размина и няма проблеми.Докато е в кувиоз я наблюдават лекарите, сигурно ще има консултация с детски офтамолог.За твое успокоение попитай кога и дали ще има такава консултация. Доколкото знам прблемите с очичките се появяват когато на бебето спрат да му подават допълнителен кислород.Ако не са подавали кислород няма за какво да се тревожиш, от това може да се  увреди ретината.Ти не може да забележиш по никакви видими начини/до като бебто е малко/ , ако има проблем.Прави се преглед след каот бебето го изпишат от болицата, най-вероятно от там ще те насочат, ако не питай ги.
Дано съм отоговорила на въпроса ти и ако съм дала не вярна информация, моля мамите да ме поправят.

# 2
  • Мнения: 360
Благодаря за отговора. Наистина ми е трудно да не се притеснявам, но се опитвам.Единствено не искам да съм нехайна и после да се окаже късно.А бебо беше 5 дни на кислород, така че...Не знам, ще се моля да няма проблем.

# 3
  • Мнения: 502
Ти не може да забележиш по никакви видими начини/до като бебто е малко/ , ако има
След изписването от болницата ще ти кажат да ходиш при очен лекар, който да наблюдава очичките.

# 4
  • Мнения: 3 914
Ще поправя и Зоя и Рори Wink
Първо проблема може да бъде и видим,но ти няма как да го видиш ,ако детето още е в болницата Peace
Второ,офталмолога задължително трябва да прегледа детето, когато то бъде преместено от кувиоза на термолегло Peace,а това става доста преди да бъде изписано,ако не е така,следва да изискаш този преглед.
Ретинопатията при недоносените има много причини,не е само кислорода,затова бих могла да ти помогна в разсъжденията ,ако споделиш всичко за детето,т.е тегло при раждането,имало ли е инфенций след това,имало ли е проблеми като: мозъчен кръвоизлив,кръвопреливане,реанимация и др.

# 5
  • Мнения: 62
Здравейте мили майки
Моето дете също беше в ковьоз, но не съм го водила на очен лекар. Вече е на 1год. и със сигурност вижда. Трябва ли сега да го водя на преглед или е вече късно? Досега не съм забелязала да има проблеми с очите.

# 6
  • Мнения: 3 914
Здравейте мили майки
Моето дете също беше в ковьоз, но не съм го водила на очен лекар. Вече е на 1год. и със сигурност вижда. Трябва ли сега да го водя на преглед или е вече късно? Досега не съм забелязала да има проблеми с очите.

Защо пък не,винаги е хубаво да има едно дете профилактичен преглед от офталмолог Peace

# 7
  • Мнения: 103
Здравейте мили майки
Моето дете също беше в ковьоз, но не съм го водила на очен лекар. Вече е на 1год. и със сигурност вижда. Трябва ли сега да го водя на преглед или е вече късно? Досега не съм забелязала да има проблеми с очите.

Това, че със сигурност "вижда" детенцето ти, до голяма степен не е критерий, що се отнася до проблемите с очите. Нашият офталмолог ми обясни (по повод на същия довод, изтъкнат от мен), че детенцето вижда - за това спор няма, но въпросът е колко процента вижда... Моята сладурка беше по това време с далекогедство - 5 диоптъра на едното оче и 6 - на другото. Направи ми впечатление, че на супер малки снимки разпознава хора, които познава, но не вижда често, както и познава предмети, които са доста отдалечени от нея, а не са част от всекидневното й обкръжение. И супер силна и вилна, отивам аз при лекарката и започвам да обяснявам, как чудодейно, диптърът много е намалял и как детео вижда всичко и т.н. При прегледа, обаче, веднага се установи, че диоптърът не е помръднал, просто моето слънце успява да фокусира и да "види", кривейки очетата...
така че , задължително отидете на лекар - на профилактичен преглед....

# 8
  • Мнения: 62
Благодаря за отговорите
На 29 сме на детска консултация и ще попитам личната за направление

Общи условия

Активация на акаунт