Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 17 ян. 2008, 16:42 ч.

относно кошчетата за кола и телевизията

• 461
  • 10
  •   1
Отговори
Здравейте, имам два въпроса и ще съм благодарна, ако ми помогнете.
1. И двете ми деца (имам близнаци) много обичат да спят в кошчетата, които по принцип са за кола. Притеснявам се да не би това да им изкривява гръбчетата.
2. И двете също така много обичат да гледат телевизия. Това може ли да им увреди очите?

# 1
  • Ку-куландия
Почти няма дете което да не заспива в колата, не се питеснявай. Също така всички в един момент започват да се заглеждат в ТВ-то, в началото в рекламите, това може да го ограничиш като не го пускаш да работи постоянно. Разбира се докато незапочнат да си го включват сами Laughing

# 2
Точно днес пуснах същата тема за кошчетата:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=258292.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=253652.40
Иначе за ТВ-то и Иванина постоянно го търси с поглед. Не мисля че ако не се прекалява и не стои близо до него може да навреди. Иначе аз винаги гледам да е с гръб към него и по далеч.

# 3
Моето дете не съм го ограничавала и за двете неща.

# 4
1.Не.
2.Не.

# 5
Лора също спи предимно в кошницата за кола.Телевизора избягвам да пускам,компютъра й стига. Wink

# 6
Няма проблем за кошчетата никакъв и все пак гледай да полежават и в леглото понякога Simple Smile
За ТВ-то Вики обожава да гледа рекламите и от раждането му до сега винаги е включен.

# 7
1.Спеше редовно в кошчето за кола
2.Имаше един период в който гледаше само реклами,но вече не обръща внимание на ТВ

# 8
И Лизи обичаше да спи в кошничката,но вече й е малка,за това не иска в нея.
За телевизора-много го отричат и аз не й давам да гледа много,но когато й попадне погледа гледа като хипнотизирана.  Shocked През нощта като я взимам при мен си гледка,но веднага заспива.  Mr. Green

# 9
Почти няма дете което да не заспива в колата, не се питеснявай. Също така всички в един момент започват да се заглеждат в ТВ-то, в началото в рекламите, това може да го ограничиш като не го пускаш да работи постоянно. Разбира се докато незапочнат да си го включват сами Laughing
  202uu

# 10
  • UK/София

Вкъщи не съм го оставяла да спи, или седи дълго време с кошче за кола.Четах статия в която английски учени твърдят, че дългото седене в такова столче затруднява развитието на белите дробове.Не се повлия толкова от написаното, колкото от това, че бебето ми приличаше на кифла осморка в столчето.
 Що се отнася до телевизията, копирам си постинга от скорошна тема:

Въпрос: Имаме бебе на 4 месеца; в стаята, в която го гледаме, има телевизор и компютър. Когато те са пуснати, детето обича да гледа. Вредно ли е това?

Отговор отД-р Антони Ненов, акушер-гинеколог:вредно е. Установено е, че въпреки защитата на мониторите, излъчваните от тях вълни влияят негативно върху функциите на детския мозък.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт