Вашите ритуали преди лягане

  • 2 013
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 922
Когато бяхме на вашата възраст изкъпваме се, после се слагаме в кошарата и даваме шишето с мляко.  Misc Baby Bottle   Аз или таткото сядаме на пода до кошарата и придържаме шишето. Докато си изпие млякото заспива.  smile3524  Като порасна сам си държеше шишето. Винаги казвахме лека нощ, целувка и милувка по косичката и излизахме от стаята.
Но сега вече сме големи и нещата стоят по друг начин.

# 16
  • Мнения: 200
Нашите са следните  - вечеря, гърне(обикновено ни разиграва малко и ни лъже че има ''ако''за да се отложи малко лягането), тоалет(къпане), четене на книжка (обича много поредицата за Франклин), самата тя загася лампата, казваме лека нощ на светулките навън (гледаме светлините през прозореца), гушкаме се и заспива. Напоследък се е ''влюбила'' в песничката за часовника и пеем ''тик-так'' за лека нощ. Като беше по малка я слагах в леглото, пусках диск с детски песнички, загасях лампата и излизах, но пораствайки много променя навиците и капризите си. Бих казала в зависимост от възрастта са и ритуалите за лека нощ.

# 17
  • Мнения: 5 026
Къпане, лягане задължително при мен, пие мляко, цукнане,гушкане,лека нощ,затваряй очи...

# 18
  • Мнения: 454
На този етап (почти годинка) първо го къпем, после яде, после пада една голяма игра и боричкане на спалнята и от месец заспива само с мен. Преди това баща му го приспиваше, но вече не ще и да чува и реве, като излява от стаята. Ритуалът с носенето на ръце и дундуркането никога не сме го практикували.

# 19
  • Мнения: 1 264
Нямаме някакъв ритуал. Чакаме го да се умори. Тогава сам ни води в спалнята и си иска млякото. Още докато пие млякото заспива. Но, това, разбира се, е идеалният вариант. Често си иска млякото, а след като го изпие е свеж като марулка и за нищо на света не можеш да го приспиш. Пробвали сме всякакви варианти. В този случай го вдигаме от леглото и го оставяме пак да си играе и така докато се умори. Най-лошият вариант е като се събуди час-два или няколко след като е заспал и реши, че му се играе. Осъмвали сме.  Tired

# 20
  • София
  • Мнения: 4 588
Къпане, хранене и си заспива самичък. Laughing

# 21
  • Мнения: 106
Благодаря Ви!   bouquet Дадохте ми доста добри идеи  Peace

# 22
  • Мнения: 24 467
Ние пък сме хранене, къпане, четене на книжки, поставяне в чувалчето, което всяка вечер плаче и вика "Гого-о-о!" и даване на Мечо, след което се завиваме, загасяме и възрастният излиза на бегом. Wink
На два месеца нямаше още приказки, нито чувалчето викаше "Гого-о-о-!", но също го оставяхме да заспива сам.

# 23
  • Мнения: 1 155
Изкъпваме се към  20.45ч.
После почистваме нослето, ушичките
Почиствам с марличка зъбките и очичките
Обличаме пижамата
Вечеряме и слагам мишлето да спинка. Стоя при нея докато заспи. Това става в повечето случаи за около 10 мин. Simple Smile

# 24
  • Мнения: 636
Къпане, почистване на носле и ушички, мазане с мляко и масаж, обличане, кърмене и докато си цока заспива.

# 25
  • Мнения: 161
При всяко заспиване, дори и през деня, бебчо си търси една определена възглавничка, в която си завира главата и се гушка докато заспи. Не търси присъствие на друг човек, освен ако не е твърде неспокоен/обикновено при пробив на зъбче/, тогава нищо не помага и се успиваме с часове.
Въпросната възглавничка се разнася навсякъде и ако случайно сме я забравили, например при  пътуване, "жална ни майка"........ Има и още един проблем - сега през зимата не мога да я изпера, защото Марто не си я дава за нищо на света. Примирила съм се, само сменям калъфките, че понякога са доста "налигавени" след поредната борба.

# 26
  • NL
  • Мнения: 520
Преди да дойде време за сън се старая поне малко да се е уморила  за да стане по-лесно приспиването.Слагам я в нейното креватче,което в момента го ползваме само за забавление и игра и се занимава известно време с музикалната играчка(аз през това време обикновенно гладя до нея и говоря нещо).След това вече започва да става леко кисела и я пренасям на спалнята да правиме масажи и гимнастика.Хапване и след това я полагам на повивалката и започвам да я пързалям(бутам )леко нагоре-надолу и пея в същото време.Това и е любимото занимание вечер и никога не плаче докато я пързалям с тази възглавница.Така си и заспива на нея и след това я слагам в люлката.Не я къпя всеки ден  но когато е ден за баня,започваме първо с нея и след това останалото.Само да отбележа,че люлката в която спи нощно време е без никакви украси от към играчки за да не се разсейва.И другото,че понякога приспиването трае и по два часа,зависи в какво настроение е baby_neutral.

# 27
  • Мнения: 25
На мен тепърва ми предстои раждане,но много ми се искаше да изразя своето виждане по въпроса.Мисля,че извършването на тези образно казано"ритуали" са много важни за детето,защото така то се ориентира кога е време за сън,за игра,за папкане и така  се чувства много по-спокойно и не би трябвало да се противопоставя,когато го слагаме да спи.Естествено аз нямам опит в това начинание,но искрено се надявам всичко това да проработи при нас.

# 28
  • Мнения: 8 999
Откакто са се родили: къпане, вечеря /може понякога и в обратен ред/, отскоро миене на зъби, лягат си в леглата, аз и татко им им казваме "Лека нощ, да спиш в кош!", гасим лампата и затваряме вратата. Как се оправят от тук нататък си е техен проблем.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Като го изкъпем така се отпуска..............че едва си изпива млякото.Обаче преди баня задължително го изморяваме с много игри.

Общи условия

Активация на акаунт