Що е то аквастоп?

  • 8 751
  • 9
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 23 537
Що е то аквастоп и за какво служи? Ясно, спира водата, ама какво, защо, кога?

Миялната ми го има, ама за какво ми е?!

# 1
  • България
  • Мнения: 1 090
Aqua stop,ами ние навремето преди доста години ,като купувахме миялна ,гледахме да има  такова чудо.Това означава,че ако в един момент нещо стане с миялната,водата автоматично остава вътре и не протича извън миялната.Не може да ви наводни...Дори в рекламата се казва:"доживотно застрахована от течове" Wink
Ние 2 пъти сме имали проблеми с тръбите,но водата си остава  вътре в миялната,така че не е само реклама. Peace
Другите да допълнят или да ме поправят,аз мисля,че е това...

# 2
  • Мнения: 165
Аквастопът е поплавък, когато отнякъде капе вода поплавъкът се вдига и съдомиялната блокира. Бутон "аквастоп" или "Спиране с вода в казана".

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 569

Ето какво написа Шани преди време


Ето ти малко инфо, кое какво е:

Защита от преливане
Ако се повреди  клапата за дозиране или нивото на водата е много високо, помпата започва да изпомпва вода, докато се достигне оптималното за избраната програма ниво.                                       

Частичен Аква стоп
Механична система прекъсва притока на вода в казана, ако се повреди входния маркуч.


Пълен Аква стоп
Сензор за изтичане на вода извън машината е монтиран в долната част на пералната машина. Ако засече изтичане и на най-малкото количество вода  веднага прекъсва притока на вода в пералната машина.(подобрение на частичния Аква стоп).

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 23 537
Това чудо е в началото на входния маркуч за чистата вода.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 492
Това чудо е в началото на входния маркуч за чистата вода.
Tired
Ами да,то и там му е мястото.Защото при повреда ако изтече водата от миялната или пералнята не е толкова страшно,защото вътре има 4-5 литра.Но ако се развали нещо и започне да се пълни с вода и да прелива,прелива,прелива..........

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Това чудо е в началото на входния маркуч за чистата вода.

това не е аква-стоп.
А просто стоп-вентила ти е изнесен там, а не на входа на самия уред.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 23 537
ОК. А къде е аква стопа тогава, пише, че има? Искам да го видя аз. Mr. Green

# 8
Здравейте,  Янтра каза най-точно какво е аквастопа. Това е система ,механична, от два маркуча един в друг, ако единия (вътрешният) се прекъсне то повишеното налягане във външния затваря клапана (тежкото нещо в началото на захранващия маркуч. Wink

# 9
Само едно малко уточнение, да не се бърка с ХИДРОСТОП, така наричат една от функциите в пералните. Wink

Общи условия

Активация на акаунт