Въпрос за отбиването?

  • 983
  • 14
  •   1
Отговори
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Здравейте момичета!
Имам нужда от съвет. С моята дъщеря се кърмим (Слава Богу) вече година и половина. Вече обаче започва да ми дотежава. Суче само нощем около 5 пъти. Гърдите ме болят, не се наспиваме и тримата и въобще съм се замислила за отбиване. Само че как става плавно отбиване, четох в библиотеката, ясно е че детето само трябва да се отбие за да е максимално безболезнено? Кое е по--добре според вас - мазането на гърдите с нещо горчиво или пък спиране на предлагането. Не ми се мисли как ще й се отрази и на нея, и на нас. Много ми е мъчно, но  напролет ще се отбиваме май май.
Много ще съм ви благодарна, ако споделите, просто като си помисля и ... Sad

# 1
  • Мнения: 376
Побутвам темата , защото и мен ме вълнува и бих чула вашите мнения.

# 2
  • Мнения: 3 810
заповядай при дългокърмещите майки. Там ще се намери кой да ти даде съвети. Според мен ви е рано за отбиване Wink. Освен ако нямаш мнооого извинителни причини. Самата аз отбих преди седмица по желание на кърмачето. Преди това предприех стъпки към намаляване на кърменията, като си залепих зърната с лепенки и обяснявах че мама я боли.
Няма нищо по- хубаво от плавното отбиване по желание на детето.
Успех!

# 3
  • Средната земя
  • Мнения: 371
И аз искам да е по желание на кърмачето, но моето кърмаче няма такова желание засега. Има и нещо друго: мисля есента да я пускам на ясла и ако не съм я отбила дотогава ще си откараме още половин година поне. Стресът който преживяват с тази промяна не предполага и отбиване, а напротив. Така че ми се иска да сме решили въпроса дотогава, мисля да започвам и работа, която е савързана и с пътуване...ох Whistling

# 4
  • Мнения: 3 810
ok. Действай како прецениш за добре Hug
А по въпроса ти, понеже си дългокърмеща те посъветвах да попиташ тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=258257.0

Нашите отрочета са друга порода- хитрички и пристрастени. Wink  Ще намериш разбиране Peace

# 5
  • Мнения: 2 614
Ако имаш възможност прати детето някъде за 1 седмица при любима баба, например!
Помага, да се намалят кърменията.
Когато Калина тръгна на ясла бяхме в апогия на пристрастяването (тя беше на 1г4м) не бях си и помисляла да я отбивам тогава, защото за нея щеше да е голям стрес. Но и на двете не ни пречеше кърменето....
НЕ знам какво да те посъветвам друго. НО детето ще се настрои и към яслата, и към това, че няма да те има отвреме-навреме. ЩЕ търси да посуква, само когато си при него, докато се отбие окончателно.
Можеш да оставиш нещата да се случат, или да ги побутнеш малко!  Peace

# 6
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Нашите отрочета са друга порода- хитрички и пристрастени. Wink  Ще намериш разбиране Peace
[/quote]

Така си е  Grinning

Благодаря момичета, опитах да не й дам на първото поискване през ноща и не мога да ви опиша каква война настана, такъв рев не бях чувала! И се отказах Rolling Eyes

# 7
аз имам същия проблем. на 20 април ставаме на 1 годинка и съм и заменила всички хранения. Суче само нощем според мен по навик, а не защото е гладна, защото кърмата ми е вече много намаляла. Буди се средно около 3 пъти. През деня я приспивам с носене и люшкане, но през нощта номера не минава и се съдира от рев ако не и дам. Нова съм във форума и не знам дали трябва да започна нова тема, защото виждам, че тази е от януари, но моля ако някои се е справил с нощното отбиване да ми пише за съвет. Моля не ме убеждавайте да продължавам да кърмя - мисля, че до 1 година е напълно в нормите.

# 8
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Аз успях! За моя голяма изненада стана много кротко и мирно. Започнах да й обяснявам, че мама има ох и я болят циците. Тя само ме гушкаше и така няколко пъти, докато не спря да търси. И сега,  да не кажа голяма дума, спи по-спокойно  Praynig

# 9
 Браво на вас. Хубаво е, че всичко е станало без да се стресира детето. Но както виждам тя е по-големичка и разбира вече. А при нас нито вода помага - бие шишето с ръка, биберон никога не сме ползвали, опитвам се да и говоря, да я успокоявам с гласа си, но засега не става. Честно казано когато махах дневните кърмения ми беше доста по-лесно. А и ние с баща и не можем никак да я търпим да реве Simple Smile Ако така продължаваме сигурно и ние ще откараме до 2 години. Сигурно трябва да я оставя да си пореве, но ми е жал.Ще продължавам да опитвам.

# 10
  • София
  • Мнения: 747
super mama,  аз кърмих първото си дете 2г и 2седм. Реших да го отбивам тогава, защото планирахме второ дете и исках организмът ми да си почине месец-два( и заради мен и заради бъдещото бебе). Георги сучеше тогава сигурно по 20 пъти на ден (особено в дните които беше лошо времето и сме си стояли вкъщи и веднъж на нощ. Имаше и дни, когато изобщо не се сещаше. Та аз използвах т.нар. "лютиво мляко". Купих си препарат против гризане на нокти, за да си мажа зърната с него. Една седмица преди това обача на всяко кърмене обяснявах, че след няколко дни млякото ще стане лютиво. И така след 5, след 4, след 3, след 2 дни, утре ...и на избрания от мен ден си намазах зърната. Само ведлъж близна Георги и повече не поиска. През нощта опита пак в просъница, явно беше забравил, на секундата се отказа и повече не поиска.
Не знам колко е правилно, колко не е, аз така направих. На мен никога не ми е тежало кърменето, напротив, но това беше моят избор за край  Grinning
На вас успех, леко и безболезнено отбиване  Grinning

# 11
  • Средната земя
  • Мнения: 371
super mama, моето мнение е, че не бива да я оставяш да реве. Няма никаква полза, аз опитах така най-напред и стана страшно, детето се разстрои, ние се изнервихме и накрая тя пак победи.
Само с добро и малко хитрост  Wink

# 12
Благодаря мамчета. Това с реването наистина май не помага. Може би по-нататък ще пробвам нещо с мазане или пък ще използвам тежката артилерия - бабата. Ако имам успех веднага ще се похваля. Оставам отворена за предложения, а до тогава - кой знае, може пък да се окажа от тези мамчета дето децата им ей така сами се отбиват или изведнъж спират да се будят нощем #Crazy

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
super mama, моето мнение е, че не бива да я оставяш да реве. Няма никаква полза, аз опитах така най-напред и стана страшно, детето се разстрои, ние се изнервихме и накрая тя пак победи.
Само с добро и малко хитрост  Wink
точно така  Peace

# 14
 Момичета благодаря и на вас за съветите. Ние вече успешно пета нощ не се кърмим. Първия път само като не и дадох поплака 2-3 мин, но я успокоих с гушкане. И започна да става все по-лесно - едната нощ дори ставам, светвам, а тя милата се обръща, надупва ми се и заспива. Аз знаех, че не е гладна, а само се успокоява с цицките, защото сега не иска да яде мляко на сутринта дори в 5-6 часа, а направо и давам попарката след като се събуди в седем. Радвам се, че при нас всичко мина леко и си кърмих детенцето цяла година - мисля, че не е никак малко.

Общи условия

Активация на акаунт