рак на черния дроб

  • 11 560
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 089
супер неприятна тема, но май спешно трябва да се информирам. естествено, първо ръчнах гугъла, но ми излизат в огромна степен глупости от сорта на хранителни добавки, хапчетата на бай някой-си и други подобни дивотии.
такаа - историята:

свекърва ми е бъбречно трансплантирана преди 15 години. бъбрекът все още работи за изненада на всички - може да се каже, че жената е една супер изненада за медицината - в бг. е била рекордите по продължителност на живота с подобно заболяване. което говори за много неща, но най-вече за супер силна воля за живот.
последните й изследвания, вкл. ехограф при доц. андонов /май беше този/ отчитат голяма вероятност за рак на черния дроб. естествено, препоръчва се биопсия и естествено, такава ще бъде направена. аз лично очаквам диагнозата да се потвърди, тъй като ми се струва, че никой не мята ей-така подобна диагноза без да има основание за това. както и да е...

към момента ме интересува какви са общите характеристики на заболяването - колко бързо се развива /знам, че е тъп въпрос, но предвид нейното първично заболяване не очаквам някой да се втурне да лекува, оперира, лъче-терапи-ра и пр./, има ли болки, необходимо ли е болничен престой или човекът може да си иде в планината и на спокойствие да си гледа остатъка от живота, и изобщо какво се случва.

надявам се да се включи и някой потребител с медицинско образование, за да ми даде яснота в чисто делови вариант.

# 1
  • Мнения: 1 163
Дядо ми почина от цероза. То беше доста отдавна но за симптомите си спомням, че нямаше апетит или каквото изядеше го изхождаше и то само разстройство. За един месец се стопи направо. Знам също така, че го болеше много и на вторият месец почина. Не се мъчи много човечеца. Дано не се потвърди диагнозата ви. Само това се сещам да напиша понеже бях доста малка и спомените ми са избледнели.

# 2
  • Мнения: 2 700
Бъркаш ми в раната. Cry
При добро стечение на обстоятелствата, този тип рак те ликвидира за 3 месеца. Баща ми изкара с добавка "Хитозан" три месеца и половина.
Ракът метестазира основно в червата и мозъка. От метастазите в червата са възможни кръвоизливи, които се спират в болнична обстановка и непрекъснато лежане (то след първия болният вече няма и сили да става особено).
Болки има, но всичко зависи от индивидуалния праг на поносимост на болка на болния. Баща ми така и не стигна до морфини и т.н., просто стискаше зъби.
С времето Болните спират да се хранят. Първоначално храната е тип диета за стомашно болни, накрая приемат само сокове.
Метастазите в мозъка се познават, когато човекът започне да говори несвързано. Фазата бързо се влошава.

Накратко, ако се потвърди диагнозата, свекърва ти ще има скоротечна нужда от грижи и няма да може да отиде сама в планината. Дано да е добре жената! Praynig Не го пожелавам на никого.

Кураж Hug

# 3
  • Мнения: 2 700
Сетих се и още нещо.
Коремът на този вид болни се подува като жабешко коремче. Казва се, че образуват асциди. Това означава, че коремната кухина се пълни с вода. Болният трябва да пие обезводняващи, което естествено е само временно решение. Не рядко, смъртта настъпва от проблеми с дишането или сърцето, защото тези "бомбирали" кореми притискат останалите органи и възпрепятстват дишането.

Ето ти малко инфо за цирозата
http://www.infotel.bg/rubrics/medicin/80220010.htm

# 4
  • Мнения: 3 089
благодаря за включването.

нещо друго?

# 5
  • Мнения: 23
Не трябва да се бърка цирозата с рак на черния дроб. Ракът на черния дроб може да се развие много бързо- често се открива, когато туморът вече е 5-6 см и вече има разсейки по цялото тяло. А цирозата може да продължи с години.

Общи условия

Активация на акаунт